OBRAZEM: Divize: Dvůr okradl Týniště před koncem

Týniště nad Orlicí - Divizní fotbalisté ze Dvora Králové také ve druhém zápase po trenérské rošádě vyhráli. Uspěli na hřišti v Týništi nad Orlicí. Krajské derby rozhodl až v 85. minutě jediným gólem hostující útočník Jan Brendl.

11.11.2008

Divizní fotbalisté Týniště nad Orlicí (ve žlutém) hostili o víkendu Dvůr Králové.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Souboj tradičních divizních soupeřů rozhodla branka Brendla pět minut před koncem

Týniště – Dvůr Králové 0:1

Hned v úvodu utkání z brejků dvakrát nebezpečně zahrozili Dvoráci. Nejprve před Kilevníkem na poslední chvíli zachraňoval Zdeňka a poté byl Ottmar u míče dříve než Brendl. Vzápětí to zkoušel na druhé straně Gorol, neměl však přesnou mušku.

V dalším průběhu se ve svižné partii střídaly útoky na obou stranách. V 19. minutě Hájek z těžkého úhlu křížnou ranou jen těsně minul levou tyč Tomkovy svatyně. Ve 37. minutě se gólman Dvora zapotil při dělovce Lehovce. Domácí sice měli územní převahu, ale chyběla jim přesnější finálka. Naopak, těsně před přestávkou, po chybě jejich obrany, se v šanci ocitl Holub a tomu radost zkazil jen výtečný zákrok Ottmara.

Sudí ruku neviděl

Druhý poločas začal náporem domácího celku. V 56. minutě se pokusil Ottmara přelstít z trestného kopu Urban, ale s jeho pokusem si brankář hravě poradil. Dvoráci hrozili v Týništi z nebezpečných brejků a při jednom z nich, v 65. minutě, dobrou příležitost M. Otradovského kryl Ottmar. V 75. minutě se domácí dožadovali odpískání penalty ruce jednoho z Dvoráků, ale sudí nechal pokračovat ve hře.

Zdeňka opět vyloučen

Jediný gólový moment zápasu se udál pět minut před koncem. To se v pokutovém území Týniště individuální akcí prosadil Brendl, který si nejprve chytře počkal a potom zavěsil míč za záda bezmocného Ottmara – 0:1.

V nastavení domácí podruhé nemohli přijít na jméno rozhodčímu Vnukovi, který sražení Zdeňky jako nedovolený zákrok neposoudil a místo toho domácímu hráči po druhé žluté kartě ukázal i červenou.

(hl, bog)

11.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Týniště nad Orlicí z výšky - Ilustrační foto

Zastupitelé v Týništi budou jednat o rozpočtu na příští rok

Vlajka pro Tibet na Pivovarském náměstí v Hradci Králové.

Před krajským úřadem příští rok znovu zavlaje vlajka Tibetu

V Novém Městě boural autobus plný dětí

Královéhradecko, Nové Město nad Cidlinou /FOTO/ - Jedenáct lidí včetně řidiče se zranilo při nehodě autobusu, který naboural do betonového ostrůvku kruhového objezdu v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou. Zranění naštěstí nejsou vážná.

Opočno se chce rozšiřovat. V plánu jsou nové parcely i bytovky

Opočno - Nové parcely mají vzniknou v Opočně – v nové lokalitě Ořechová II. Ta by měla vzniknout naproti nedávno zastavěnému území Ořechová I v Podzámčí, vedle stávající zahrádkářské kolonie.

Hlasujte O nejkrásnější gól roku!

Královéhradecko - Královéhradecký krajský fotbalový svaz ve spolupráci s Deníkem vyhlásil soutěž O nejkrásnější gól roku 2017. O prvenství se uchází šestice hráčů.

Učitelé se shodli s žáky. Po volbách „nanečisto“ volají: Drahoš na Hrad!

Hradec Králové - Volby jsou radost, zodpovědnost, změna a naděje. Taková hesla vyvěsili žáci hradeckého gymnázia J. K. Tyla po chodbách školy.