Hned dvě posily, z toho jednu zvučnou, hlásí na úvod zimní přípravy prvoligoví fotbalisté FC Hradec Králové. Třináctý tým tabulky posílí ostřílený útočník Marek Kulič, který se vrací do svého mateřského klubu z Mladé Boleslavi, a Tomáš Hájek (na snímku vpravo) ze Zlína. Jednadvacetiletý stoper, jenž může alternovat i na postu levého beka, přichází na půlroční hostování s opcí.Tomáš Hájek

U sedmatřicetiletého Kuliče ale není zcela jisté, zda na jaře bude „votrokům" pomáhat v boji o záchranu. Klub si chce svého odchovance v průběhu ledna nejprve otestovat.

„Marek má k našemu klubu a městu srdečný vztah a chce být opravdovou posilou. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu během podzimní části a obrovské zodpovědnosti pomoci ,votrokům' v těžkých bojích v jarní části sezony jsme se dohodli na jeho působení v našem klubu do konce ledna letošního roku. Během tohoto měsíce se ukáže, zda je Marek schopen tyto vize naplnit. Pokud ano, do našeho klubu přestoupí," uvádí se v prohlášení hradeckého klubu, který s Mladou Boleslaví usilovně jednal takřka celý měsíc.

„Votroci" zahájí zimní přípravu zítra v Ústí nad Labem, kde na Univerzitě J. E. Purkyně absolvují zdravotní a fyzické testy. Chybět nebudou ani nové tváře. Trenér Jiří Plíšek si od Kuliče dost slibuje.

„Měl by se stát jednou z osobností týmu a hlavně by měl zkvalitnit útočnou fázi. Dále by měl být nápomocen při výchově a růstu našich mladých hráčů. V neposlední řadě by měl být jako hradecký patriot výraznou postavou v jarních těžkých bojích," uvedl Plíšek na adresu zkušeného útočníka, který ovšem na podzim laboroval se zraněním a v lize nastoupil pouze pětkrát. I proto ho chce klub nejprve vyzkoušet.

Kulič se fotbalovému řemeslu vyučil v hradeckém klubu, ale za prvoligový tým nikdy nenastoupil. V šestnácti letech totiž klub pod „lízátky" opustil, hrál ve Slavii Hradec, v Malšovicích a Olympii Hradec. Do nejvyšší soutěže nahlédl v dresu Lázní Bohdanče, dále působil v Drnovicích, Příbrami, Českých Budějovicích, Spartě a naposledy v Mladé Boleslavi, kde mu v létě letošního roku končí smlouva. V lize nastoupil k 372 zápasům, v nichž vstřelil 86 branek. Na kontě má i 12 startů a 3 góly v dresu české reprezentace.

Nejistý je naopak osud stopera Jakuba Chlebouna, který uplynulý rok strávil v kazašském klubu Akzaiyk Uralsk a rád by v zahraničí setrval. Zájem o něho má Pavlodar.

Jenže Chlebounovi v Hradci běží platný kontrakt a klub o něj má zájem.

„Je to padesát na padesát. Musíme se dívat na svoje potřeby, ale zároveň nechceme Jakubovi házet klacky pod nohy. V tuto chvíli je to tak, že v pátek odjede do Ústí nad Labem na testy," uvedl Jukl.

Po zítřejších testech „votroci" zahájí přípravu naostro v pondělí, kdy je čeká první společný trénink, a o dva dny později vstoupí zápasem s druholigovým Táborskem do zimní Tipsport ligy.
Mužstvo Jiřího Plíška odjede na dvě soustředění. Od neděle 13. ledna bude nabírat fyzickou kondici ve sportovním areálu v Břízkách u Jablonce. Herní osmidenní soustředění pak absolvuje zkraje února v turecké Antalyi.

Rozpis zimní přípravy FC Hradec Králové

Pátek 4. ledna: zdravotní a fyzické testy v Ústí nad Labem
Pondělí 7. ledna: zahájení zimní přípravy
Středa 9. ledna: Hradec Králové – Táborsko (Tipsport liga), Praha-Eden, 13.00
Sobota 12. ledna: Dukla Praha – Hradec Králové (Tipsport liga), Praha-Eden, 13.00
Neděle 13. ledna: Hradec Králové – Viktoria Žižkov (Tipsport liga), Praha-Eden, 11.00
Neděle 13. až pátek 18. ledna: zimní soustředění v Břízkách u Jablonce n. N.
Středa 23. ledna: Č. Budějovice – Hradec Králové (Tipsport liga), Praha-Eden, 10.30
Sobota 26. ledna: utkání o konečné umístění v Tipsport lize, nebo zápas s MFK Chrudim
Neděle 27. ledna: utkání o konečné umístění v Tipsport lize, nebo náhradní zápas
Středa 30. ledna: HFK Olomouc – Hradec Králové, hř. Olomouc, čas bude upřesněn
Sobota 2. až neděle 10. února: herní soustředění v Turecku (Antalya)
Sobota 16. února: Dobrovice – Hradec Králové (generálka), hř. Nymburk, 14.00