Dobruška – Třebechovice 2:0

Dobrušští disponují nejlepší obranou v soutěži. Počtvrté v sezoně udrželi čisté konto. Tříbodový zisk jim zabezpečily góly Effenberka a Dostála. První se trefil hlavou Effenberk po Hájkově rohu. Jako druhý skóroval Dostál, který zúročil nebojácný průnik A. Zilvara a jeho zpětnou přihrávku od brankové čáry.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Od úvodního hvizdu bylo vidět, že kvalitní soupeř chce hrát fotbal. Po důsledném bránění a aktivní hře jsme si vypracovávali šance. Po vedoucí brance jsme měli i další příležitosti. Těsně před přestávkou nás mohl uklidnit gól do šatny, ale Dostál po rychlé akci nastřelil jen tyč a R. Danč to měl při dorážce velmi těžké. Vstup do druhé půle se lépe povedl hostům, kteří měli častěji míč na kopačkách. Dvakrát nás zachránil brankář Šrámek. Vyznamenal se zejména při trestném kopu Placáka. Po čtvrthodině jsme se opět vrátili do hry a vstřelili gólovou pojistku. V závěru utkání jsme se snažili neudělat chybu v obranné činnosti. Děkuji za obětavost Šrámkovi a Effenberkovi, kteří nastoupili navzdory zdravotním problémům. Všichni hráči podali výborný kolektivní výkon.“
Branky: 35. Effenberk, 65. Dostál. TJ Dobruška: Šrámek – Horák - Jarkovský, Effenberk, Šotola – Dostál (90. Hubáček), Zrzavý (69. Macek), Alt, A. Zilvar – R. Danč (86. O. Slánský), Hájek.

Kostelec n. O. – Jaroměř 1:2

Úvod zápasu režírovali domácí hráči. Hned v 1. min. mohli jít do vedení, když se na hranici velkého vápna dostal do gólové situace Karnas, ale mířil mimo. V 5. min. po rohovém kopu Hodačovu hlavičku bravurně kryl hostující brankář. Po úvodním tlaku Kostelce se ke slovu dostala Jaroměř. V 10. min. potrestala chybu ve středu. Tečovanou střelou z hranice vápna dostal hosty do vedení Beneš - 0:1. Kostelečtí pak měli plné ruce práce s odvracením rohů a standardních situací a hosté v této fázi utkání byli jednoznačně lepším týmem. Po půlhodině hry se k odvrácenému míči ve středu hřiště dostal Řehák a krásnou střelou z třiceti metrů prostřelil hostujícího brankáře - 1:1 Minutu před přestávkou domácí obrana znovu vyrobila hrubku při obsazování ve vlastním velkém vápně a hosté se pohodlně vrátili do vedení - 1:2. Ve druhé půli se bojovalo mezi oběmi šestnáctkami, přičemž ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit brankovou příležitost. Spíše se jednalo pouze o náznaky, kterých více nastřádali Jaroměřští. V závěrečné pětiminutovce sice Kostelec opticky zatlačil hosty před jejich vápno, ale ti si těsné vítězství už bez větších problémů pohlídali.

Stanislav Procházka, trenér FC Kostelec n. O.: „Prohráváme po vlastních hrubých chybách. Hrajeme alibisticky bez zápalu a chuti do hry. Nechce se nám běhat a hráči spoléhají na to, že to někdo vezme na sebe a zápas rozhodně sám. Bohužel fotbal je kolektivní hra a to si musí hráči uvědomit. Bez týmového pojetí nemohou vyhrát.“
Branky: 31. Řehák – 10. Beneš, 44. Horák. ŽK: 1:1. FC Kostelec n. O.: Matoušek – Mitana (82. J. Šrámek), Hodač, Řehák, Jiroušek – Mlynáč, Klapal, Kvasnička (55. Pinkas), Bolehovský (5. L. Šrámek) - Švandrlík, Karnas (80. Vilímek). (six, sp)