Víkendovým 23. kolem vstoupila jarní část nejvyšší krajské fotbalové soutěže do své druhé poloviny.

Magnetem kola byl souboj Kostelců, který skončil čtyřgólovým vítězstvím hostů z Červeného Kostelce. Průběh zápasu tak vysokému skóre nenapovídal, ale hosté byli střelecky efektivní.

Rychnov nad Kněžnou remizoval na trávníku favorizované Vysoké nad Labem a v penaltovém rozstřelu si připsal bonusový bod.

Podobně si vedla Dobruška v duelu s hradeckou Slavií. Tým z města F. L. Věka, který nastoupil bez potrestané trojice hráčů Hrabar, Krahulec, Týfa a zraněného Gerži, prohrával vlastní brankou Šotoly, ale ještě do přestávky vyrovnal Eimann. Hosty poslal do vedení exdobrušský Dostál a o vyrovnání se postaral krásnou střelou Mikušík. Oba týmy dohrávaly v deseti bez vyloučených hráčů (75. Mikušík - 65. Špaček). V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kteří získali dva důležité body v boji o záchranu.

Dobruška - Slavia Hradec 2:2, pen. 4:2

Milan Petřík, trenér SK Dobruška: „Utkání oboustranně mnoho krásy nenabídlo. Bylo vidět, že oba týmy nastoupily bez některých hráčů a tak remíza vyznívá spravedlivě."

Kostelec n. O. - Červený Kostelec 0:4

Miroslav Umlauf, člen výboru FK Kostelec Nad Orlicí: „Výsledek vypadá hrozivě, byť jsme herně špatný zápas neodehráli. Hraje se však na góly a klobouk dolů před efektivitou hostí, kteří se celý zápas spoléhali na takticky dobře zvládnutou obrannou činnost a vyráželi do rychlých protiútoků."

Vysoká n. L. - Rychnov n. K. 2:2, pen. 4:5

Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Ve Vysoké jsme vyválčili dva body. Remíza vzhledem k průběhu byla spravedlivá, protože mohly zvítězit oba týmy. Utkání mělo náboj, zápletku, adrenalin a pro nás v závěru i trochu endorfinů. Chválím celý tým za zvládnutí a přijetí role v mužstvu včetně náhradníků. Speciálně oni odvedli velký kus práce. Závěrem – doufám, že si sedáme pevně na zem a budeme dále pracovat na dalším zlepšení. A k tomu nám dopomáhej fotbalový bůh a všichni svatí."