Deštné otočilo derby během dvou minut

Rychnovsko – Vedoucí tým krajské I. B třídy z Častolovic se představil na hřišti hradecké Lokomotivy. Stínem utkání, které skončilo remízou 1:1, bylo vážné zraněné Davida Marka. Častolovický obránce na začátku druhého poločasu po souboji před pokutovým územím zůstal ležet na zemi se zlomeninou nohy. Utkání bylo přerušeno do příjezdu sanitky a zbytek se již dohrával z povinnosti. Okresní derby v Černíkovicích vyhráli hosté z Deštného, kteří v závěrečných minutách dvěma góly otočili skóre. V „záchranářském"  duelu Borohrádek zdolal rezervu Dobrušky.

12.6.2013

Deštné otočilo derby během dvou minutFoto: Vojtěch Podstavek

Loko Hradec – Častolovice 1:1
Fakta – branky: 86. Tichý z pen.  – 75. Pavel Mráz. Rozhodčí: Bednář.  Diváci: 80. Poločas: 0:0. Častolovice: Junek – Marek (52. Jan Brandejs), M. Přikryl,  Kuhn, Lux – Cvejn, T. Přikryl (60. Bureš), Pavel Mráz, Michal Brandejs – Sehnal, Koblása.

Jan Plašil, trenér AFK Častolovice: „Utkání se mně hodnotí velice těžce. Zbytečně jsme ztratili dva body, ale pro nás je nejdůležitější, aby se David dal co nejdříve zdravotně do pořádku. Všichni mu přejeme brzké uzdravení."

Černíkovice – Deštné 2:3
Fakta – branky: Vik z pen., Bárta – Kříž, Kaplan, M. Zatloukal. Rozhodčí: Nožka. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Černíkovice: Holoubek – Víteček (86. Pauker), Hrouda, Bárta, Stodůlka – J. Hanuš, Handa (80. Dulínek), Mňuk, Kučera (67. J. Nosek) – Vik, D. Hanuš. Deštné: Vých – Hochmann, Kaplan, Kánský, Rudolf – L. Zatloukal, Prouza (87. Fidler), Drapák, Tuček (60. Kouba) – Kříž, M. Zatloukal.

Miloš Zeman, trenér TJ Sokol Černíkovice: „Pro mě nepochopitelná prohra a tím tak smutné loučení s Tomášem Vikem, který ze zdravotních důvodů končí kariéru. Do 80. minuty jsme měli zápas celkem pod kontrolou, ale po té jsme výhru hostům doslova darovali. Hru jsme za stavu 2:1 nepochopitelně otevřeli a toho zkušení hosté využili a zaslouženě  během dvou minut zápas otočili! Slova trenéra hostí, že se fotbal hraje devadesát minut byla výstižná."

Pavel Krupka, trenér TJ Sokol Deštné v O. h.: „První poločas byl vyrovnaný, bohužel jsme dostali po chybě gól z penalty. Ve druhé části se nám podařilo srovnat skóre, ale domácí se opět dostali do vedení a po dvou šancích mohli utkání rozhodnout. To se jim naštěstí pro nás nepodařilo a naše závěrečná patnáctiminutovka byla vynikající. Vstřelili jsme dvě branky a navíc Kříž šel z půlky hřiště zcela sám, ale dloubákem trefil pouze břevno domácí branky."

Borohrádek – Dobruška B 3:1
Fakta – branky: 55. Placák, 75. Moravec, 90. Voříšek – 72. Svatoň. Rozhodčí: Čožík. Diváci 80. Poločas: 0:0. Borohrádek: Nývlt – Merkl (52. Pírko), Liška, P. Matějus, T. Sazima (62. R. Sazima) – Moravec, A.  Čermák, J. Matějus, L. Horák (86. Brendl) – Placák (89. Voříšek), J. Čermák. Dobruška B: Veverka – O. Slánský, M. Horák, L. Petr, Tojnar – M. Eimann, J. Zrzavý, Junek (70. Hubáček), Kováč – A. Hašek (46. T. Hrnčíř), Svatoň (85. Michl).

Antonín Čermák, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Borohrádek: „Pro nás velice důležité utkání jsme vyhráli zcela zaslouženě. Dobruška přijela posílena o několik hráčů áčka, ale i přesto jsme v desáté minutě mohli vést 3:0. Naše velké šance postupně neproměnili J. Matějus, A. Čermák a T. Sazima. Bezgólový poločasový stav byl pro hosty velice příznivý. Druhá část už branky přinesla. Ujali jsme se vedení pěknou střelou Placáka, hosté však po naší chybě u rohového praporku vyrovnali. Na druhé straně po chybě hostujícího stopera a důrazu L. Horáka jsme se střelou Moravce ujali opět vedení. Tečku za dobrým výkonem udělal v nastaveném čase střídající Voříšek, který  upravil na 3:1."

