Šlágr kola: Vamberk dvakrát srovnal krok

RYCHNOVSKO - Ve dvou okresních derby padlo devět gólů. Souboj třetího s druhým ve Vamberku neměl vítěze. Opočno dokázalo v Častolovicích dvakrát srovnat krok, ale nakonec se z vítězství přece jenom radovali domácí.

2.10.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník

V dalším okresním derby v Častolovicích opětovně vyrovnalo také Opočno, ale nakonec odjíždělo domů bez bodu a je poslední.

I. B TŘÍDA

Vamberk - Černíkovice 2:2

Svěřenci Vladimíra Mráze vstoupili do utkání nekoncentrovaně a už ve 3. min. poslal hosty do vedení Černý. „Pak jsme přidali a ve 20. min. zaslouženě vyrovnali zásluhou Kubiase,“ uvedl Mráz. Jenže Baníkovci se z vyrovnání radovali jen dvě minuty. Po rychlé rozehrávce je zaskočil nejlepší střelec Černíkovic Tomáš Vik, který se radoval ze své deváté branky v sezoně. O dělbu bodů se gólem do šatny postaral zkušená Potužník po trestném kopu ze dvaceti metrů. „Myslím si, že konečná remíza je spravedlivá, přičemž šance na rozhodnutí si vytvořily oba manšafty. Utkání mělo dobrou úroveň,“ zhodnotil zápas vamberský trenér Vladimír Mráz. Jeho protějšek na černíkovické lavičce Jiří Holoubek litoval velké absence ve své sestavě. „Postrádali jsme Čepelku, Pohla, Trejtnara, Ulricha a hned po přestávce se nám zranil také Tomáš Vik, což pro nás byla velká ztráta. Vzhledem k těmto skutečnostem i my jsme remízu brali všemi deseti.“

Branky: 20. Kubias, 44. Potužník – 3. Černý, 22. T. Vik. Diváků: 100. Poločas: 2:2. Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál – Kubias, Mudruňka – Baculák, Horák, L. Flekr, Souček (75. Vašků) – Šponar, Přikryl (60. Páral), Potužník. TJ Sokol Černíkovice: D. Holoubek – Kotek – J. Holoubek, Kameník (40. Klapal), Bárta – Jůdl, Polívka, Černý, Ehl – Pajor, T. Vik (50. Hovorka).

Častolovice - Opočno 3:2

Začátek zápasu patřil hostům. Jenže v 9. min. se pokusil z úhlu vystřelit Plocek, brankář Krulich podklouzl, a míč se dokutálel za brankovou čáru – 1:0. Přesto mělo Opočno dále více hry. V 17. min. Škrabalovu střelu výtečně vyrazil Jedlička, míč se odrazil k Michlovi, který gólmana už podruhé propálil – 1:1. Ve 28. min. Baláček neuhlídal kanonýra Marka a ten hlavou z úhlu vrátil Častolovicím vedení – 2:1. Po půlhodině hry měl vyrovnání na noze Lukášek, ale jeho střela se odrazila od ležícího brankáře Jedličky. Ve 44. min. se hosté dožadovali penalty po kontaktu ruky Petra Mráze s míčem. Tři minuty po přestávce Lukášek vyslal dopředu Škrabala a ten krásnou střelou vyrovnal na 2:2. Tříbodový zisk nakonec zajistil častolovickému mužstvu kanonýr Marek přesnou hlavičkou z malého vápna v 67. minutě.

Branky: 28. a 67. Marek, 9. Plocek – 17. Michl, 48. Škrabal. Rozhodčí: Králíček. ŽK: 5:1. Diváků: 150. Poločas: 2:1. AFK Častolovice: Jedlička – Přikryl - Suchý, Kalousek (32. Koritar), Lorenc – Slavík (50. Dostál), Pavel Mráz, Plocek, Petr Mráz (90. Huňara) – Lux, Marek. TJ Spartak Opočno: Krulich – Baláček (46. J. Musil) – V. Jelen, Tláskal, Černík – Lukášek, Krištof, P. Musil, Škrabal – Gábor, Michl (65. Bielik).

Dobruška - Hronov 5:1

Hronovský brankář Lokvenc hosty v úvodní čtvrthodině několikrát podržel, ale pak mu vypadl míč po střele ze střední vzdálenosti a nejlepší kanonýr Dobrušky Hašek pohodlně dorazil – 1:0. Poté si favorit čtvrt hodiny vybíral oddechový čas. Až po půlhodině hry zvýšil na 2:0 Doubek, kterému hostující obrana nechala v šestnáctce prostor ke střelbě. Sedm minut po přestávce zadní řady Hronova zahrály špatně ofsajdsystém a Lukáš Danč tváří v tvář brankáři zkušeně zavěsil pohotovým lobem. V 59. min. na opačné straně se stejný kousek povedl Kubínovi – 3:1. Klid domácím vrátila Doubkova branka po rohovém kopu rozehraném Adamem Zilvarem. Konečnou podobu výsledku dal v 73. min. střídající Radek Danč.

Navzdory vysokému vítězství byl dobrušský kouč Milan Mikušík na adresu svých svěřenců kritický: „Nepodali jsme ideální výkon, ale na soupeře to stačilo. Naše záloha dlouho nevytvářela tlak na hostující obranu. Změnilo se to až po druhém gólu. Po vystřídání obou útočníků jsme začali hrát více kombinačně po zemi, což vedlo k vytvoření většího množství šancí a nakonec i dalším gólům. Někteří hráči by si měli uvědomit, že nehrají na sebe, ale především pro mužstvo. Náš výkon musí být příště více kolektivní. Za nasazení chválím Adama Zilvara a střídajícího Radka Danče, který naši hru viditelně rozhýbal.“

Branky: 15. Hašek, 32. Doubek, 52. L. Danč, 65. Doubek, 73. R. Danč – 59. Kubín. Rozhodčí: Valenta – Lavrenčíková, Kiezler. ŽK: 1:3. Diváků: 110. Poločas: 2:0. TJ Dobruška: Šrámek – Dubský – Jarkovský, T. Zilvar, Šotola – Doubek, Zrzavý, A. Zilvar, M. Dostál – L. Danč (53. R. Chválek), Hašek (50. R. Danč).

