Posilou divizního týmu fotbalistů SK Týniště nad Orlicí se před startem jarní části sezony stal mladý obránce JAN KAŠPAR (nar. 3. 7. 1988). Odchovanec FC Hradec Králové prošel v dresu „votroků“ všemi mládežnickými kategoriemi a zahrál si i za B-mužstvo.

Jan Kašpar ve východočeském derby na trávníku Tesly Pardubice během uplynulého víkendu navzdory porážce prokázal v defenzivě svoje kvality a patřil k nejlepším hráčům hostí.

Proč jste se letos na jaře rozhodl přijmout nabídku hostování v divizním Týništi nad Orlicí?
V Hradci Králové je přece jen velká konkurence a nebyla zde příliš velká šance probojovat se do základní sestavy. Proto jsem rád přijal nabídku Týniště, kde vidím větší možnost svého uplatnění.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Mojí největší snahou bylo samozřejmě především pomoci Týništi zachránit se v divizi. V budoucnu bych si určitě rád zahrál i v nějaké vyšší soutěži, takže uvidíme.

Co rozhodlo podle vašeho názoru o porážce vašeho týmu 1:2 v souboji s Teslou Pardubice především?
Začalo pro nás nadějně a vedení 1:0 bylo slibné. Při bránění nám ve druhém poločase bohužel chyběl důraz a dvakrát jsme inkasovali. Zatímco my jsme šance neproměnili, soupeř ze tří střel dal dva góly a nakonec se mohl radovat z vítězství.

Věříte i po prohře v Pardubicích, že můžete divizní soutěž záchránit?
Skutečností zůstává, že záchranu již nemáme pouze ve svých rukou, bude hodně záležet na výsledcích dalších ohrožených týmů. Do konce soutěže zbývají tři kola a já můžu slíbit, že do toho dáme opravdu všechno.

Jakými zbraněmi byste mohli na svém trávníku v neděli přehrát ambiciozní tým Živanic?
„Musíme si mnohem více věřit, hrát spíše po zemi a také věřím, že se k nám konečně přikloní tolik potřebné štěstí při proměňování šancí. Potom můžeme uspět.“

Miloslav Hlavatý