Skupina C

Č. Meziříčí – Lokomotiva HK 2:0
Fakta – branky: 62. Lukáš Havel, 90. Lukáš Baše. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 6:6. ČK: 1:2 (77. Hovorka po dvou ŽK – 79. Ziegler, 81. Schejbal po dvou ŽK). Diváci: 130. Poločas: 0:0. České Meziříčí: Frynta – Kupka, Kozák, Jan Tomášek, Slánský – Hovorka – Lukáš Baše, Hlavsa, Čiháček (53. Slezák), Ježek (46. Petr Tomášek, 86. Čáp) – Lukáš Havel.

David Horký, vedoucí mužstva FC České Meziříčí: „Poslední zápasy jsou z naší strany hrozně upracované. Chybí tomu přesná přihrávka, pohyb i prosté kvalitní zpracování míče. To vše začíná už na trénincích, na které nejsme schopni se sejít vlivem zaměstnání, školy, zranění a nemoci. Sestavu na zápas tak musí trenér skládat doslova na poslední chvíli. Utkání bylo těžce vydřené a vykoupené dvěma zraněními a zbytečným vyloučením Hovorky.

Závěr byl zbytečně vyhrocený, když hráči a funkcionáři Lokomotivy na lavičce po sporném verdiktu rozhodčího neudrželi nervy na uzdě a počastovali jak hlavního rozhodčího, tak i jeho asistenta kupou hrubých sprostých slov a výhrůžkami."

Malšovice – Deštné 1:3
Fakta – branky: 55. Groh – 60., 80. a 90. Kaplan. Rozhodčí: Fišer. ŽK: 4:0. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Deštné v O. h.: Vých – Lanta, Vítek, Kánský, Kaplan – Vávra, Kříž (83. Novák), Hochmann, Krupka (87. Hampl) – Včelák, Matula.
Petr Cejnar, vedoucí mužstva TJ Sokol Deštné v Orlických horách: „O naše zasloužené vítězství se postaral čistým hattrickem Kamil Kaplan z přímých kopů."

Předměřice – Opočno 1:1
P. K. 9:8
Fakta – branky: 15. Jan Bareš z pen. – 10. Škrabal. Rozhodčí: Styblík. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 1:1. Opočno: Effenberk – Lukášek, Reichl, Kurz, Škrabal – Musil, Polák (68. M. Školník) – Pfeifer (82. Vondřejc), Jelen, Čtvrtečka (78. Skalický) – T. Přibyl.
Jan Jánský, trenér TJ Spartak Opočno: „Hrálo se vyrovnané utkání, naši hráči byli aktivnější dopředu, naopak domácí tým dobře bránil. Když se nám podařilo přehrát obranu soupeře, tak nás zklamala koncovka. Remíza je zaslouženým vyjádřením poměru sil na hřišti. Při závěrečné střelbě ze značky pokutového kopu byli domácí hráči šťastnější a v deváté sérii rozhodli, že druhý bod zůstane v Předměřicích."

Skupina D

Vamberk – Lípa 2:3
Fakta – branky: 25. Pazderník, 86.Šrom – 27. Šreibr, 63. Vašata, 89. Čepelka z pen. Rozhodčí: Junek. ŽK: 0:3. ČK: 1:0 (55. J. Kotýza). Diváci: 62. Poločas: 1:1. Vamberk: Vídeňský – Pavelka M. (46. J. Luňáček), Mudruňka, Samek, Kotýza – Hamerský (83. Fujdiak L.), L. Flekr, P. Luňáček (46. Šrom), Králík – Pazderník (46. Šponar), Richter (75. Handl) Lípa n. O.: Janeček – Prošvic, R. Mondík, Palán, Šreibr – Vašata, Halíř (86. Král), Čepelka (90. Rektor), Sikora – Kafka, Charvát.

Pavel Kotyza, vedoucí mužstva TJ Baník Vamberk: „Musím se omluvit všem věrným divákům, kteří dali přednost domácímu Baníku před televizním derby mezi Spartou a Slavií. Popravdě řečeno, neudělali dobře. V okresním derby nevalné úrovně byli hosté z Lípy šťastnější a po sporné penaltě v závěru zápasu nečekaně vyhráli a připsali si tak teprve druhé vítězství v tomto ročníku 1.B třídy. Náš tým v tomto utkání předvedl svým fanouškům „Festival zmařených šancí" a podle toho tak i stav zápasu dopadl."

Libor Beran, vedoucí mužstva TJ Sokol Lípa nad Orlicí: „Návrat spasitelů = tři body pro Lípu. Přítomnost a výkony pánů Vašaty a Kafky byli konstantou, která pomohla k vyřešení rovnice s lepším výsledkem pro modro-bílé barvy. Hráči si snad konečně uvědomili, že když plní trenérovi pokyny, hrát se dá s každým. Výkon našeho mužstva určité mezery měl, leč matný výkon domácích na nás tentokrát nestačil. Doufejme, že za týden navážeme na tento výkon i ve Zdelově a oslavné chorály budou opět znít naší kabinou."

