Filip předvedl hattrick během třinácti minut

Rychnovsko – Fotbalová krajská I. B třída – skupina B měla na programu zápasy druhého kola.

24.8.2016 2

Celkem deset gólů padlo v nedělním okresním derby Černíkovice – Opočno. Z vysokého vítězství 7:3 se radovali hostující fotbalisté (bílé dresy). Foto: www.fotbalfoto.cz

Jediný gól rozhodl okresní derby v Českém Meziříčí, kde domácí porazili těsně Solnici. Deset gólů padlo v Černíkovicích, kde se z výhry 7:3 radovali hosté z Opočna.

Č. Meziříčí – Solnice 1:0
Fakta – branka: 60. Krajňák. Rozhodčí: Hofman. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (80. Drašar Tomáš). Diváci: 170. Poločas: 0:0. České Meziříčí: Frynta David – Kupka Aleš, Kozák, Slánský, Tomášek Jan – Havel Tomáš, Hlavsa, Čiháček, Krajňák (68. Ševc Martin) – Ježek (81. Hrudík Petr), Baše Lukáš. Solnice: Blažek – Rýznar Michal, Rýznar Tomáš, Kubec, Hovorka, Gajda, Zaňka (61. Drašnar), Schod, Kadavý, Bulušek, Poláček
Milan Mikušík, trenér FC České Meziříčí: „Nepovedené utkání z obou stran. Na šance to bylo vyrovnané, ale my jsme vstřelili gól a tak bereme důležité tři body. Vyhrál šťastnější."
Martin Kadavý, trenér SK Solnice: „Ve vyrovnaném utkání jsme měli více šancí, ale branku dokázali vstřelit jen domácí a tak na body stále čekáme."

Černíkovice – Opočno 3:7
Fakta – branky: 41. Stodůlka, 56. + 72. D. Hanuš – 26. + 30. Franc, 38. Vondřejc, 45. T Přibyl, 78., 79. + 90. Filip. Rozhodčí: Pálka. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:4. Černíkovice: D. Holoubek – Hanyk, Víteček, Stodůlka, J. Holoubek – Jan Jedlinský, Jakub Jedlinský (16. Handa), D. Hanuš, J. Hanuš Jakub – Pajor (46. Vašata), Kučera (76. Pacák). Opočno: Effenberk (46. Škrabal) – Lukášek, Petr (46. Filip), Čtvrtečka, M. Školník – O. Přibyl, T. Přibyl, Musil, Vondřejc – Šnajdr (83. Tobiáš), Franc.

Josef Cejpek, trenér TJ Sokol Černíkovice: „Otřesný výkon v druhém poločase v Předměřicích předvedli hráči dnes v prvním poločase s Opočnem. Prvních dvacet minut v druhém poločase, kdy jsme zápas zdramatizovali, nestačí. Hráči si musí uvědomit, že zápas se hraje 90 minut!"
Jan Jánský, trenér TJ Spartak Opočno: „Od začátku zápasu jsme domácí přehrávali a byli jasně lepším týmem. Výsledkem byli naše čtyři vstřelené branky do poločasu a několik nevyužitých brankových příležitostí. Domácí se k ohrožení naší branky dostávali jen sporadicky, ale přesto nám soupeř do přestávky, po naší hrubé chybě, vstřelil branku z pokutového kopu. Do druhé půle jsme byli nuceni, z důvodu zranění, udělat dvě změny. Naše hra byla od začátku poločasu chaotická, nakupili jsme spoustu chyb a nepřesností, domácí dokázali našich chyb využít, dotáhnout se na rozdíl jedné branky a zdramatizovat zápas. Závěrečných 20 minut už zase bylo v naší režii a zásluhou tří branek dorostence Patrika Filipa, vstřelených v rozmezí 13 minut, jsme pečetili naše zasloužené vítězství."

