Slatina nad Zdobnicí – Jakoby mávnutím kouzelného proutku se na cestě do dějiště fotbalového divadla v místním nádherném sportovním areálu změnily kruté hrátky počasí, které musela snášet většina území Čech, na skvělou kulisu pro dvě představení, na něž se těšila celá Slatina, ale i „fajnšmekři“ ze širokého okolí. Na výborně připravený zelený pažit totiž měly vyběhnout staré gardy slavných týmů Bohemians a Slavie Praha. Den předtím se zdálo, že k ničemu takovému nedojde a v den D se ani služebnímu vozu nechtělo do vskutku nevlídného počasí.

Show začal Panenka

Na místě samém však panovala příjemná nálada, vše se chystalo na příjezd hlavní hvězdy, kterou nebyl nikdo jiný než mistr Evropy z Bělehradu z roku 1976 Antonín Panenka, který s sebou přivezl tým složený z mnoha dalších známých fotbalistů. Diváci, plni očekávání, nakonec mohli obdivovat tuto sestavu klokanů: Zdeněk Hruška (25 krát reprezentoval ČSSR), František Jakubec st. (25), Zdeněk Prokeš (19), Václav Knížek, Karel Nachtman, Miroslav Beránek, Milan Boháč, Antonín Panenka (59), František Jakubec ml., Michal Jiráň, Stanislav Levý (25), Vít Mojžíš.

Za Slatinu nastoupili: Michal Preclík, Jiří Lancman, Josef Hanyk, Jiří Počtýnský, Jakub Kráčmer, Mirek Černý, Miloš Řehák, Pavel Urllich, Martin Michalička, František Šeda, Miroslav Mondík, Radek Tichý, Jan Čížek.

Zápas skončil výhrou Bohemians Praha 6:4 po poločase 3:1 a na a na střeleckém koncertu Pražanů se podíleli Michal Jiráň a František Jakubec ml. dvěma góly a po jednom úspěchu zaznamenal Milan Boháč a Tonda Panenka, který ještě nastřelil z přímého kopu břevno. Za domácí vsítil Jakub Kráčmer dvě branky, po jedné zaznamenali Pavel Urllich a František Šeda.

Pokračování zařídil Peter Herda

Úderem 16. hodiny vyběhli na trávník v působivých dresech fotbalisté staré gardy Slavie pod vedením Petera Herdy. Tým se zdál mírně mladší než hráči Bohemians a šel z něho vysloveně strach. Projevilo se to i na výsledku, jenž vyzněl jasně ve prospěch hostů z Prahy, kteří zvítězili 2:10 po poločase 1:5.
Hrálo se samozřejmě v přátelském duchu, i když domácí vyrobili v první půli dokonce penaltu za nešetrný zákrok na jednoho z útočníků Slavie. Přestože se domácí fotbalisté o poločase obměnili, hosté jim v nezměněné sestavě nadělili stejný brankový příděl. Početné publikum nenechávalo pohledné akce bývalých reprezentantů bez zvukové odezvy a snad mu bylo i líto, že zápas musel skončit. Peter Herda přivedl mužstvo v sestavě: Juraj Šimurka, Gustav Ondrašík, Jiří Jeslínek, Ivo Knoflíček, Jan Mareš, Petr Holota, Jaromír Jindráček, Zdeněk Čáp, Pavel Řehák, Peter Herda, Roman Janoušek, Jaroslav Smrčka.

Domácí nastoupili v prvním poločase v sestavě: Stanislav Hynek, Tomáš Mazura, Medcislav Sarwa, Zdeněk Bednář, Radim Chválek, Lukáš Uher, Jan Čižinský, Slavomír Kotyza, Martin Bednář, Michal Plevák, Tomáš Hájek, Radek Zeman, Stanislav Pohl, Petr Bednář.
Ve druhé půli se hostitelé objevili na hřišti ve složení: Petr Bednář, Milan Beneš, Ivo Duroško, Pavel Kratochvíl, Medcislav Sarwa, Petr Havlíček, Jiří Mačo, Tomáš Hájek, Jaroslav Adamec, Radek Zeman, Stanislav Pohl, Jan Čižinský, Slavomír Kotyza, Tomáš Mazura, Martin Bednář, Stanislav Hynek.

Střelecky se za hostující Slavii prosadili Roman Janoušek a Jaromír Jindráček se třemi úspěšnými zásahy, Peter Herda se trefil dvakrát, Zdeněk Čáp jednou a jednou zaznamenal úspěch, avšak do vlastní brány, slatinský Pavel Kratochvíl. Za domácí se trefili Radim Chválek a Jaroslav Adamec.