Zachránce rychnovského fotbalu, tak by se dal s nadsázkou označit střelecký výkon FILIPA STIEBERA jarní části krajského přeboru.
Ještě že se z podzimní střelecké nevlídnosti vynořil tento klenot trenéra Josefa Pleskota, který by z něho jednou rád vychoval lídra celého rychnovského mužstva. Deník se pokoušel zjistit, zda se na to cítí.

Jak jste si užil zaslouženého odpočinku po skončení soutěže?
Žádný nebyl, studuji totiž Pedagogickou fakultu v Hradci Králové a hned jsem musel odjet na těžké soustředění na kole.

Tak to není nic moc a co tréninky v sezoně, fotbalisté na této úrovni asi nemají ve škole žádné úlevy jako vrcholoví sportovci?
To je pravda, pravidelně jsem stíhal ze tří vypsaných tréninků jen ten páteční a občas ve středu. Doufám, že v dalším ročníku budu mít příznivější rozvrh. Cítím, že pro svoje další zlepšení potřebuji mít míč na noze alespoň dvakrát týdně. S fyzickou přípravou nemám problém, jelikož studuji tělocvik.

Viděl jsem na turnaji ve Voděradech, že jste si přivodil výron v kotníku. Stihnete začátek přípravy? Úvodní trénink je 15. července…

Doufám, že ano, už se nemohu dočkat, jak pořádně potrénuji.

Na jakém postu jste odehrál jarní část a kde vidíte příčinu svého výkonnostního vzestupu?

Na podzim jsem nedostal mnoho šancí. A když ano, tak na stoperu, což mi moc nesedělo. Na jaře jsem se přestěhoval do středu zálohy a tam jsem ucítil, že se trenér trefil.
Jako hráč středu pole jste ale určitě nedostal roli střelce týmu, jak to, že jste se v ní nakonec ocitl?
V prvním zápase jarní části proti Novému Bydžovu jsem vybojoval penaltu, sám jsem ji šel kopat, naštěstí úspěšně, a od té doby jsem si začal věřit. Nakonec jsem dal polovinu svých gólů z pokutových kopů a druhou po důrazu před brankou.

Jaký byl váš nejhezčí gól?

Nevím jestli nejhezčí, ale jistě nejdůležitější byl proti České Skalici, kdy jsem ke konci zápasu hlavou dokonal obrat z 0:1 na 2:1.

Budete stanoven jako exekutor přímých kopů, když se tak daří?

Ne, já jsem díky své výšce předurčen spíše ke zpracovávání těchto kopů „ve vápně“.

Předpokládám, že neprozradíte, jak vypadají nácvičené akce při provádění těchto situací. Potvrdíte alespoň, že něco jste secvičovali?

Samozřejmě, uvedu zde jen, že stejně jako jiné týmy i my něco nacvičujeme.

Máte nějaký střelecký vzor?

Nemám, raději mám roli nahrávače, ale samozřejmě plním si úkoly, které družstvo a trenér vyžadují.

Trenér by byl určitě rád, aby vás střelecká potence neopustila i v dalším ročníku, asi ale těžko půjde skloubit funkce špílmachra ve středu pole a role zakončovatele „ve vápně“. Myslíte, že to trenér pro vás takto striktně vymezí, nebo že budete mít volnost?

Bych byl rád, kdyby mi tam nějaký gól spadnul. Uvidím v přípravě, co přesně po mně kouč bude chtít. Mně vyhovuje volnost na hřišti, když si můžu i zaútočit, ale především při tom musím stíhat defenzivní úkoly, které budou prioritní pro celé mužstvo.

Cítíte, že jste se pomalu svými výkony stal budoucím lídrem mužstva, jak vás nazval při jednom rozhovoru s Deníkem váš trenér nebo se této role ještě obáváte, vždyť je vám teprve dvacet jedna roků?

Této role se dopředu nevzdávám, i přes své mládí ji snad zastanu, hlavně také proto, že jsme velice mladý a perspektivní tým. Navíc budu mít v tomto směru zřejmě důvěru trenéra a pokusím se jeho i své spoluhráče nezklamat. Doufám, že v příští sezoně budeme hrát lépe.