Kostelečtí fotbalisté v úvodu utkání s Vysokou nad Labem inkasovali gól z penalty, v dalším průběhu si vytvořili velký tlak. Podařilo se jim vyrovnat, ale další superšance zůstaly nevyužity. V penaltové loterii uspěli hosté.
Rychnovští na trávníku exidivizního Náchoda inkasovali pět gólů a jejich soupeř se po první porážce Kratonoh vyhoupl na první místo průběžné tabulky.

Dobruška – Týniště 5:2
Bohuslav Jakoubek, trenér SK Dobruška: „Ve vyrovnané první půli jsme dokázali jít do vedení 3:1. Škoda jen, že jsme neproměnili minimálně ještě jednu vyloženou šanci. Tento stav byl pro další vývoj zápasu rozhodující. Soupeř nás sice po změně stran dlouhými auty a nakopáváním míčů do šestnáctky dostal pod tlak, ale nám se tím otevíral prostor pro rychlé brejky a z několika šancí jsme dokázali dvě proměnit. Vítězství považuji za zasloužené a hráčům patří dík za odvedený výkon."
Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Do Dobrušky jsme jeli s cílem vyhrát, protože v naší svízelné situaci nám nic jiného nezbývá. O osudu utkání rozhodl první poločas, v němž jsme si tři branky dali prakticky sami. Doplatili jsme tak na hrubé chyby, to se nám prostě nemůže stávat. Po přestávce jsme nastoupili se snahou nepříznivý vývoj zvrátit. Nedali jsme však vyložené šance, nebylo nám souzeno vstřelit gól. Nakonec nás soupeř potrestal brankou na 4:1 a potom už to bylo těžké. Pokud bychom za stavu 3:1 dokázali zúročit převahu, snížit či vyrovnat, výsledek mohl být úplně jiný. Je to velká škoda, protože v Dobrušce se určitě zvítězit dalo."

Kostelec – Vysoká 1:1, P. K. 3:5
Pavel Krupka, trenér FK Kostelec nad Orlicí: „V úvodu utkání nás přibrzdila penalta, která byla hodně přísná. Od 20. minuty existoval na hřišti jen jeden tým. Hosty jsme jasně fyzicky přehráli, ale z velkého tlaku ve druhé půli jsme vytěžili jen vyrovnání a nevyužili dvě velké šance v závěru, kdy ta Švandrlíka byla 1000%! Hráče chválím za velké úsilí, kombinace na těžkém terénu někdy vázla."

Náchod – Rychnov 5:0
Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Gratuluji domácím k vítězství. Škoda, že se naše taktika rozsypala s penaltou domácích. Inu, kdo umí, ten umí. A pokud neproměníme naše sporadické, ale tutové šance, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Těším se na studium videa z utkání… Chválím trojici rozhodčích za velice profesionální výkon."

(dr, hl)