Přepychy si výhrou nad Vysokou zachovaly teoretickou naději na záchranu. Kostelec duel v Černilově nedohrál pro přívalové deště a bouřku.

Ohnišov – Dobruška 2:5
Fakta – branky: 7. Dobýval, 31. Kratěna –  38., 44. a 89. A. Hašek, 22. J. Effenberk, 33. M. Dostál. Rozhodčí: Svoboda: ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (82. Fiedler). Diváci: 120. Poločas: 2:4. Ohnišov: Ryšavý – Hronovský, Fetter, Štěpán, Králíček (82. Kupka) – Mytiska, Macháček (60. Krpata), Bálek, Fiedler – Dobýval, Kratěna. Dobruška: M. Malý – Trubač (68. M. Eimann), Doubek, L. Petr (77. J. Zrzavý), Šotola – Jirásek, J. Effenberk, D. Eimann (80. Kováč), M. Dostál – A. Hašek, V. Malý.

Jiří Klemenc, trenér TJ Start ZD Ohnišov: „Dobrušku jsme se pokusili potrápit a dokud nám stačily síly, tak se nám to dařilo. V prvním poločase jsme byli více než zdatným soupeřem. Dvakrát jsme se dostali do vedení, ale bohužel jsme s trochou smůly o něj lacino přišli. Rozhodující okamžik utkání byl před třetím gólem, kdy rozhodčí ponechal faul na půlce bez povšimnutí a soupeř skóroval. Dobruška si pak cestu za vítězstvím zkušeně kontrolovala. Do zápasu dobré úrovně nezapadl oboustranně nepřesný a  arogantní rozhodčí Svoboda. Něco podobného jsem už dlouho neviděl, byla to tragédie. Nejsem zaujatý, protože na jeho výkon si stěžoval i vítězný soupeř."

Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Dobruška: „Přes to, že postavení soupeřů v tabulce nás pasovalo do role favorita a tudíž pro nás bylo úspěchem pouze vítězství, jednalo se o derby a ještě na hřišti soupeře. Podle toho jsme také k utkání přistupovali a v žádném případě soupeře nepodcenili. Dvakrát jsme museli v prvním poločase dotahovat. Naštěstí jsme to zvládli a ještě jsme dokázali do poločasu odskočit na dvougólové vedení. Nechtěli jsme chybovat stejně jako v Kunčicích, tak jsme se soustředili ve druhé půli na pozornou hru zezadu a ohlídání dvoubrankového náskoku. Jelikož  máme některé hráče mimo a musíme značně zasahovat do stálé sestavy, vítězství si velice ceníme. Na tvrdém a kluzkém terénu se hrál průměrný fotbal. Bohužel, úroveň rozhodčích nedosáhla ani toho průměru. Pustit dvoumetrový ofsajd a ještě následnou přihrávku do ofsajdu před brankářem při první brance domácích? O některých rozhodnutích během utkání ani nemluvím.Třeba bude ještě hůř."

Přepychy – Vysoká 3:1
Fakta – branky: 41. a 90. D. Prát, 58. Gois – 85. Hejzlar. Rozhodčí: J. Říha. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (88. Samek). Diváci: 45. Poločas: 1:0. Přepychy: Chudý – Mondík, Kubec, Kollár, Jelen – L. Čtvrtečka (38. Prát), Střihavka (82. Šmída), Žid, Kovaříček – Gois (79. R. Čtvrtečka), Schod.

Miroslav Pavel, trenér SK Přepychy: „Hráli jsme o naději, ale začátek tomu nenasvědčoval. Kdyby hosté vedli po třiceti minutách 3:0, nikdo by se nemohl divit. Podržel nás brankář Pavel Chudý. V závěru poločasu jsme se zlepšili, a dali jsme branku do šatny.Druhý poločas jsme měli několik gólových šancí, které jsme však neproměnili. Druhá branka padla po chybě brankáře hostí téměř z půlky hřiště. Potom jsme dostali kontaktní gól a strachovali se o vítězství. Naštěstí v 90 minutě proměnil své šesté sólo David Prát a stanovil konečný výsledek utkání."

Černilov – Kostelec nedohráno
Stanislav Mára, trenér FC Kostelec n. O.: „Za bezbrankového stavu přišla v 39. minutě bouřka se silným lijákem. Utkání bylo přerušeno, ale za dvacet minut byl trávník zatopen a hrát nešlo. Rozhodčí Andrýs proto utkání ukončil a hrát se bude v náhradním termínu. Je to škoda, protože jsme měli převahu."