Nejvyšší krajská fotbalová soutěž pokračuje o víkendu zápasy osmého kola. Magnetem bude nedělní derby v Olšině, kde Týniště přivítá Doudleby.

Domácí exdivizní tým je se ziskem čtyř bodů na předposledním místě tabulky a stále čeká na první vítězství.

„Je jasné, že bychom rádi toto čekání už ukončili. Musíme se na utkání co nejlépe připravit a pro dobrý výsledek udělat maximum. Doufám, že se k nám štěstí obrátí čelem a budeme plně bodovat. Remízy nic neřeší,“ přeje si trenér Vladimír Pacholík. Jeho tým se potýká s velkou marodkou. Mimo jsou zranění Winkler a Vavrečka, nemocný je Klamík. Navíc Enoch a Lochman jsou v trestu. „O startu brankáře Marčišina se rozhodne po dnešním tréninku. Nad jeho startem, je velký otazník,“ sdělil týnišťský kouč a na adresu soupeře dodal: „Jedná se o kvalitní celek s dobře organizovanou hrou. Pozor si musíme dát na brejkového útočníka Radka Schoda.“

Doudleby (11. místo, 7 bodů) se podle slov trenéra Jana Chasáka představí v plné síle. „Nálada je dobrá, zdravotní stav hráčského kádru v pořádku.
Doufám, že se nic nepřihodí na posledním tréninku,“ sdělil doudlebský trenér. Co si slibuje od nedělního derby? „Čekám vyrovnaný zápas. Utkají se týmy na stejné úrovni. Soupeř stejně jako my doplácí na branky po zbytečných chybách. Rozhodnout může jeden náhodný gól. Týniště se bude v domácím prostředí tlačit do útoku. Jejich snaha po vítězství bude asi velká. Divákům by se zápas mohl líbit.“

Další dva okresní zástupci v krajském přeboru se v neděli představí v domácím prostředí. Přepychy (14. místo, 5 bodů) přivítají Kratonohy (5. místo, 11 bodů) a Rychnov nad Kněžnou (9. místo, 9 bodů) se utká s Kunčicemi (10. místo, 8 bodů).

Nováčka z Dobrušky (2. místo, 19. bodů) čeká zítra cesta na trávník B–týmu Nového Bydžova, který bez zisku jediného bodu uzavírá tabulku. Pro mužstvo z města F. L. Věka je to první část zajímavého „trojboje“. Příští týden totiž přivítá lídra z Převýšova a pak zajíždí k derby do sousedních Přepych. „Soustředíme se na zápas s Bydžovem kde nesmíme nic podcenit. Zisk tří bodů by měl být základem pro další těžké zápasy,“ uvedl trenér Dobrušky Milan Mikušík.