Dobruška v přímém souboji o předposlední příčku porazila Broumov a získala další tři cenné body v boji o udržení. Dvěma góly se blýskl zkušený střelec Marcel Hájek a pojistku v podobě třetí branky přidal dalekonosnou parádní střelou Jakub Mikušík.

Vedoucí Týniště překvapivě prohrálo na svém hřišti v Olšině se Slavií Hradec Králové 0:3. Hostům z Orlické Kotliny dokonale vyšla jejich taktika. Z pozorné obrany vyráželi k rychlým brejkům, na jejichž konci byl autor hattricku a nejlepší hráč na trávníku – útočník Šimon Derner.
Fotbalisté Rychnova nad Kněžnou vstoupili do utkání s hradeckou Olympií výborně. Ujali se dvougólového vedení, ale hosté po přestávce skóre srovnali. Blíže k výhře měli domácí, škoda neproměněných brejků.

Dobruška – Broumov 3:0
Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Dobruška: „Bylo znát, že hráči měli v nohách těžké středeční mistrovské utkání v Týništi nad Orlicí. V boji o záchranu pro nás byly důležité tři body a ty jsme získali. Je pravda, že s předvedenou hrou již tolik spokojeni být nemůžeme, ale hráči bojovali a šli cílevědomě za úspěchem. Třígólové vítězství je zasloužené. Vypracovali jsme si ještě další šance, hosté prakticky žádnou."

Rychnov – Olympia 2:2
Jan Chasák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Dnes jsme narazili na kvalitního soupeře, který nás po většinu zápasu tlačil. Přesto jsme mohli z rychlých protiútoků rozhodnout zápas ve svůj prospěch."

Týniště – Slavia Hradec 0:3
Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „V prvním poločase jsme měli více ze hry a hráli dobře. Do utkání jsme vstoupili aktivně, vytvořili jsme si i řadu slibných šancí, ale bohužel je neproměnili, což bylo nakonec pro výsledek rozhodující. Před přestávkou přišel zákonitě trest, kdy jsme při rychlém protiútoku hostí nepokryli hráče a dostali úvodní gól. Brzy po změně stran jsme se dopustili chyby, soupeř vsítil druhou branku a potom už to z naší strany bylo špatné. Už jsme se nedokázali dostat do hry. Naším největším problémem je, že dostáváme příliš gólů a naopak jich málo dáváme. Nyní jsme ve dvou domácích zápasech inkasovali celkem pětkrát a to je opravdu hodně."  ⋌(dr, hl)

Fotogalerii z fotbalového utkání Dobruška – Broumov  najdete na internetové adrese:
rychnovsky.denik.cz/broumov