Zbytečná ztráta vyhraného zápasu

HOLICE/ TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ - Fotbalisté SK Týniště se ani v 8. divizním kole nedočkali premiérového vítězství na cizím hřišti, přestože měli partii v Holicích výborně rozehranou.

25.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Fotbalisté SK Týniště po velké převaze vedli v poločase 2:0, přesto si z Holic odvezli pouze bod.

Holice – Týniště 2:2

Když ve 39. minutě stáhl V. Englich k zemi unikajícího Poděbradského a rozhodčí Čížek ukázal na značku penaltového puntíku, vypadalo to s nadějemi domácích prachbídně. Jenže Svoboda za stavu 0:2 pro hosty Duchničovu penaltu kryl a výrazně tím zvedl povadlé sebevědomí spoluhráčů.

Po oťukávací čtvrthodině se na Svobodu valil jeden týnišťský útok za druhým. Ve 14. poslal Poděbradský do úniku Duchniče, ten ale s přispěním teče domácí obrany mířil vedle tyče. Za dvě minuty Svoboda vyškrábl hlavičku Zdeňky k dobíhajícímu Duchničovi, pro kterého ale byla zívající branka příliš malá. Ve 26. se Svoboda znovu vyznamenal – nepřelstil ho ani Seifert, který se mu snažil propasírovat míč mezi nohama v samostatném nájezdu.

Holická obrana v první půli připomínala ementál, čehož Týniště využilo. Roh Černého tečoval na bližší tyči nikým nehlídaný Seifert – 0:1. Krátce na to, ve 32. se dokázal prosadit agilní Duchnič, když tváří v tvář holickému brankáři poslal míč chladnokrevně k tyči. A to ještě mohlo být hůře, kdyby Matějus hlavou proměnil Černého centr ve třetí branku. Šťastný hrdina předchozích okamžiků Duchnič se však záhy proměnil ve smutného, když zahodil pokutový kop.

Pro zranění a nemoc odstoupili o přestávce Franc s Tošovským a domácí s vědomím, že nemají co ztratit, odehráli minimálně vyrovnanou partii. V 54. úřadovali útočníci Holic – J. Englich narazil do běhu Veisovi a ten podél Ottmara technicky k tyči pozvedl holický prapor –1:2. V 57. Svobodu pálily rukavice, když musel vyrazit razantní pokus Tomáška. V 66. v evergreenu utkání, Svoboda versus Týniště, byl opět úspěšnější domácí brankář, když vyhmátl přesně k tyči letící přímý kop Gorola. V 74. se znovu zastřeloval Duchnič, který sice oběhl Svobodu, ale stačil jen načechrat síť nad břevnem. Hra na tři útočníky se Holicím vyplatila: v 82. Skalický doklepl do sítě Jelínkem vrácený míč –2:2. Závěr byl ve znamení Hitchcockových hororů – Skalický mohl dokonce zvrátit skóre na stranu Holic, ale Plašil jeho dorážku zblokoval mimo Ottmarovy tyče. Zato v 92. si téměř čtyři stovky nakonec spokojených diváků oddechlo, když před Poděbradským zachránil na poslední chvíli Svoboda. Po mizerné první půli je bod pro Holice zlatý. Týnišťské mužstvo mohlo v první půli vést výrazněji, po změně stran odpadlo.

Fakta a sestava
Branky: 54. Veis, 82. Skalický – 30. Seifert, 32. Duchnič. Rozhodčí: Čížek. ŽK: 1:2. Diváků: 380. Poločas: 0:2. SK Týniště: Ottmar – Zdeňka, Plašil, Hrubý, Poděbradský – Tomášek, Seifert, Gorol (79. Winkler), Černý) – Duchnič (75. Olšák), Matějus (81. Hradecký).

Trenér varoval zbytečně

HOLICE - Jak viděl duel v Holicích Ernest Seifert, střelec úvodního gólu SK Týniště? „Můžeme jen litovat dvou zahozených gólovek z první půle, kdy byl odevzdaný soupeř doslova zralý na ručník. Za klíčový okamžik zápasu lze označit Duchničovu zahozenou penaltu. Pokud bychom vedli rozdílem tří branek, Holice by už se nezvedly. Trenér Kubík nás o přestávce varoval, že ještě není rozhodnuto, jenže my jsme si jeho slova bohužel nevzali k srdci a propadli uspokojení. Konečná remíza je pro nás velkým zklamáním.“

25.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč

Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů Montážní dělník/-ice ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 200. Poznámka: Místo výkonu práce: Lipovka 162 (areál fy Simoldes Plasticos Czech s.r.o.) , Kontakt e-mailem bandurcin@pssczech.com., - manuální zručnost, - práce spočívá v odebírání plastových výrobků u lisu.. Pracoviště: Pss cz s.r.o. - pracoviště lipovka, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Zdena Bandurčin, .

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 16 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný/-á kuchař/-ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 21100 kč. Volných pracovních míst: 29. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail restaurace.kv.bunkoviste@aramark.cz nebo telefonicky. , - ZŠ, - praxe v kuchyni min. 1 rok, - schopnost být součástí týmu, - spolupráce při vaření hotových jídel a minutek a jejich následný výdej , - výhodou: HPP, firemní stravování, slevy na partnerské produkty a služby, v případě zájmu možnost kuchařských kurzů, školení, odměny za doporučení nového zaměstnance.. Pracoviště: Aramark, s.r.o. - pracoviště škoda auto kvasiny, 517 02 Kvasiny. Informace: Lucie Poláčková, +420 601 132 653.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva Manipulační dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Kontakt e-mailem martin.skoumal@wotan.cz., - manuální zručnost, - fyzická zdatnost (manipulace s těžkými břemeny) , - obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva, - obsluha dřevoobráběcích strojů na výrobu dřevěných výrobků, - obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva, - 5 týdnů dovolené, stravenky, penzijní připojištění.. Pracoviště: Wotan forest, a.s.- pracoviště, Kvasinská, č.p. 297, 517 01 Solnice. Informace: Martin Skoumal, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Čalouník 20 000 Kč

Čalouníci a příbuzní pracovníci Čalouník/ice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail brouskova@jech.cz., - SOU, - praxe v oboru min.1 rok, - čalounické práce v oblasti výroby čalouněného nábytku (sedací soupravy, křesla, židle), - týden dovolené navíc, příspěvek na stravování.. Pracoviště: Jech cz s.r.o., Nádražní, č.p. 481, 518 01 Dobruška. Informace: Yvona Břoušková, +420 494 629 251.

Mnoho osobních soubojů svedl s velmi těsnou obranou Vítkovic hradecký útočník René Kropáček.

Plán zněl: Neprojde!

Tip liga - Ilustrační snímek.

Tipujte fotbalové zápasy a hrajte o televizor a sud piva

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.