Východní Čechy - Fotbalová divize C pokračovala o víkendu dalšími zápasy.

6.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jaroslav Mach

N. Bydžov - Převýšov 0:0

První půle byla spíše bojovná. V 5. min. si na roh Vaníčka naskočil Matějka a jeho hlavičku vykopl z čáry brankář Petr. V 17. min. na druhé straně Breda ohrozil Cejnara. Po půlhodině hry vykulil Tomeš Blažejovi, jeho střela však mířila do boční sítě.

Po přestávce Blažej uvolnil Janoucha, jehož ránu skvěle vyrazil Petr. V 50. min. Hrabíkův trestný kop těsně minul tyč Cejnarovy svatyně. O deset minut později Blažej uvolnil Vaníčka a jeho ránu opět zneutralizoval Petr. V 65. min. po dlouhém autu Vaníčka trefil Blažej z dobré pozice obránce Biška. V 69. min. musel Věchtovu dělovku po rozehraném trestném kopu opět likvidovat Petr. Čtvrt hodiny před koncem ještě nebezpečně hlavičkoval Kazda, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Fakta – rozhodčí: Kapoun (Ústí n. L.). ŽK: 1:4. Diváci: 600. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Matějka, Žalman, Vaněk – Vaníček, Obermajer (46. Kazda), Věchet, Tomeš – Janouch (80. Valenta), Blažej (88. Šoufek). SK Převýšov: R. Petr – Franc, A. Petr, Biško, Šmíd – Cincibuch (60. Machač), Breda, Hrabík, Jelínek (85. Olšák) – Galovič (90. Klička), Semelka. (pt)

Týniště - Holice 2:1

Už ve 3. min. šokoval domácí příznivce Jiroušek, který po centru Vaculíka prostřelil bezmocného Ottmara. Ve 20. min. mohli hosté své vedení zvýšit po spolupráci Vaculíka s Myšákem, ale druhý jmenovaný v čisté šanci přestřelil. Ve 31. min. O. Ujec přesně rozehrál trestný kop a Kašpar umístěnou hlavičkou vyrovnal. Ve 36. min. se vyznamenal Ottmar, který kryl pokus Myšáka.

Druhý poločas začal týnišťským náporem. V 52. min. hlavička Plašila těsně minula Antošíkovu svatyni. V 72. min. brankář Týniště zázračně zmařil tutovku Jirouška, který byl před ním zcela osamocen. Už v nastaveném čase unikl přes půlku hřiště Lehovec a zajistil svému týmu cenné tři body – 2:1.

Fakta – branky: 31. Kašpar, 90. Lehovec – 3. Jiroušek. Rozhodčí: Vítek (Náchod). ŽK: 2:2. Diváků: 290. Poločas: 1:1. SK Týniště nad Orlicí: Ottmar – Tomášek, Plašil, Kašpar, Lemfeld – Vavrečka (84. M. Ujec), Sadílek, Černý, Grimm (46. Winkler) – O. Ujec (90. Liška), Lehovec. SK Holice: Antošík – Peřina, Kopřiva, Ručka, Baldrych – Jiroušek, J. Velinský, Dvořák (71. D. Velinský), J. Jedlička – Myšák, Vaculík. (hl)

Tesla - Dvůr Králové 0:3

Domácí si v první půli vytvořili značnou územní převahu, zejména agilní Fikejz byl při střelecké chuti a na Tomka pálil ze všech pozic. Hosté se dostali pouze dvakrát před branku Tesly, ale Shejbala nepřekonali.

Ve druhé půli domácí pokračovali v náporu. Po centru Pospíšila hlavou mířil z výhodné pozice Jeřábek nad branku, Škvrnák v tísni promáchl a když největší šanci Tesly zazdil Prorok, trest přišel záhy. Za faul Hlavy na Urbana šel viník předčasně do sprch a Jurík penaltu proměnil. Domácí i v deseti usilovali o vyrovnání, ale marně. Hosté byli na koni a dvěma dalšími góly Brendla a Juríka pečetili nečekaně vysoké vítězství.

Fakta – branky: 63. z pen. a 88. Jurík, 80. Brendl. Rozhodčí: Myška (Libice n. C.). ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (62. Hlava). Diváci: 160. Poločas: 0:0. Tesla Pardubice: Shejbal – Pospíšil, Třešňák, (61. Vanžura), Prorok, Hlava – Sedlák (55. Kudrna), Škvrňák, Jeřábek, Kakrda (82. Fidra) – Petrus, Fikejz. TJ Dvůr Králové n. L.: Tomek – Volf, D. Novák, Kruliš, Ježek – Kilevník, Holub, Hažer (68. Řežábek), Urban – M. Otradovský (46. Jurík), Klazar (71. Brendl). (jma)

Chrudim - Velim 1:0

„Afrkáči“ začali pořádně hrát až s příchodem konstruktivních hráčů Vladyky a Rešetára, kteří šetřili své síly na večerní čtvrtfinále futsalového play off v barvách Era–Packu. A právě Vladyka vymyslel ideální přihrávku na vítězný gól Váchy, který mohl hlavou jen lehce tečovat nadýchaný centr z přímého kopu.

Fakta – branka: 79. Vácha. Rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0. AFK Chrudim: Lankaš – Michalec, Linhart (56. Rešetár), Rahimič (65. Kopp), Klíma – Luptovský, Holub, Zvára, Vágner (56. Vladyka) – Vácha, Hauf. (pn)

Živanice - Měcholupy 3:0

Domácí se ujali vedení gólem do šatny, když hradbu těl propálil Vrba. V úvodu druhé půle si Živanice výhru pojistily dalšími dvěma góly. Nejprve po centru Mocanu zblízka poslal míč od tyče a těla gólmana Janoscka do sítě Kaciáň a účet zápasu vzápětí podtrhl střelou pod břevno Merganc.

Fakta – branky: 45. Vrba, 51. Kaciáň, 55. Merganc. Rozhodčí: Čurda (Frýdlant v Čechách). ŽK: 1:3. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Sokol Živanice: V. Černík – Michal, Vrážel, Vrba, Ferčák (51. Hrmo) – Gorol, Mocanu, Langer, Černohubý – Kaciáň (78. J. Černík), Merganc (78. Podlipný). (jma)

Kunice - Hradec B 1:1

Domácí šli do vedení ve 37. min., kdy se po trestném kopu prosadil hlavou Marek. Paradoxně však měli „votroci“ v této části několik šancí ke skórování. Hosté se vyrovnání dočkali po hodině hry: Jan Čech dorazil do sítě nastřelený míč Veselky. V nastavení pak vykopával kunický Kopta míč z prázdné branky.

Fakta – branky: 37. Marek – 60. J. Čech. Rozhodčí: Král (Roudnice nad Labem). ŽK: 2:3. Diváci: 260. Poločas: 1:0. FC Hradec Králové B: Hrdina – Černý, Přibyl, Kouřil, Hradecký – Sláma, Veselka, Janoušek, J. Čech – Hubička, J. Dvořák (82. Kout). (pt)

Zbývající výsledky: Kolín – Bohemians 1905 B 2:2, Pěnčín–Turnov – Ovčáry 0:3.

6.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Křovičtí hasiči zvou na zabíjačkové pochoutky

Opočno vzdorovalo Náchodu polovinu utkání

Opočno - Páté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo souboj týmů ze suterénu tabulky, ve kterém poslední Opočno hostilo předposlední Náchod. Z výhry se radovali hosté, domácí Baroni stále čekají na první bodový zisk.