Ve 20. divizním kole se fotbalisté SK Týniště nad Orlicí představili na hřišti rezervy druholigového FC Hradec Králové. O hubené výhře „votroků“ rozhodl už v 6. min. ránou umístěnou k levé tyči Jiří Krejcar.

FC Hradec B – Týniště 1:0

V sestavě hostů chyběli záložníci Ernest Seifert (pracovní povinnosti) a zraněný útočník Radek Danč, který usedl pouze na lavičku náhradníků. Přestože se svěřenci trenéra Milana Petříka v krajském derby prezentovali velmi slušným výkonem, domů se vraceli s prázdnou.

Hosté soupeře přehráli nejen v závěru prvního poločasu, ale také v dlouhých pasážích po změně stran. V závěrečném zoufalém náporu zahrávali řadu standardních situací, nicméně svatyně reprezentačního brankáře Frydrycha byla pro ně jakoby zakletá.

Nejblíže ke gólu byl po trestném kopu Gorola ve 34. min. Zdeňka, který však ve slibné příležitosti hlavou branku netrefil. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Haltufa z Prahy si Hradečtí zhluboka oddechli., protože na nejtěsnější výhru se hodně nadřeli.

Týnišťští fotbalisté se za svoje vystoupení rozhodně stydět nemusí. V útoku byli však téměř neškodní. Pokud však v dalším průběhu soutěže budou hrát fotbalisté Týniště se stejnou bojovností a nasazením, jako tomu bylo tentokrát, a prosadí se v koncovce, mohou slavit úspěch. V příštím kole přicestuje do Olšiny tým FC Velim.

(hl)