Futsalový oddíl FC Santus pořádá o tomto víkendu největší turnaj v malé kopané na Rychnovsku s názvem Dobrušský pohár.

Jedná se již o 21. ročník, který letos přivítá 60 týmů z celé republiky. Loňský ročník silně ovlivnilo počasí, dokonce musela být kvůli rozmoklému terénu zkrácena hrací doba z obvyklých deseti minut na osm, aby trávník měnící se postupně v bláto unesl zápasovou zátěž. Turnaj se nakonec dohrál na náhradních hlinitopísčitých hřištích a jeho vítězem se stalo družstvo Gamaspol Jeseník, které ve finále přehrálo tým Crikets Hradec Králové 4:1.

Předpověď počasí není příznivá

Letos organizátoři doufají, že je loňská dešťová kalamita nepostihne. V sobotu by měly být přeháňky a kolem 20 stupňů Celsia, ale neděle snad bude polojasná. Určitě by byla škoda, kdyby podruhé za sebou muselo dojít na tomto velkém turnaji k improvizacím.

Klání začíná v sobotu 24. července v 7.30 hod zápasy v základních skupinách. Loňští finalisté jsou opět do turnaje přihlášeni, avšak v úvodních bojích na sebe nenarazí. Šedesát účastníků je rozděleno do dvanácti skupin po pěti týmech a do nedělních vyřazovacích bojů postoupí první dva celky ze základních skupin a navíc osm týmů ze třetích míst s nejlepší bilancí (čtyři ze skupiny A až F a čtyři ze skupin G až L).

Finálový den je na pořadu v neděli 25. července. Nejprve se mužstva rozdělí do osmi čtyřčlenných skupin, z nichž do osmifinále postoupí vždy první dvě družstva. Pak už se hraje klasickým vyřazovacím způsobem. Závěrečný zápas a slavnostní vyhlášení by mělo být na pořadu přibližně v 15 hod.
Hraje se na Městském stadionu v Dobrušce (Mělčanská ulice) a podle futsalových pravidel s drobnými úpravami. Hrací doba je stanovena na 2 x 10 min, počet hráčů v utkání je 4 + 1 a hráči nesmí být mladší 15 let.

(han)