Marek Štětina, vedoucí mužstva TJ Dobruška B: „Do přestávky měl soupeř herně mírně navrch a od pohromy nás několikrát zachránil brankář Veverka. Druhý poločas jsme začali lépe. Oživení hry přinesl především střídající Hrnčíř. Mohli jsme jít dokonce do vedení, ale Kováč šanci zahodil. Domácí šli do vedení, ovšem záhy se nám podařilo vyrovnat. Borohrádek následně využil nedorozumění našich obránců a šel opět do vedení. Pak nám sudí neuznal gól kvůli údajnému předchozímu faulu. V hektickém závěru domácí svoji výhru pojistili."

Opočno – Provodov 5:2
Fakta – branky: Jelen 2, Reichl 2, Školník – Eimer 2. Rozhodčí: Tobiáš. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 3:1. Opočno: Krulich – Lukášek, Petr, Školník, Hradecký – Čuda (68. Pfeifer), Reichl, T. Přibyl (84. K. Polák), O. Polák (87. Bartoň) – O. Přibyl, Jelen.

Jan Jánský, trenér TJ Spartak Opočno: „Začátek zápasu patřil hráčům Provodova, ten nás už ve 4. minutě potrestal po našem zaváhání v obraně vedoucí brankou. Po obdržené brance jsme se zvedli, lépe a přesněji jsme začali kombinovat, zlepšili jsme pohyb po hřišti a soupeře jsme přehrávali. V rozmezí od 16. do 22. minuty jsme otočili skóre na 3:1. První poločas se dohrával za hustého deště v naší režii a jenom škoda nevyužitých několika dalších šancí, do kabin bychom odcházeli za ještě příznivějšího stavu. Nástup do druhého poločasu vyšel opět lépe hostům, kteří se lépe vypořádali s těžkým terénem, výsledkem byla branka hostů v 52. minutě. Po této brance jsme přidali na důrazu a nasazení, za což jsme byli v závěru zápasu odměněny dvěma brankami Reichla a Školníka. Většinu zápasu jsme byli lepším týmem, proto naše vítězství je zasloužené."

Č. Meziříčí – Předměřice 3:1
Fakta – branky: 53. a 81. Ježek, 87. Rezek – 63. vlastní (Borecký). Rozhodčí: Lavrenčíková ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. České Meziříčí: Frynta – Kubíček, R. Havel, Slánský, Borecký – Krajňák (62. L. Baše), Čiháček (90. T. Havel), Hlavsa (79. Tetřev), J. Tomášek, Ježek – Schejbal (34. Rezek).

David Horký, vedoucí mužstva FC České Meziříčí: „Předměřice se na nás velmi dobře takticky připravily, nenechaly nás hrát kombinačně přes zálohu a nutily nás nakopávat balón na jediného útočníka. První gól jsme vstřelili osm minut po změně stran, kdy Rezek zatáhl balón po pravé straně a jeho centr pohodlně do prázdné brány uklidil Ježek. Vyrovnáno bylo za deset minut, kdy se přímý kop Šmardy na zadní tyč vrátil před bránu a David Borecký s dvěma dvoumetrovými hráči na zádech si vstřelil vlastní branku. Vítěznou branku vsítil opět Ondra Ježek, když ho díky rychlé rozehrávce našel krásnou ulicí Roman Havel a jemu stačilo před brankářem jenom nastavit nohu. Po této brance hrály Předměřice už na obrovské riziko a my měli několik tutových šancí, ale řešili jsme je špatně a zbrkle. Až těsně před koncem zápasu Honza Tomášek vyslal centr za obranu, Rezek využil mrtvého ofsajdu a utíkal sám na brankáře, kterého obešel a zakončil. Jsme rádi že jsme vyhráli utkání, ve kterém se nám dvakrát nedařilo. Zbývající dva venkovní zápasy využijeme k přípravě pro příští sezonu a necháme zahrát ty, na které se během jara kvůli boji o záchranu moc nedostávalo."

Třebeš – Doudleby 7:1
Fakta – branky: Farkaš 2, Zeman, Krykorka, Sochor, Vlkanova, Štajer – Matěj Kráčmer.  Rozhodčí: M. Říha. Diváci: 80. Poločas: 4:1. Doudleby n. O.: T. Matoušek – Krmaš – Matěj Mazura, Lyer (40. P. Matoušek), Mareš – Hudousek (70. Gärtner), Marek Mazura, Dudek, Říčař – Vidlička  (80. Daněk ), Kráčmer.

Václav Prachař, sekretář TJ Velešov Doudleby n. O.: „V úvodní čtvrthodině jsme zahodili tři vyložené šance. Potom začali úřadovat domácí a během dalších sedmnácti minut nám dali čtyři branky. Ve 38. minutě byl v trestném území faulován Vidlička a nařízenou penaltu proměnil Kráčmer – 4:1. Po přestávce domácí přidali ještě další tři branky a završili náš debakl."