Trutnov – Týniště 4:1

Už v 1. minutě se ve velké šanci ocitl Hejna a vzápětí po rohovém kopu i Syrovátka. V 17. min. Hejna zpětnou přihrávkou nabil Přívratskému, ale ten pálil nad. Následovala nevýrazná čtvrthodinka, kterou ale ukončil Kamitz. Nejprve jeho průnik do šestnáctky musel hasit až gólman Marčišin, který o chvíli jen přihlížel tomu, jak domácí útočník od autové čáry zakroutil balón do tyčky. Trutnovskou smůlu v prvním poločase podtrhla příležitost Hejny ve 37. min., kdy po sólu Syrovátky z hranice penalty zamířil vedle.

Právě Hejna však v 50. min. šel nebojácně za vysokým míčem do vápna, gólman Marčišin ho doslova zboural a P. Makovský z nařízené penalty otevřel skóre zápasu. O šest minut později domácí vedli 2:0, když pěknou sérii přihrávek zakončoval Duch. Hostující záložník Plašil pak sice hlavou snížil, ale v 69. min. po akci Kamitze skóroval do odkryté branky Přívratský – 3:1. O parádní tečku za utkáním se postaral v 89. min. překrásným halfvolejem Pejchal – 4:1.

(bog)

Lemfeld: Paradoxně jsme inkasovali po herním zlepšení

Trutnov/Týniště - Fotbalisté SK Týniště na hřišti zachraňujícího se Trutnova nenavázali na kvalitní domácí vystoupení s Velimí a v krajském derby utrpěli vysokou porážku 1:4. Petříkovi svěřenci drželi s domácími krok pouze do přestávky. Po dvou gólech Trutnovských sice brankou na 2:1 vykřesal naději Jan Plašil, ale v dalším průběhu se prosadil soupeř. Zbrusu nová akvizice, obránce Belák přicházející na hostování z FC Hradec Králové si svůj debut v týnišťském dresu určitě představoval jinak.

A jak viděl viděl duel v Podkrkonoší záložník SK Týniště nad Orlicí Jan Lemfeld? „Průběh prvního poločasu navzdory bezgólovému stavu byl z naší strany nic moc. Po přestávce se naše hra zlepšila, ale bohužel jsme po zbytečných chybách v defenzivní činnosti paradoxně inkasovali góly.“

V příštím kole do týnišťské Olšiny ke krajskému derby přicestuje nováček soutěže – tým SK Holice.