Velmi důležitý vedoucí gól divizního nováčka vsítil v 75. minutě MARTIN MERGANC (na snímku),který byl v té chvíli na trávníku pouhých šest minut. „Na půlce hřiště jsem si počkal, od Hůlky jsem dostal míč za stopera a křížnou střelou se mi to podařilo dobře trefit, takže spokojenost," popsal klíčový moment celého utkání v úvodu rozhovoru týnišťský kanonýr.

OSLAVA GÓLU. Týnišťský obránce David Hůlka se raduje ze vstřelené branky do sítě Kutné Hory. Úspěšnému střelci běží gratulovat kapitán Martin Michal (č. 13) a Martin Merganc (č. 12). Očekával jste tak sebevědomý a kvalitní výkon celého mužstva?

Poté, co jsme na podzim v Kutné Hoře prohráli 0:5 jsme věděli, co asi můžeme od soupeře očekávat. Díky disciplinované a bojovné hře a také troše štěstí, kdy se mi podařilo dát úvodní branku jsme to pak naštěstí dotáhli do vítězného konce. Hosté byli silní, možná jejich technickým hráčům těžký terén příliš nevyhovoval. S bodovým ziskem jsme samozřejmě spokojeni.

Co podle vašeho názoru rozhodlo o výsledku?

Byl to především náš nebojácný a obětavý výkon. Hosty jsme dobře pokrývali, nepouštěli je do vyložených šancí. Počkali jsme si trpělivě na příležitost a nakonec se nám povedlo získat důležité tři body.

Můžete zhodnotit hru nováčků ve vašem týmu, tedy Drapače,Hůlky a Polyakova?

Drapač výborně dirigoval obranu. Je to důrazný fotbalista, navíc vyhrával hlavičkové souboje. Hůlka podal zodpovědný výkon na pravém beku, přihrál na gól a druhou branku sám vstřelil, takže premiéra jako hrom. Útočník Polyakov to měl proti vysokým a důrazným stoperům velmi obtížné, ale i on se snažil.

V 80. minutě vás před brankou hostí jeden z obránců srazil k zemi, ale z rukou rozhodčího Štastného uviděl pouze žlutou kartu. Neměl být spíš vyloučen?

Jejich hráč do mně opravdu strčil v přerušené hře. Ale to je věc rozhodčího, který to zkrátka ocenil právě takto.

Domníváte se, že výhra s Kutnou Horou pozvedne vašemu týmu sebevědomí do dalších jarních kol?

Pro naše sebevědomí je úspěšný výsledek určitě dobrý, ale další těžké zápasy, především na hřištích soupeřů, nás teprve čekají. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál. Nesmíme usnout na vavřínech a hlavně musíme dál poctivě pracovat.

V příštím kole čeká Týniště krajské derby v Náchodě. Kudy by podle vás mohla vést cesta k úspěchu?

Myslím, že v Bělovsi to bude hodně těžký zápas. Pokud mám dobré informace, tak soupeř má mladé, běhavé mužstvo. A recept na úspěch? Musíme hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky, tedy něco podobného jako s Kutnou Horou. (hl)