V závěrečném 30. kole divize sk. C přivítal týnišťský celek v krajském derby rezervu „votroků“. Zatímco hostům šlo o udržení lichotivé druhé příčky v tabulce, pro svěřence trenéra Milana Ujce ani případná výhra nic nemohla změnit na smutném údělu - po šesti sezónách v republikové soutěži totiž sestupují do krajského přeboru. V oboustranně kvalitní partii se nakonec radovali hosté. O jejich nejtěsnější výhře rozhodl v 87. minutě útočník Lukáš Hubička.

Týniště - Hradec B 0:1

Divizní derniéru fotbalistů Týniště n. Orlicí sledovala vzhledem k pracovnímu dni poněkud slabší návštěva, v hledišti však nechyběla trojice bývalých trenérů týnišťského celku – Jan Rolko, Ernest Seifert a internacionál Luboš Kubík.

Hned od úvodních minut měli domácí více ze hry, chyběla jim však finální přihrávka, zatímco hosté spoléhali na rychlé brejky. V 9. min. pokus Sadílka brankář Hrdina vyrazil. O dvě minuty později putoval míč po ose D. Černý – Sadílek – Lehovec a posledně jmenovaný ve slibné příležitosti branku přestřelil. Hosté odpověděli ve 28. min. trestným kopem Hradeckého, s nímž si Ottmar hravě poradil. Blízko ke gólu měl ve 34. min. Tomášek, jehož pokus po ráně Melka z levé strany jeden z obránců se štěstím odvrátil z prázdné branky. To byl klíčový moment – pokud by se domácí ujali vedení, konečný výsledek by byl zřejmě úplně jiný. Ve 41. min. J. Čech našel Hečka, jehož hlavičku Ottmar kryl.

Rovněž po změně stran fotbalisté Týniště hýřili aktivitou. Jejich snaha rozloučit se s divizí vítězně byla patrná. V 57. min. to zkoušel kapitán D. Černý, který z trestného kopu mířil těsně nad branku. V 62. min. ostrý centr Hečka srazil obránce Žák se štěstím těsně vedle pravé tyče na rohový kop. V 67. min. si oddechl Ottmar, když ránu Hečka zastavilo břevno! V 70. min. Melek našel Sadílka, jehož ránu gólman hostí zázračně vyrazil špičkou kopačky. V síti poté neskončily volej O. Ujce ani rána Melka po přihrávce M. Ujce – v obou případech byl Hrdina pozorný.
Rozuzlení krajského derby přišlo tři minuty před koncem, kdy po nevinně vyhlížející akci Hubička ránou z blízka k levé tyči rozhodl o šťastné výhře svého týmu – 0:1.

Fotbalisté Týniště navzdory nejtěsnější porážce zaslouží za svůj výkon uznání, nicméně s účinkováním v divizní soutěži se minimálně na jeden rok loučí. )

Smolný zápas proti rezervě FC Hradec Králové (0:1) odehrál nejlepší střelec domácího týmu Petr Lehovec. „Dnes nám již v podstatě o nic nešlo. Hráli jsme proti soupeři, který disponuje řadou mladých kluků. Byl to běhavý fotbal, hrálo se nahoru, dolů,“ hodnotil zápas týnišťský útočník, jenž ovšem musel po čtvrthodině kvůli zranění odstoupit. „Bohužel jsem si natáhl sval. Šance se rodily na obou stranách, my jsme však ty naše nevyužili. Jednu z nich jsem měl i já, jenže jsem při ní přehodil nejenom gólmana, ale i branku. Škoda, že jsme v závěru inkasovali gól, jinak to však z naší strany nebylo vůbec špatné. Pohledný fotbal se musel fanouškům líbit.“

K diviznímu loučení SK Týniště nad Orlicí se vrátil i jeho kapitán David Černý (na snímku s č. 8). „Sezonu jsme chtěli zakončit vítězstvím, což se nám bohužel nepodařilo. Především v prvním poločase jsme byli jasně lepší. V závěru nám možná přece jen trochu docházely síly. Mrzí mě, že jsme zahodili řadu šancí, výsledek pro nás mohl být mnohem příznivější. V krajském derby se z vítězství radoval šťastnější tým, pro nás je porážka dost krutá.“ (hl)