Dobrušský špílmachr JAKUB MIKUŠÍK rozhodl svým gólem do sítě Provodova o těsném vítězství svého týmu v nejvyšší krajské fotbalové soutěži.

„Dostal jsem míč za obranu od Milana Jiráska, postupoval jsme sám na gólmana a poslal mu míč mezi „betony". Škoda, že jsme nepřidali pojistku v podobě dalšího gólu. Šance na to určitě byly. V první půli mohli skórovat Majer s Jiráskem, v závěru utkání šel Čopík sám na brankáře, ale ten ho vychytal," řekl v úvodu rozhovoru úspěšný střelec.

V nové sezoně jste se dvěma trefami zatím jediným střelcem Dobrušky…
V Jaroměři jsem se trefil parádně, ale nebylo to nic platné, protože jsme vysoko prohráli. Jsem proto rád, že gól z duelu s Provodovem nám přinesl tři body. Věřím, že v dalších zápasech se střelecky prosadí i spoluhráči.

Vraťme se ještě k zápasu s Provodovem. Závěr byl hodně nervózní, že?
To je pravda. Více se mluvilo, než hrálo (smích). Bylo to průměrné utkání se šťastným koncem pro nás. Soupeře jsme do žádné vyložené šance nepustili. Vítězství bylo vybojované, ale zaplať pánbůh na tři body.

Nyní vás čeká okresní derby v Kostelci nad Orlicí.
Kostelečtí mají kvalitní kádr a neskrývají své ambice. Výhra nad Provodovem nás povzbudila a určitě nepojedeme do Kostelce prohrát.

Zápas to bude pikantní i vzhledem k tomu, že se střetnete s bývalým spoluhráčem Alešem Haškem. Těšíte se?
Ten zápas nebude jen o Haškovi. Je jasné, že nás dobře zná a my zase víme vše o něm. Uvidíme, co se na trávníku bude dít (úsměv). Bude tam řada dalších hráčů, kteří mohou utkání rozhodnout, a to na obě strany.

Bohatá víkendová nabídka fotbalových zápasů

Sobota 3. září

Krajský přebor: Kostelec nad Orlicí – Dobruška (17).
Krajská I. B třída – skupina B: České Meziříčí – Jaroměř B, Doudleby nad Orlicí – Smiřice, Velké Poříčí – Opočno (vše 17).
OP II. třídy: Deštné v Orlických horách – Přepychy, Javornice – Kostelec nad Orlicí B, Křivice – Žďár nad Orlicí, Zdelov – Rokytnice v Orlických horách (vše 17).
OP III. třídy: Vamberk B – Opočno B, Křovice – Doudleby nad Orlicí B, Dobré – Slatina, Voděrady – Roveň (vše 17).
OP IV. třídy: Kostelecká Lhota B – Čermná nad Orlicí, Labuť Rychnov – Domašín (hř. Slatina), Lípa nad Orlicí B – Olešnice v Orlických horách (vše 17).

Neděle 4. září

Krajský přebor: Rychnov nad Kněžnou – Jičín (17).
Krajská I. A třída: Týniště nad Orlicí – Třebeš (17).
Krajská I. B třída – skupina B: Ohnišov – Solnice, Černíkovice – Lípa nad Orlicí, Albrechtice nad Orlicí – Vamberk (vše 17).
OP II. třídy: České Meziříčí B – Lukavice (16), Kostelecká Lhota – Petrovice, Borohrádek – Častolovice (oba 17).
OP III. třídy: Dobruška C – Černíkovice B (10).
OP IV. třídy: Javornice B – Rychnov n. K. B (10).