Na prvním tréninku se sešli i hráči dalšího účastníka nejvyšší krajské soutěže z rychnovského regionu, fotbalisté FC Spartaku Rychnov nad Kněžnou.

Po uvítání všech přítomných sportovců a realizačního týmu předsedou oddílu Alešem Syrovým si trenér svolal hráče na zelený pažit a od prvního okamžiku se začalo tvrdě trénovat. Jedna skupina odběhla do nedalekého lesa Včelný a zbytek dřel za velkého dusna na travnatém hřišti.

Posily

Mezitím Deník vyzvídal na vedoucím družstva Václavu Hájkovi případné změny v kádru. „K určitým změnám došlo, ostatně jako každou sezonu. Jsme rádi, že se nám vyprázdnila marodka. Po roční absenci se vrátil Tomáš Ficenec, půl roku chyběl Lukáš Brandejs a stejně dlouho i Václav Dvořák,“ radoval se z navrátilců manažer. „Do přípravy se dále zapojili Filip Műller (ukončil hostování v Lukavici), Roman Samek (z dorostu) a z Vamberka na hostování se objevil Luboš Homola,“ pokračoval asistent trenéra Ladislav Šulc.

Ztráty

„Na straně minusů je nutno uvést především Romana Šulce, jenž ukončil hostování z Chocně. Dále s námi půl roku nebude z rodinných důvodů Jan Zimmer a František Šeda ml., který podal opakovaný přestup do FC Labuť bez souhlasu našeho oddílu,“ vypočítával ztráty Václav Hájek. V jednání je prodloužení hostování Tomáše Tichého z Kostelce nad Orlicí.

Zapojení odchovanců

„Jedním z nejdůležitějších úkolů nového realizačního týmu u družstev mužů je začlenění našich odchovanců do kategorií dospělých,“ začal vysvětlovat plány oddílu jeho předseda Aleš Syrový. „Trenér Josef Pleskot, jeho nový asistent Ladislav Šulc a nový trenér B týmu Petr Vojka mají v tomto moji plnou důvěru,“ pokračoval. „V dorostenecké kategorii chceme vykopat divizi, díky silným ročníků 92 a 93. Začíná se projevovat cílevědomá práce mládežnických trenérů Radka Jehličky a Jaroslava Hejduka,“ dodal předseda.

Program zápasů v letní přípravě
neděle 18. července 17.30
Lanškroun – Rychnov
středa 21. července 18.00
Dobruška – Rychnov
sobota 24. července 17.30
Vysoké Mýto – Rychnov
čtvrtek 29. července 18.00
Rychnov – Dvůr Králové B
sobota 31. července 17.30
Rychnov – Dobříkov
středa 4. srpna 17.30
Česká Třebová – Rychnov