Jedenáctý ročník fotbalového turnaje Coca-Cola Školský pohár dospěl do třetího kola. Z celkového počtu 982 týmů, které vstoupily do turnaje loni na podzim, se do semifinálových skupin probojovalo 32 dívčích a 32 chlapeckých družstev. Mezi nimi je i ZŠ Rokytnice v Orlických horách z okresu Rychnov nad Kněžnou.

Třetí, takzvané krajské, kolo turnaje Coca-Cola Školský pohár 2013 bude rozehráno 24. května 2013 na šestnácti pořadatelských školách z celé České republiky. Dvaatřicet chlapeckých týmů se utká o finálovou účast v osmi čtyřčlenných skupinách. Do konce května tak budeme znát deset finalistů. Stejný systém platí i pro samostatnou dívčí část soutěže. Dívky ze ZŠ Rokytnice v Orlických horách budou hrát o finále na fotbalovém hřišti TJ Družstevník Bory ve středu 29. května.

Finálový turnaj, neboli Mistrovství České republiky, bude rozehrán na Stadionu Československé armády v Praze na Strahově 19. června. Druhý den, 20.června, budeme znát vítěze a vítězky. Ti pozdvihnou nad hlavu putovní pohár, ale hlavně se budou moci těšit na třídenní zájezd do Turína, kde navštíví zákulisí stadionu Juventus Turín, setkají se s hráči italské Serie A a zatrénují si s trenérem zdejšího velkoklubu. Všechny účastníky finálového turnaje přijede do Prahy podpořit ambasador projektu Jan Koller.

Letos mají poprvé fanoušci i hráči možnost zobrazit si všechny účastníky turnaje a sledovat aktuální výsledky na webu skolskypohar.cz. „Vytvořili jsme nový veřejný výsledkový servis, kde si hráči mohou přes interaktivní mapu dohledat své případné protihráče, zjistit kdo dával kolik gólů, nebo s kým budou v dalším kole hrát,"  vysvětlil Jakub Will Loos, zástupce společnosti Coca-Cola,
Více informací, včetně výsledkové sekce s průběžnými výsledky a rozlosováním týmů, najdete na stránkách: www.skolskypohar.cz.