„Zachytil jsem odkop stopera, vyměnil jsem si míč s Davidem Stejskalem a už jsem měl myšlenku na střelu. Potáhl jsem si to, měl jsem to na levačku a zaplať pánbůh se mi podařilo to dobře trefit," popsal svoji vydařenou ránu v úvodu rozhovoru sedmadvacetiletý útočník, který v této sezoně zaznamenal již svoji devátou branku.

Důležitá výhra s Libčany chutná sladce, že?
Z vítězství máme samozřejmě všichni obrovskou radost, nálada je výborná jako po každé výhře. Bylo to těžké utkání, soupeř hrál opravdu výborně. My jsme však měli po celý průběh více za hry, byli lepší a tři body nakonec získali zaslouženě. V čele tabulky máme jednobodový náskok a ten jsme chtěli udržet. Bylo to velmi důležité vítězství, protože naším cílem je krajský přebor vyhrát.

Co podle vašeho názoru nakonec rozhodlo o výsledku?
Asi to,že jsme vstřelili o gól víc, než soupeř. Šli jsme po celý zápas za vítězstvím jako tým, škoda, že jsme neproměnili ještě další šance. I já jsem měl jednu stoprocentní, naopak hosty jsme do ničeho většího díky pozorné obraně prakticky nepustili.

Hrálo se v úmorném vedru, jak náročné utkání to bylo po fyzické stránce?
Bylo to hodně těžké, v takových podmínkách rychle ubývaly síly. Ale to bylo stejné pro obě mužstva, hra je v takovém počasí rychlejší a nakonec jsme to úspěšně zvládli.

Pokud Týniště v neděli v závěrečném kole zvítězí na hřišti zachraňujícího se Broumova, můžete se svými spoluhráči oslavit titul krajského přeborníka. Jak náročné utkání očekáváte?
V Broumově se body tradičně získávají těžko, domácí mají bojovné mužstvo. Pokud však budeme předvádět svoji kombinační hru a vytvoříme si i nějaké šance, věřím, že vyhrajeme.

Nicméně říká se, že poslední krok zpravidla bývá nejtěžší…
Musíme tam tři body zkrátka urvat za každou cenu. Za celý tým mohu slíbit,že na hřišti necháme úplně všechno a snad to nakonec všechno dobře dopadne.   ⋌(hl)