Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čoginovy děti ovládly po pěti letech Lhota cup

Kostelecká Lhota - Přesně po pěti letech si Čoginovy děti připsaly další triumf na Lhota cupu. Letos sestavili opravdu kvalitní mužstvo a ve všech šesti zápasech nenašly přemožitele. Navíc v jejich týmu byl nejlepší střelec turnaje – pětigólový Dominik Krupka.

24.11.2016
SDÍLEJ:

SOUBOJ. Nepopulární „bramborová“ medaile zbyla na domácí tým TRN Kostelecká Lhota (na snímku v tmavých dresech v bezbrankovém duelu s týmem Marie FC). Foto: Michal Faltys a Eliška Vídeňská

Druhé místo patřilo stejně jako vloni Unionu Kostelec, který se tak po letech strádání konečně zařadil mezi elitní týmy turnaje. I Union měl ve svém středu výraznou osobnost – Filipa Stiebera, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Bronz pak brali kostelečtí Lajdáci, i oni obhájili loňské umístění. Bramborová medaile zbyla na lhotecký TRN, který odehrál zkušené partie a v základní hrací době prohrál pouze v zápase o třetí místo. A brankář TRNU Pavel Hejčl byl vyhlášen nejlepším v celém turnaji. Dostal pouze 4 góly, což bylo z nejlepších týmů turnaje suverénně nejméně.

Hrací systém turnaje byl totožný jako minulý rok. Kapacita 16 účastníků byla naplněna, a tak se dva dny před turnajem rozlosovaly týmy do 4 skupin po 4 mužstvech. Ve skupinách se hrálo 1x20 minut, ve vyřazovacích bojích už pak 2x10 minut. Malým zklamáním byla pro pořadatele neúčast loňského šampiona – Zkušeností na odchodu. Ale i tak se ve Lhotě sešla celkem slušná fotbalová kvalita a od prvních zápasů se rozhodně bylo na co dívat. Jen veliká škoda, že turnaj poznamenal déšť. Terén se tak stal náročnějším a kvalitativní rozdíly mezi týmy se mírně mazaly.

LAJDÁCI OBHÁJILI TŘETÍ PŘÍČKU

V zápase dvou smutných semifinalistů si bronzovou medaili uhráli Lajdáci, a to hlavně zásluhou Kamila Kaplana, který vsítil obě branky střetnutí. Domácí TRN poznal poprvé hořkost porážky až v tomto zápase a po loňském fiasku tak tradičně patřil mezi špičku turnaje. K ní se řadí i Lajdáci, vloni taktéž třetí. Uvidíme, zda se jim někdy podaří prokousat až do finále.

FINÁLOVÝ DUEL ROZHODL GÓL LUKÁŠE ŘÍHY

Union Kostelec vstoupil do střetu s Čoginovými dětmi velmi dobře a ujal se zaslouženého vedení. Úspěšným střelcem byl kapitán Unionu a tvůrce tohoto tradičního týmu Roman Svatoš. Union udržel vedení do poločasu, ale ve druhém se začaly dít věci! Čoginovy děti se vyhecovaly, vytvořily na branku Unionu tlak a nakonec vyrovnaly Petrem Klapalem na 1:1. Když už zápas spěl do penaltového rozstřelu a vypracované šance žádný z týmů ne a ne využít, vzal zodpovědnost na svá bedra Lukáš Říha a gólem z trestného kopu ani ne dvě minuty před koncem rozhodl o triumfu Čoginovců. Union Kostelec stejně jako vloni zůstal těsně pod vrcholem.

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL ZA UMĚLÉHO OSVĚTLENÍ

Předávání cen nejlepším týmům turnaje se uskutečnilo už za umělého osvětlení. První čtyři mužstva byla ohodnocena věcnými cenami, přičemž na medailisty čekaly ceny v hodnotě vyšší, než bylo startovné.

Předseda lhotecké kopané Luboš Faltys poděkoval hráčům za klidný průběh turnaje, trojici rozhodčích – Milan Jindáček, Miroslav Jedlinský a Petr Jakubec – za pevné nervy při rozhodování v těžkých klimatických podmínkách a zároveň slíbil, že 23. ročník Lhota cupu se uskuteční opět v tento pozdní podzimní termín roku 2017.

Lhota cup 2016 řečí zajímavých čísel

32 a 640 – přesně tolik utkání a minut malého fotbalu bylo k vidění na 22. ročníku Lhota cupu. Bylo to na vlas stejně jako v minulém ročníku.

104 – tolik gólů bylo k vidění na letošním turnaji (nepočítáme góly z penaltových rozstřelů). Je to o 7 více než v loňském roce, za což jsme moc rádi. V průměru to je přesně 3.25 gólu na zápas. Nejvíce se činil vítězný tým Čoginových dětí, který se prosadil hned 21x. Při počtu 6 odehraných utkání to dělá průměr 3.5 gólu na zápas.

