Hvězda zápasuZáložník Týniště DAVID STEJSKAL Režisér hry týmu z Olšiny korunoval svůj výkon parádním gólem po rozehraném trestném kopu.

Moment zápasu
SIGNÁL
Týniště v 77. minutě rozehrálo vtipně trestný kop před šestnáctkou Rychnova a Stejskal „jesličkami" zvýšil na 3:0. 

Na druhé straně v 11. minutě Václavek orazítkoval levou tyč Syrového branky. Domácí pak dvakrát dopravili míč do rychnovské sítě, ale jejich radost byla předčasné, protože v obou případech asistent rozhodčího signalizoval ofsajdové postavení střelců. Po půlhodině hry Pohl z levé strany přetáhl centr na Počtýnského, ale ten z několika kroků přestřelil. Hosté byli blízko gólu v 39. minutě, kdy Zajíčkovu střelu Marčišin vyrazil konečky prstů na tyč.
Po změně stran šli v 55. minutě domácí zásluhou Václavka do vedení. Vyrovnat mohl opět Zajíček, ale jeho střela orazítkovala pravou tyč domácí branky. Klid do domácích řad vnesl v 67. minutě Merganc. Jeho první střelu stačil zblokovat Kubec, ale odražený míč kanonýr uklidil nekompromisně do sítě – 2:0. Třetí gól po parádně rozehraném trestném kopu po faulu na Mergance přidal v 77. minutě Stejskal. Domácí dohrávali od 83. minuty o deseti bez Špačka, jenž po dvou žlutých musel předčasně do sprch. Tečku za derby udělal v 87. minutě čtvrtý gól střídajícího   Dolečka.

Klíčovým okamžikem utkání byl úvodní gól na začátku druhé půle, shodli se trenéřiRadek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Navzdory jasnému výsledku to byl dost těžký zápas. Zasloužené vítězství se nerodilo vůbec lehce. Soupeř dobře bránil a měl kvalitní defenzívu, průběh utkání byl dlouho vyrovnaný. Myslím, že rozhodla naše první vstřelená branka. Hosté potom otevřeli hru a nám se dařily protiútoky, po nichž jsme přidali další góly. Chválím celé mužstvo, všichni včetně střídajících hráčů odevzdali na hřišti maximum, takže samozřejmě panuje spokojenost."

Jan Chasák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou:
„V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Klíčovým momentem zápasu byl úvodní gól na začátku druhého poločasu, poté jsme museli otevřít hru a domácí nás trestali z rychlých protiútoků.Výsledek je pro nás bohužel dost krutý, ale nedá se nic dělat, musíme se připravit na další mistrovské zápasy."