Ve středu se hrálo vložené kolo krajského přeboru v kopané. Nejvíc pozornosti na sebe poutalo okresní derby Rychnov – Doudleby, které se sice hrálo s velkým nasazením, ale bez hrubých excesů v podobě zákeřných faulů na hřišti samém. Mimo hrací plochu se podle vyjádření hostů již duch fair play trochu vytratil. V utkání plném „tutovek“ nakonec hosté zničili obranný val domácích a zaslouženě si odvážejí všechny body.

Týniště na hřišti silné Police dokázalo vybojovat bod, který bude v konečném zúčtování pravděpodobně velice cenný. Nedařilo se Přepychám na stadionu Lázní Bělohrad, kde po poločase již bylo rozhodnuto o výsledku. Hosté pak již jen korigovali.

V sobotu v pět hodin odpoledne bude dobrušský stadion zřejmě praskat ve švech. Nastane totiž hodina „H“, kdy začne boj o čelo tabulky, o sesazení dosavadního letošního suveréna z prvního místa. Jen vítězství totiž hostům z Kratonoh zajistí posun na čelo pořadí právě před domácí. Kdo uhlídá kanonýra Marcela Hájka? Jeho hattrick z posledního utkání na Novém Hradci obraně soupeře jistě nepřipraví klidnou předzápasovou noc.

Rychnov – Doudleby 1:2

Fakta – branky: Stieber – Novotný, Schod R. Rozhodčí: Vancl, Hofman, Nožka. ŽK: 2:0. Diváků: 123. Poločas: 1:0.

Josef Pleskot, trenér Rychnova: „První poločas jsme si vytvořili více brankových příležitostí než hosté, ale bohužel ze tří jasných šancí jsme dokázali využít jen jedinou. Jednou z nich byla tyč Rychtery po jeho samostatném úniku a další byla Stieberova hlavička po dlouhém autu Koreckiho, kterou obránci hostů sotva vytěsnili nad břevno. Nasazení odpovídalo okresnímu derby, ale hrálo se kupodivu poměrně slušně. Se vstupem do druhého dějství jsme chtěli navýšit naše vedení, ale soupeř převzal iniciativu a zkušeným výkonem ovládl zbytek utkání a dal nám lekci z produktivity. Na rozdíl od nás uměl proměnit své brankové příležitosti. Chyběl nám klíčový stoper Kubec kvůli pracovnímu zaneprázdnění, musel být nahrazen mladíčkem Rýdlem.“

Jan Chasák, trenér Doudleb: „Mimo prvních patnáct minut jsme byli po celý zápas lepším celkem a výsledek 2:1 je pro domácí ještě milosrdný. O přestávce domácí lavička začala směrem k našemu realizačnímu týmus s nechutnými pokřiky, které se týkaly podplacení rozhodčích, což nás hluboce uráží.“

Police n. M. – Týniště 1:1

Fakta – branky: Enoch. Rozhodčí: Hlavsa, Janeček, Zavřel. ŽK: 1:1. Diváků: 142. Poločas: 0:1.

Vladimír Pacholík, trenér Týniště: „V prvním poločase jsme byli lepším družstvem, soupeře jsme přehrávali, bohužel se nám podařilo vstřelit jediný gól. Ve 2. půli jsme nepochopitelně přestali hrát, domácím jsme vyklidili pole a po individuální chybě jsme nechali protivníka srovnat skóre na 1:1. Nakonec jsme byli rádi za remízu a získaný bod, neboť hráči Police ožili a nebezpečně nás zamkli před naší bránou.“

Nový Hradec – Dobruška 2:5

Fakta – branky: Hájek 3, Mikušík, Hašek. Rozhodčí: Vítek Pa., Vítek Pe., Franěk. ŽK: 1:0. Diváků: 250. Poločas: 1:2.

Milan Mikušík, trenér Dobrušky: „ Od začátku jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Dvoubrankové vedení nám zajistil chladnokrevně zakončující Hájek. Před přestávkou jsme sice domácím dovolili snížit po moderní akci zakončené centrem od rohového praporku a nekompromisní střele Podlipného, jenže začátek druhé půle byl už opět v naší režii. Po hodině hry bylo prakticky rozhodnuto.“

L. Bělohrad – Přepychy 5:2

Fakta – branky: Prát, Vaněk. Rozhodčí: Průcha, Vaníček, Novotný. ŽK: 1:0. Diváků: 180. Poločas: 3:0.

Miroslav Pavel, trenér Přepych: „Na zápas jsme odjeli bez Radima Chválka, Katony a z pracovních důvodů absentoval Kupka. Přijeli jsme až v 17 hodin, tudíž koncentrace na utkání byla tomu odpovídající. Nestačilo ani varování kvůli podcenění, věděli jsme, že i když byl zatím soupeř bez bodu, bude chtít doma určitě vyhrát. Naši borci si moji úvodní řeč k srdci nevzali a podle toho dopadl první poločas. V něm jsme byli u všeho druzí. Domácí se dostali po naší hrubé chybě do vedení, a když Jezbera vymetl šibenici naší branky, čímž způsobil již dvougólové vedení soupeře, začalo se mi zdát o všech čertech. Do přestávky jsme dostali ještě jeden úder a já cítil, že je zle. V poločasové pauze se odehrálo mytí hlav, hra se poté trochu zlepšila, my zjednodušili kombinaci a začali jsme postupně získávat územní převahu. Nedokázali jsme však vsítit branku, načež došlo k dalšímu navýšení skóre v náš neprospěch po gólu Rychetského. Sice jsme po chybě brankáře domácích snížili na 4:1 a vzápětí se dokonce po rohovém kopu trefil Vaněk na 4:2, ale my bohužel nedokázali využít vzrůstající nervozitu našeho soupeře k ještě většímu zkorigování výsledku. Proměňování samostatných nájezdů Práta, Kárníka a Goise musí být v této situaci nutností. Nestalo se tak a náš protivník nás dorazil svým pátým úspěchem. Myslím, že hráči za první půli určitě nezaslouží slova chvály, vůbec neukázali, jakými fotbalovými dovednostmi vládnou. I rozhodčí Průcha mi po zápase sdělil, že jsme měli přijet jen na druhý poločas, až tehdy se prý dalo na náš fotbal dívat. Musíme na výsledek a zvláště předvedenou hru urychleně zapomenout a svědomitě se připravit na utkání s Policí.“