131 – přesně tolik hráčů se zúčastnilo 22. ročníku Lhota cupu – bylo zapsáno na soupisku týmu. Zdelováci a Políčko jich měli nejvíce – 10. Naopak spousta týmů odehrála turnaj jen se 7 hráči. Například Union Kostelec s takovým kádrem došel až do finále, domácí TRN bral 4. místo se 7 bojovníky v týmu.

57 – tolik hráčů se alespoň jednou radovalo ze vstřeleného gólu. V dresu vítězů se trefili úplně všichni včetně brankáře Lukáše Junka, který zaznamenal gól přes celé hřiště v semifinále proti Lajdákům. I v druhém týmu turnaje – Unionu Kostelec – se prosadili alespoň jednou všichni hráči v poli.

3 – tolik penaltových rozstřelů bylo k vidění ve vyřazovací fázi turnaje. Hned dvakrát okusili penalty hráči Unionu Kostelec a v obou případech byli úspěšní.

1 – pouze jeden hattrick byl k vidění na 22. Lhota cupu. Zaznamenal jej zdelovský Michal Maňas v zápase ve skupině proti Unionu Kostelec.

5 – tolik gólů stačilo Dominiku Krupkovi k zisku koruny krále střelců turnaje. O gól méně zaznamenalo hned 7 dalších hráčů.

6:2 a 5:0 – v prvním případě se jednalo o nejgólovější zápas turnaje – semifinále mezi Čoginovými dětmi a Lajdáky. V druhém případě pak šlo o nejvyšší vítězství v turnaji, které zaznamenaly Čoginovy děti ve skupině proti Těm mladým a také Union Kostelec proti TJV.

Lhota cup 2016 ve výsledcích

Skupina A
Promile tým – Lajdáci 2:0, – Baník 3:0, – Young Gunners 1:2. Lajdáci – Baník 3:0, – Young Gunners 2:1, Baník – Young Gunners 2:0. Pořadí: 1. Promile tým 6 bodů (skóre 6:2), 2. Lajdáci 6 (5:3), 3. Baník 3 (2:6), 4. Young Gunners 3 (3:5).

Skupina B
Mydliovci – TRN Kostelecká Lhota 1:1, – Marie FC 0:0, – Baník Vamberk B 3:1. TRN Kostelecká Lhota – Marie FC 0:0, – Baník Vamberk B 2:0. Marie FC – Baník Vamberk B 3:0. Pořadí: 1. Mydliovci 5 bodů (skóre 4:2), 2. TRN Kostelecká Lhota 5 (3:1), 3. Marie FC 5 (3:0), 4. Baník Vamberk B 0 (1:8).

Skupina C
Union Kostelec – Zdelováci 3:3, – TJV 5:0, – Políčko 3:1. Zdelováci – TJV 3:0, – Políčko 2:1, TJV – Políčko 4:3. Pořadí: 1. Union Kostelec 7 bodů (skóre 11:4), 2. Zdelováci 7 (8:4), 3. TJV 3 (4:11), 4. Políčko 0 (5:9).

Skupina D
Čoginovy děti – Velešov 2:0, – Prima Jam 3:3, – Ti mladí 5:0. Velešov – Prima Jam 2:0, – Ti mladí 1:0. Prima Jam – Ti mladí 2:2. Pořadí: 1. Čoginovy děti 7 bodů (skóre 10:3), 2. Velešov 6 (3:2), 3. Prima Jam 2 (5:7), 4. Ti mladí 1 (2:8).

Čtvrtfinále
Promile tým – TRN Kostelecká Lhota 0:3, Mydliovci – Lajdáci 1:1 (4:5 na pen.), Union Kostelec – Velešov 3:3 (3:2 na pen.), Čoginovy děti – Zdelováci 3:0.

Semifinále
TRN Kostelecká Lhota – Union Kostelec 1:1 (3:4 na pen.), Lajdáci – Čoginovy děti 2:6.

Zápas o 3. místo
TRN Kostelecká Lhota – Lajdáci 0:2.

Finále
Union Kostelec – Čoginovy děti 1:2.

Konečné pořadí

1. Čoginovy děti (Lukáš Junek – Petr Klapal, Tomáš Přikryl, Zdeněk Novák, Radim Pinkas, Lukáš Říha, Dominik Krupka, David Marek a Matěj Cvejn);
2. Union Kostelec (Tomáš Matoušek – Roman Svatoš, Tomáš Hojný, Filip Stieber, Lukáš Plocek, Stanislav Hanel a Michal Brandejs);
3. Lajdáci (Antonín Řehák – Josef Čihák, Pavel Pinkas, Jan Kvasnička, Jan Souček, Martin Merta, Kamil Kaplan, Lukáš Šrámek a Radek Scholze);
4. TRN Kostelecká Lhota (Pavel Hejčl – David Rešl, Daniel Faltys, Lukáš Krupka, Ondřej Plocek, Michal Faltys a Miloš Andrys);
5. – 8. Mydliovci, Promile tým, Velešov, Zdelováci;
9. – 16. Marie FC, Young Gunners, Baník, TJV, Prima Jam, Ti mladí, Políčko, Baník Vamberk B

(df, dr)

Autor: Redakce

24.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení