Souboj tradičních divizních soupeřů rozhodla branka Brendla pět minut před koncem

Týniště – Dvůr Králové 0:1

Hned v úvodu utkání z brejků dvakrát nebezpečně zahrozili Dvoráci. Nejprve před Kilevníkem na poslední chvíli zachraňoval Zdeňka a poté byl Ottmar u míče dříve než Brendl. Vzápětí to zkoušel na druhé straně Gorol, neměl však přesnou mušku.

V dalším průběhu se ve svižné partii střídaly útoky na obou stranách. V 19. minutě Hájek z těžkého úhlu křížnou ranou jen těsně minul levou tyč Tomkovy svatyně. Ve 37. minutě se gólman Dvora zapotil při dělovce Lehovce. Domácí sice měli územní převahu, ale chyběla jim přesnější finálka. Naopak, těsně před přestávkou, po chybě jejich obrany, se v šanci ocitl Holub a tomu radost zkazil jen výtečný zákrok Ottmara.

Sudí ruku neviděl

Druhý poločas začal náporem domácího celku. V 56. minutě se pokusil Ottmara přelstít z trestného kopu Urban, ale s jeho pokusem si brankář hravě poradil. Dvoráci hrozili v Týništi z nebezpečných brejků a při jednom z nich, v 65. minutě, dobrou příležitost M. Otradovského kryl Ottmar. V 75. minutě se domácí dožadovali odpískání penalty ruce jednoho z Dvoráků, ale sudí nechal pokračovat ve hře.

Zdeňka opět vyloučen

Jediný gólový moment zápasu se udál pět minut před koncem. To se v pokutovém území Týniště individuální akcí prosadil Brendl, který si nejprve chytře počkal a potom zavěsil míč za záda bezmocného Ottmara – 0:1.

V nastavení domácí podruhé nemohli přijít na jméno rozhodčímu Vnukovi, který sražení Zdeňky jako nedovolený zákrok neposoudil a místo toho domácímu hráči po druhé žluté kartě ukázal i červenou.