KRAJSKÝ PŘEBOR: Dobruška si upevnila vedení

Rychnovsko - Začíná se krystalizovat dvojice, která si to pravděpodobně rozdá o postup do divize.

24.8.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Převýšov nadělil Novému Hradci v krajském přeboru ve fotbale sedm gólů a Dobruška přehrála Kratonohy. To je důvod, proč se utvořilo vedoucí duo, které je zatím ještě pronásledováno Olympií Hradec Králové. Hned další kolo však určí, zda se vytvoří vedoucí triumvirát, jelikož Dobruška navštíví právě stadion Olympie, či domácí ztratí body a tím i kontakt s vedoucí dvojicí.

Dobruška – Kratonohy 2:0

Souboj nováčků na hřišti v Dobrušce byl překvapivě zároveň duelem dvou nejvýše postavených týmů krajského přeboru po třech odehraných kolech. O vítězství vedoucího týmu, který hrál hodinu proti oslabenému soupeři, rozhodly branky Čady a Ulicha. A-tým Dobrušky zůstává i po čtvrtém dějství jediným kolektivem, který v nejvyšší krajské soutěži neztratil ani bod

Fakta – branky: Čada, Ulich. Rozhodčí: Korec, Chudoba, Franěk. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (30. Hamák). Diváků: 500. Poločas: 1:0.

Zdeněk Zounar, asistent trenéra: „Hosté měli ve druhé půli pouze několik standardek a brejkových situací, ze kterých ovšem nedošlo k žádnému přímému ohrožení naší branky, neboť vše dokázala naše pozorná obrana včas zlikvidovat a po zásluze jsme tedy udrželi poprvé čisté konto.“

Olympia HK – Doudleby 6:3

Hosté začali utkání mnohem lépe, již v 7. min Sršeň hlavičkou překonal domácího brankáře Menšla. Po dvanácti minutách našel hradecký Bělka ve druhé vlně Musila a ten vymetl šibenici branky hostí – 1:1. Misky vah pak vrátil na stranu Olympie Mařas po rychlém brejku, kdy šel sám na brankáře Beránka – 2:1. Doudlebští stačili Krmašem tři minuty před koncem opět srovnat, ale to byl již poslední remízový stav. Do poločasu Musil z Olympie penaltou strhl vedení na stranu domácích. Dvě minuty po příchodu na trávník Mašek zvýšil na dvoubrankové vedení hostitelů – 4:2. Hosté se však nevzdávali a po proměněném pokutovém kopu snížili na rozdíl jediné branky. Po dalších deseti minutách mohli Doudlebští dokonce vyrovnat, ale Radek Schod vyloženou šanci neproměnil. Přišel trest v podobě pátého gólu v Beránkově svatyni a vše dovršil v 75. min Ježek, když po samostatné akci obešel gólmana hostí a upravil na konečných 6:3.

Fakta – branky: Sršeň, Krmaš, Vydarený (pen.). Rozhodčí: Kolbaba. ŽK: 2:2. Poločas: 3:2.

Jan Chasák, trenér Doudleb nad Orlicí: „V zápase jsme udělali spoustu chyb hlavně v defenzivní práci, za což nás soupeř okamžitě trestal. Do příštích utkání musíme tyto hrubky odstranit, pokud chceme pomýšlet na lepší výsledek.“

Týniště – Kunčice 3:3

Fakta – branky: Sršeň, Rőhrich, Tomášek. Rozhodčí: Šmída, Chudoba, Valenta P. ŽK: 2:2. Diváků: 180. Poločas: 2:2. Sestava Týniště: Rolejček – Tomášek, Hrubý (46. Grim), Plašil, Lochman – Klamík (79. Novák), Černý, Pavlas, Enoch – Sršeň, Rőhrich.

Radek Hrubý, trenér Týniště nad Orlicí: „Byl to zápas, ve kterém jsme měli převahu i vyložené šance, avšak každou naši chybu dokázal soupeř potrestat a dal nám lekci z efektivity. Hosté se dostali do vedení, my jsme dokázali průběh utkání zvrátit a dostat se nahoru, vedli jsme 2:1. Pak bohužel přišla naše další hrubka a soupeř opět srovnal skóre na 2:2. Druhý poločas se odvíjel v duchu toho prvního. Vytvořili jsme si tlak i jasné gólové příležitosti, bohužel zase to byli hosté, kteří z ojedinělého brejku dokázali jít do vedení 2:3. Nakonec můžeme být rádi, že se nám dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat. Pro nás to však byla bodová ztráta vzhledem k vývoji utkání a množství šancí na naší straně. Hra nebyla špatná, ale očekávali jsme lepší obrannou práci, neboť v minulých třech kolech jsme dostali jen tři branky.“

Přepychy – Police n. M. 2:3

Fakta – branky: Katona, Chválek J. Rozhodčí: Dujsík, Šmolka, Zavřel. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (69. Šnábl). Diváků: 160. Poločas: 1:1. Sestava Přepych: Krunčík – Truhlář, Vaněk (78. Gois), Prát D. (46. Javůrek), Chválek R. (46. Matějka) – Žid, Rejchrt, Katona, Rejzek – Chválek J., Kárník.

Miroslav Pavel, trenér Přepych: „V tomto utkání jsme chtěli naplno bodovat, protože jsme ze dvou zápasů venku přivezli jen 1 bod. Soupeř však začal aktivněji, byl rychlejší a hned v 7. min jsme inkasovali první gól po hlavičce nejmenšího muže na hřišti Švorčíka. Soupeř dále hrozil rychlými brejky a my měli problém se vůbec dostat do šance. Až v 35. min utekl J. Chválek a jeho centr Katona pohotově uklidil do branky hostí. Hned v začátku druhé půle nám gólman hostí zcela nepochopitelně daroval gól, když výkop z brány provedl přesně na nohu J. Chválka a ten po obejití brankáře do prázdné brány nezaváhal. Bohužel po rozehrání naše obrana vyrobila hrubku a protivník srovnal na 2:2. V 69. min. byl po druhé žluté vyloučen hráč hostí, my však paradoxně dostali třetí a vítězný gól hostí, kdy v souboji o míč dostal Vaněk loktem do hlavy, pomezní rozhodčí signalizoval faul, ale hlavní nechal ve hře pokračovat a Poličtí vsítili branku. Vaněk pak byl odnesen s otřesem mozku na nosítkách. V závěru utkání jsme se nadechli k náporu, ale dvě poslední šance ke zkorigování výsledku jsme nedokázali využít. Opět jsme podali matný výkon, přesto si myslím, že jsme si bod zasloužili.“

Rychnov – Lhota p. L. 3:1

Fakta – branky: Zajíček, Rychtera (pen.), Brandejs L. Rozhodčí: Medlík, Malý, Odvárko. ŽK: 3:2. Diváků: 101. Poločas: 1:1. Sestava Rychnova: Resl – Brandejs L., Korecki, Kubec, Pups – Brandejs J., Stieber, Nosek, Pajor (91. Mondík M.) – Zajíček (84. Vrána), Rychtera.

Josef Pleskot, trenér Rychnova nad Kněžnou: „Do utkání jsme vstoupili ne příliš psychicky na úrovni po zveřejnění ohlasů po derby s Doudlebami. Pokud došlo k nějakým mým výrokům (redakce se omlouvá za chybně uvedený popis události, kdy za původce výroků byla označena lavička domácích) směrem k soupeři či rozhodčím, tak jejich příčinou byla debata předsedy doudlebského týmu Hofmanna se sudími o poločasové přestávce. Po zhlédnutí videa jsme přesvědčeni, že doudlebský fotbalista byl při vstřelení druhé branky v postavení mimo hru. Tento gól rozhodl o vítězství hostí 1:2. Je škoda, že muselo dojít k těmto výrokům, jelikož to bylo jinak pohledné utkání. Druhou naší velkou nevýhodou byl zdravotní stav našeho týmu. Bárnet nemohl nastoupit po zranění z minulého utkání, Kapusta laboroval se zády a Vrána měl pohmožděné rameno. Problémy s vytvářením sestavy však nakonec neměly na konečný výsledek vliv. O náš první gól se postaral Zajíček přehozením brankáře. Hosté ze Lhoty však do poločasu dokázali srovnat prostřelením zdi z trestného kopu. V 50. min přišla nádherná akce na tři doteky, která vyústila ve sražení Stiebera v pokutovém území. Následnou penaltu Rychtera proměnil. Pojistkou naší výhry byla pět minut před koncem pěkná křížná střela Lukáše Brandejse. Za předvedený výkon zaslouží pochvalu celý tým.“

Zbylá utkání 4. kola krajského přeboru: Nový Bydžov B – Broumov 0:5, Převýšov – Nový Hradec 7:1, L. Bělohrad – Česká Skalice 1:6.