Poslední Dobruška v úvodních dvou jarních kolech nečekaně bodovala proti týmům z horních pater tabulky. V sobotu měla zlepšenou formu potvrdit proti bodově nepříliš vzdálenému soupeři z Červeného Kostelce. Hosté na dobrušském trávníku předvedli, proč po zimní přestávce ještě neinkasovali. Perfektně organizovaná obrana zkušeným stoperem Karlem Havlíčkem do přestávky nepustila domácí střelce ani do jedné šance.

K ohrožení branky hájené gólmanem Švejdarem se Dobrušští dostali až v závěrečné dvacetiminutovce (zejména kanonýrem Haškem), jenže to už prohrávali dvoubrankovým rozdílem po dvou zásazích Víta. Červenokostelecký tým nakonec udržel čisté konto i ve třetím jarním utkání a po tříbodovém zisku (na jaře celkem 7) se vzdálil sestupovým vodám. Svěřenci Bohuslava Jakoubka se prezentovali pouze průměrným výkonem a po zásluze zůstávají na dně tabulky krajského přeboru.

Rychnov – Týniště 1:2
Jan Chasák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Jestliže nezvládneme první poločas takovým způsobem jako dnes a s tak těžkým soupeřem, tak samozřejmě nemůžeme pomýšlet na úspěch. Hrát kvalitně pouze druhých pětačtyřicet minut proti tak vyspělému týmu jako je Týniště zkrátka nemůže stačit. To je z mé strany asi všechno, víc k tomu není co dodat."
Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Věděli jsme, že to bude těžké utkání a tak jsme se na něj pečlivě připravovali. V prvním poločase jsme dobře kombinovali, vytvářeli si šance, měli jsme více ze hry a soupeř moc nezlobil. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, další příležitosti zůstaly nevyužity. Po změně stran hráli domácí vabank, posílali dlouhé nakopávané balony na rychlé útočníky a přestože jsme dobře bránili, nakonec vsítili kontaktní gól a závěr byl proto dost nervózní. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě a jsme rádi za tři body,"

Dobruška – Č. Kostelec 0:2
Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Dobruška: „Bohužel jsme nedokázali zopakovat výkon z předchozích dvou zápasů. Průběh utkání hodně ovlivnila branka ze třetí minuty po autovém vhazování soupeře. Přestože jsme hráče před utkáním upozorňovali na zahrávání dlouhých autů do vápna soupeřem, dostali jsme z této situace laciný gól. Po celý první poločas jsme potom byli všude pozdě, chyběl nám důraz v osobních soubojích a prakticky jsme si nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Druhá půle, hlavně posledních dvacet minut, byla o našem tlaku. Slibné střelecké příležitosti jsme však nedokázali využít. Naopak jsme soupeři po zbytečné ztrátě míče na polovině hřiště umožnili zvýšit vlastním gólem na 0:2. Musíme na nepodařený zápas rychle zapomenout a připravit se na následující utkaní." ⋌(dr, hl, six)