Okresní derby slibuje tradičně zajímavou podívanou. Loňské duely nabídly gólové hody, když si Rychnovští nejprve z Olšiny odvezli tři body za vítězství 5:3 a v jarní odvetě se pro změnu radovali hráči z Týniště po výhře 4:2. Jakým výsledkem skončí nadcházející sobotní derby?

„I když se nám letos v domácím prostředí příliš nedaří, rádi bychom získali tři body. Je jedno kolik padne gólů, rozhodující bude, abychom jich vstřelili víc než soupeř," řekl před utkáním týnišťský asistent trenéra Vladimír Pacholík a dodal: „Určitě chceme udělat maximum pro to, abychom měli důvod po utkání pořádně oslavit padesáté narozeniny kouče Radka Hrubého."

Na adresu rychnovského soupeře Pacholík poznamenal: „Momentální forma neodpovídá tomu, na co tým má. Je jen otázka času, kdy se hráči kolem zkušeného Kotka chytnou a v tabulce poskočí do vyšších pater. Pozor si musíme dát na šikovné střelce Zajíčka s Volným."

Na otázku, jakou roli sehraje při okresním derby počasí a terén, týnišťský asistent odpověděl: „Nemyslím si, že velkou. Terén by měl být v dobrém stavu. Podmínky budou pro oba týmy stejné."

Domácí postrádají vedle dlouhodobě nemocného Vydareného rovněž zkušeného Plašila, jenž si obnovil svalové zranění. Jinak by měl být úzký kádr kompletní. Rychnovští zatím v letošní sezoně podávají nepřesvědčivé výkony, ale do derby jdou s otevřeným hledím.

„Jak se říká – derby nemá favorita. To ostatně bylo vidět i v loňské sezoně. Nebylo by špatné, kdyby utkání skončilo stejně jako před rokem," usmívá se Martin Hodoval, asistent trenéra rychnovských fotbalistů. Podle jeho slov bude záležet hlavně na tom, jak se hráči vypořádají s těžkým terénem a zvládnou taktické pokyny.

„Týniště jsem dlouho neviděl, ale zdá se, že je lepší v útoku než v obraně. Daří se mu více na hřištích soupeřů, ale to nic neznamená. Musíme se soustředit na vlastní hru, bojovat  a vyvarovat se individuálních chyb. To je předpoklad úspěchu," míní Hodoval. Hráčský kádr by měl být, až na dlouhodobě zraněného Bystrického (koleno), kompletní.

Loni se svěřenci trenéra Martina Kameníka k zápasu do Týniště vydali netradičně vlakem a slavili triumf. Mají v plánu něco podobného i letos? „To je tajné. (smích) Uvidíme co Martin těsně před utkáním vymyslí," řekl Martin Hodoval.