Rozhovor s kapitánem týnišťských fotbalistů před nedělním mistrovským utkáním proti obávanému týmu z Kolína.

Po sedmi kolech patří Týništi šestá příčka se ziskem jedenácti bodů – předpokládám, že s velmi slušnou bilancí musí v hráčské šatně panovat spokojenost…
Myslím, že spokojenost určitě převládá, i když to mohlo být ještě o trošičku lepší.

Bodový zisk mohl být při troše štěstí i vyšší. V čem má tým podle vašeho názoru ještě rezervy či v čem by se měl zlepšit?
Škoda, že alespoň jedno ze dvou domácích duelů (s rezervou Bohemians 1905 1:1 a s Ovčáry 0:0) jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce, spokojenost by byla ještě větší. Jinak, vždycky je ještě co zlepšovat – nám se již delší dobu příliš nedaří na trávnících soupeřů, kde naše hra není ideální, a na tom bychom měli určitě zapracovat.

Očekával jste, že Horní Měcholupy, tedy soupeř ze spodních pater tabulky, podají v Olšině tak kvalitní výkon a budou se prát o výsledek až do poslední minuty?
Upřímně řečeno, i když jsme měli určité informace o tom, že soupeř disponuje vysokými hráči, důraznými v soubojích, příliš jsme nevěděli, co od Pražanů můžeme očekávat. Mile mě svou hrou v poli překvapili, výborně kombinovali, nicméně my jsme byli efektivnější a nakonec po zásluze zvítězili.

Co podle vašeho názoru rozhodlo o výsledku především?
Jak už jsem uvedl, byli jsme efektivnější a od úvodních minut jsme šli za vítězstvím. Přestože i hosté měli náznaky šancí, my jsme na rozdíl od nich ty svoje dokázali proměnit.

Je za námi téměř polovina podzimní části. Můžete stručně zhodnotit přínos nových tváří, které v létě do týmu přišly?
Brankáře Otomara známe již řadu let a víme, co od něj můžeme očekávat. Určitě jde o vynikajícího gólmana, který splnil očekávání. Kotek je kvalitní levý bek, kterého limituje zranění a také nyní jej sužují zdravotní trable, což je škoda. Petr Lehovec je mladý, snaživý útočník, běhavý a hbitý, tedy typ hráče, který nám dosud chyběl. Výborně zapadl do týmu a s jeho hrou určitě panuje spokojenost. Pokud jde o Tondu Řeháka, je to technický fotbalista, který na divizi má a fanoušci sami vidí, že si odehraje svoje. Zbývá Roman Jelínek, který je také fajn. Škoda, že si natáhl sval a v minulých kolech nám chyběl. Je to však tvořivý a kvalitní fotbalista a jeho třetiligové zkušenosti jsou znát.

V neděli přivítáte na svém trávníku favorizovaný tým FK Kolín. Přestože se v novém ročníku Středočechům ani zdaleka nedaří jako v předchozích sezonách, čeká vás zřejmě dosud nejtěžší soupeř. Udržíte domácí neporazitelnost?
Samozřejmě jsme si vědomi toho, že nás čeká velmi silný protivník. Nicméně my hrajeme doma, kde jsme schopni porazit kohokoliv. Vůbec se Kolína nebojíme, chceme zvítězit a odčinit tak dvě předchozí domácí remízy. Na hosty by měla platit naše bojovnost a fotbalovost a výsledek by se měl dostavit. Pevně věřím, že zvítězíme.

(hl)