Malšovice - Ohnišov 2:0

Bohuslav Jakoubek, trenér Start ZD Ohnišov: „Soupeř nás vyškolil v produktivitě. Vytvořil si minimum šancí, ale proměnil je. Ve vyrovnaném zápase jsme měli jít do vedení už v úvodní půli. Šance měli Kárník, Kašpar a Jirka Effenberk. Kárník běžel dokonce dvakrát sám na brankáře. Inkasovali jsme po rohu a po brejku z půlky hřiště.“

Branky: 60. a 75. Tobiášek. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 2:1. Poločas: 0:0. Start ZD Ohnišov: Votruba – J. Effenberk - P. Effenberk, Týfa, Králíček - Kašpar, Ducháč, Zrzavý, Fidler - Kárník, Prouza (66. Rýdel).

Č. Meziříčí – Stárkov 2:2

Jan Jánský, trenér FC České Meziříčí: „Po zbytečné prohře v Ohnišově jsme opět zcela zbytečně ztratili další body. V první půli jsme byli jasně lepší, jenže nedali dvě šance a po nedůrazu před vlastní brankou inkasovali. Hrubý vyrovnal po pěkné kombinační akci. V 73. min. jsme se ujali vedení z penalty nařízené za ruku a vzápětí Míra Slezák běžel sám na branku. Jenže brankář mu pohotovým vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a on ho nastřelil. V závěru nepříliš pohledného střetnutí jsme soupeři po naivní hře dovolili vyrovnat a nakonec si koledovali ještě o další gól.“

Branky: 35. Hrubý, 73. Kyška z pen. – 30. Vencl, 80. Lád. Poločas: 1:1. FC České Meziříčí: Frynta – Krejčí – Martin Slezák, Jan Tomášek, Kozák (46. Čáp) – Kupka, Hovorka, Kyška, P. Tomášek (65. Miroslav Slezák) – Hrubý, Krajňák.

Kanonýři I. B třídy: kromě Čepelky skórovalo všech sedm nejlepších střelců

RYCHNOVSKO: Vedoucí dvojice nejlepších kanonýrů I. B třídy skórovala. Tomáš Vik z Černíkovic se trefil v okresním derby ve Vamberku a dobrušský Aleš Hašek zahájil pětigólovou kanonádu vedoucího týmu proti Hronovu. Na oba střelce ze dvou nejvýše postavených celků soutěže se zásluhou dvou přesných hlaviček v dalším okresním derby s Opočnem dotáhl hrající kouč Častolovic Miloš Marek.

Průběžné pořadí nejlepších střelců v I. B třídě (po 9. kole): 1. – 3. T. Vik (Černíkovice), Hašek (Dobruška), Marek (Častolovice) 9 gólů, 4. – 5. Čepelka (Černíkovice), Potužník (Vamberk) 7 gólů, 6. Doubek (Dobruška) 6 gólů, 7. Tuček (Lokomotiva Hradec) 5 gólů.

AFK Častolovice (9 – Marek, 4 – Pavel Mráz, 2 – Přikryl, Slanina, 1 – Lux, Suchý, Koritar, Plocek), TJ Sokol Černíkovice (9 – T. Vik, 7 – Čepelka, 3 – J. Holoubek, Černý, 2 – Polívka, Pohl, Trejtnar, 1 – Judl, Ullrych, Kameník, M. Vik, vlastní), FC České Meziříčí (3 – M. Slezák, Kyška, Hrubý, 2 – J. Tomášek, 1 – P. Tomášek, Krajňak), TJ Dobruška (9 – Hašek, 6 – Doubek, 3 – M. Dostál, 2 – Chválek, Zrzavý, L. Danč, 1 – T. Zilvar, R. Danč, vlastní), Start ZD Ohnišov (4 – Kárník, 3 – Kašpar, 2 – Šedivý, 1 – Moravec, Prouza, Fiedler, Týfa, Zrzavý, J. Effenberk), TJ Spartak Opočno (3 – Jelen, 2 – Sapižák, Krištof, Michl, 1 – Gábor, P. Musil, Škrabal), Baník Vamberk (7 – Potužník, 4 – L. Flekr, 2 - D. Hamerský, Jindra, Horák, 1 – Šponar, Kubias), SK Babí (2 - Flaška, K. Český, Kratěna, Goca, 1 – Kácovský, Fidler, Umlauf, Adam, David), Sokol Dohalice (3 – Kulhánek, Miškář, 2 – Košťál, 1 – Jaroš, Holman, Marek, Čížek, vlastní), AFK Hronov (4 – Kubín, 3 – Bašta, 1 – Valášek, Kubín, Mladý, Lukášek), Lokomotiva Hradec Králové (5 – Tuček, 3 – Rajnoch, Šimerda, 2 – Schejbal, 1 – Plecháček, Kovář), Sokol Malšovice (3 – Tobiášek, 2 – Lemon, 1 – Krutský, Velinský, Pikola), MFK Nové Město nad Metují (3 - Valášek, Macháček, 2 – Nožka, 1 – Lichter, Zapletal, Praus), Sokol Stárkov (4 – Schreiber, Vencl, 3 – Lád, 2 – Šulitka, 1 – Lokvenc, Pročko).

2.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.