Doudleby – Předměřice 5:0
Fakta – branky: 15. Dudek, 42. a 44. Kopsa, 60. Lyer, 65. Marek Mazura. Rozhodčí: Nožka. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 3:0. Doudleby n. O.: Petraš – Krmaš – Lyer, Matěj Mazura, Kozák (66. Gärtner) – Michal Mazura, Marek Mazura, Kotyza, Kopsa (46. J. Langr) – Dudek, Šrámek.
Marek Mazura, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „Dnes jsme slavili dvě jubilea 75 a 55, takže jsme k tomu přispěli stylově. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, ale gólově jsme proměnili méně než třetinu šancí. Dnes to bylo ono."

Ohnišov – Smiřice 2:4
Fakta – branky: 40. a 54. Kuchta – 2. Bednář, 15. Ponikelský, 28. a 82. Šimek. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 6:2. ČK: 1:0 (59. Martínek). Diváci: 100. Poločas: 1:3. Ohnišov: Šenkýř – Martínek, Effenberk, Kolínek, Krahulec – Petr, Zrzavý, Balek, Novotný (80. Kyral) – Macek, Kuchta.
Josef Kárník, sekretář TJ Start Ohnišov: „Opět nám po zbytečném vyloučení nezbyly síly na vyrovnání výsledku."

Jaroměř B – Lípa 2:4
Fakta – branky: 7. Seifert, 48. vlastní (Palán) – 21. Čepelka, 29. Palán, 62. Sikora, 74. D. Mondík. Rozhodčí: Zlámal. ŽK: 3:2. Diváci: 58. Poločas: 1:2. Lípa n. O.: Janeček- D. Mondík, Palán, Kopecký (90. Tulka), Brzokoupil (87. Vlček) – Vašata, Kozel, Sikora, Kafka – Charvát, Čepelka (73. Škop)
Libor Beran, vedoucí mužstva TJ Sokol Lípa nad Orlicí: „Na jaroměřském pažitu jsme odehráli dobré utkání, ve kterém hrál prim David Mondík. Domácí se dostali v sedmé minutě po naší chybě do vedení. To nás probudilo a začali jsme hrát svoji hru, která nám přinesla poločasové vedení. Začátek druhé půle jsme opět prospali a domácí vyrovnali. V tu chvíli vzal režii zápasu do svých rukou Mondík a utkání skončilo ziskem tří bodů pro Lípu. Utkání výtečně odřídila trojice rozhodčích."

V. Poříčí – Vamberk 3:0
Fakta – branky: Závada, Kuneš, Zelený. Rozhodčí: Janota. ŽK: 2:4. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Vamberk: Hlach (46. Vídeňský) – Nývlt, Pavelka, Kotýza, Fujdiak – Šponar Hamerský, Lochman, Luňáček – Brož, Samek.
Stanislav Barvínek, sekretář FO TJ Baník Vamberk: „V herně vyrovnaném utkání dokázali domácí využít gólové šance a zaslouženě vyhráli. Pro nás platí rčení: Nedáš gól, nevyhraješ!"

Police – Albrechtice 5:0
Fakta – branky: 9. T. Mucha, 40. Šprinc, 44. Valtera, 84. Kollert, 88. Klapkovský z pen. Rozhodčí: Ludvík. ŽK: 3:7. ČK: 0:1 (86. Sychra). Diváci: 85. Poločas: 3:0. Albrechtice n. O.: Králík – Chvojin (46. Sychra), T. Jedlička, O. Velíšek, Barták – L. Velíšek, Jaroš, Sršeň, Janeček – Hořínek, Duha.
Rostislav Kchop, trenér SK Albrechtice nad Orlicí: „Proti kvalitnějšímu a lepšímu soupeři jsme neměli dnes šanci. Domácí nás přehráli ve všech směrech. I když to ve druhé půli občas vypadalo opticky vyrovnaně, tak si zkušeně hlídali výsledek a v závěru ještě udeřili. Gratulace."

24.8.2016 VSTUP DO DISKUSE 2

Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.