Doudleby – Zdelov 3:0
Fakta – branky: 30. a 80. Hudousek, 51. Kotyza. Rozhodčí: Svoboda Filip. ŽK: 3:4. Diváci: 130. Poločas: 1:0. Doudleby n. O.: Lasák – Krmaš – Matěj Mazura, Lyer, Kopsa – Dudek (56. Dostál, 89. Michal Mazura), Marek Mazura, Kotyza, Hudousek (82.Gärtner) – R. Schod, J. Šrámek (68. Flekr). Zdelov: Nývlt – Ludvík, Sehnal, Truhlář, Cvejn (80. Hrubý – Hurdálek, Novotný, R. Zeman, Hrbáč – Neubecker (52.Csontos), Komárek.
Jan Čermák, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „Máme za sebou další náročné utkání. Začalo taktickou kulišárnou ze strany hostů s převlékáním dresů a pokračovalo nepříjemným presinkem a důrazem (korektním). Budíček našeho týmu byl zakončen nastřeleným břevnem a poté jsme konečně začali hrát… Jsem rád za body a následně předvedenou hru.

Po utkání byla hráčům naordinována očistná burčáková kůra, aby se zbavili všeho zlého a nečistého. Jsem rád, že všichni i k této tréninkové jednotce přistoupili zodpovědně."
Miloš Zeman, trenér TJ Sokol Zdelov: „Dovolím si říci, že prvních třicet minut jsme byli lepším týmem a vytvořili jsme si více gólovek. Ve 29. minutě jsme nastřelili z trestného kopu břevno a to bylo bohužel z naší strany vše. O minutu později šli domácí do vedení, když naše dva hráče zboural hráč domácích a hlavou vsítil. Hned po změně stran jsme při odkopu z vlastního vápna nastřelili hráče domácích a bylo to 2:0. Od té doby dominovalo jen domácí mužstvo, kterému gratuluji k zaslouženému vítězství."

Rychnov B – Černíkovice 0:1
Fakta – branka: 13. vlastní (Kubec). Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:1. Rychnov n. K. B: Vrána – T. Mondík (60. M. Mondík), Kotek, J. Brandejs, Hanyk – Polívka, Jedlínský, Müller (46. Šmol), Řehák – Zajíček, Kubec. Černíkovice: Holoubek – Pajor, Víteček, Seibert, Vrba (82. Vašata) – Handa, Plašil, Trejtnar (60. Mňuk), Jedlinský – Pauker (86. Pavel), O. Stieber.
František Kotek, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou B: „Nelze než napsat otřepanou frázi – bez vstřeleného gólu nelze vyhrát. Šance si vytvoříme, bohužel střelecký prach zvlhl."

Josef Cejpek , trenér TJ Sokol Černíkovice: „Utkání hrané ve svižném tempu se divákům, kteří si našli cestu na rychnovský stadion, muselo líbit. Obě mužstva si vytvořila několik šancí, které však nedokázali využít. O tom, že jsme brali tři cenné body rozhodl v 13. minutě nechtěnou vlastní brankou domácí Roman Kubec. Všem našim hráčům musím poděkovat za předvedený výkon.

Celý týden jak na trénincích, tak poté v zápase se nesl v duchu přivést z Rychnova nějaký ten bod, a to se nám povedlo na sto procent. Nasazení a bojovnost, s kterou hráči přistoupili k utkání, byly příkladné."

Borohrádek – Albrechtice 2:4
Fakta – branky: 38. Brendl, 63. J. Matějus – 14. Sršeň, 35. O. Velíšek, 52. a 85. Hořínek. Rozhodčí: Luboš Říha. ŽK: 2:1. Diváci: 300. Poločas: 1:2. Borohrádek: J. Hlaváč – Uhnavý, Moravec, P. Matějus, Bílek – T. Sazima, L. Hlaváč (57. Liška), J. Matějus, A. Čermák – Karkula (82. Sodomka), Brendl (57. R. Sazima). Albrechtice n. O.: Králík – Duha (46. Vítek), Jaroš, Pavlas, Kajn – Zeman, Janeček, Velíšek (88. Chvojan), Jedlička – Sršeň, Hořínek.
Radek Sazima, trenér TJ Lokomotiva Borohrádek: „Vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách. Opět jsme si dali tři branky sami. Rozdíl mezi Borohrádkem a Albrechticemi je David Hořínek.

Dostat sedm branek ve dvou domácích zápasech, to se prostě nemůže stát. Hostům gratuluji k výhře."
Rostislav Kchop, asistent trenéra SK Albrechtice nad Orlicí: „Jsem rád, že jsme zvládli náročné derby, i o to více, že se nám v zápase ne všechno zrovna dařilo. Vyrovnané utkání, které jsme dvakrát „zdramatizovali" v okamžicích, kdy jsme si nechali vzít dvougólové vedení a domácí se dotáhli na jediný gól. Mohl bych vyzdvihnout některé jedince, ale pochválím celý tým, za kolektivní hru, vůli a odhodlání konečně přivést z venku plný bodový zisk, což se nám podařilo. Z týmu cítím obrovskou sílu."