Krajská I. B třída: Vedoucí Dobruška si neporadila s posledním Stárkovem. Z prvních jarních bodů se radují v Častolovicích.

Vamberk - Ohnišov 3:0

Domácí začali náporem a během pětadvaceti minut si vytvořili tři gólovky (Horák a Souček mířili nad a Kubias z úhlu do jen tyče). Změnu skóre přinesla až chyba novoměstského brankáře. Ten po dlouhém pasu Dostála při vyběhnutí uklouzl a pro Hamerského, který sledoval míč ,už nebylo problémem uklidit ho do prázdné branky – 1:0. Hosté zahájili druhou půli velkým tlakem, z něhož ale vytěžili jen sérii rohů. Baníku paradoxně pomohl vlastní gól hostů. Po rohovém kopu Flekra a přizvednutí míče Součkem si dezorientovaný obránce srazil míč do vlastní sítě – 2:0. Hosté v závěru otevřeli obranu, čehož po rychlém brejku využil David Hamerský.

Pavel Potužník, asistent trenéra Baníku Vamberk: „Zahráli jsme velmi dobré utkání. Škoda jen, že podobné výkony nepředvádíme i na hřištích soupeřů. Chválím dorostence, kteří zahráli výborně, přestože už měli v nohách celé utkání své kategorie. Stínem vítězného zápasu jsou nepříjemná svalová zranění Rosti Šponara a Kubiase.“

Branky: 45. a 82. David Hamerský, 60. vlastní. Baník Vamberk: Vídeňský – Dostál – Malý, Kubias (60. P. Šponar), Baculák – Souček, Sedláček, L. Flekr, Horák – D. Hamerský, R. Šponar (25. Choceňský, 80. Drtina). Start ZD Ohnišov: Bohuška – J. Effenberk – Hronovský, Nejman, Ducháč (20. Prouza) – Králíček, Bálek (60. Štěpán), Týfa, Fiedler – P. Effenberk, Brzek (60. Dudek).

Černíkovice – Opočno 3:3

Černíkovický tým v neděli ztratil hráče podobně jako Sparta Řepku hned v úvodu zápasu. Už v 5. min. byl v souboji o míč přistrčen domácí Nosek, který pak v pádu stáhl unikajícího Krištofa. Rozhodčí ukázal na značku pokutový kop a hříšníkovi udělil červenou kartu. Penaltu bezpečně proměnil Černík – 0:1. Hned z protiútoku mohlo být srovnáno, ale hlavičku Polívky bravurně chytil Krulich. Potom na druhé straně domácí dvakrát podržel brankář Milan Vik. Vyznamenal se zejména při samostatném sólu Škrabala. V té době se hrál tempo fotbal od branky k brance. Po půlhodině hry Černíkovice zahrávaly rohový kop a Tomáš Vik z dorážky vyrovnal - 1:1. V 41. min. podržel hosty výborný Krulich, když na čáře chytil hlavičku Tomáše Vika. V 50. min. prošel do opočenského vápna Polívka a přeloboval vyběhnutého gólmana - 2:1. Za pět minut se skóre měnilo znovu. Hosté předvedli nádhernou akci a Krištof srovnal na 2:2.V 66. min. Tomáš Vik v jasné pozici mířil vedle. V 75. min. se domácím nepovedl ofsajd systém a Opočenští běželi sami na brankáře Milana Vika, který však měl „dobře postavenou branku“, protože střela Krištofa jen orazítkovala tyč. Hned z protiútoku prošel Polívka od postranní čáry do vápna a našel volného Tomáše Vika - 3:2. Ani to však nebylo vše - v 85 min. byli domácí před vlastní brankou nedůrazní, čehož využil Černík a z hranice šestnáctky se trefil do vinklu - 3:3.

Vladimír Jelen, trenér Spartaku Opočno: „Hráli jsme sice přesilovku, ale na malém hřišti s umělkou nebylo příliš znát, že domácí hrají v deseti. Oslabení domácí semklo, měli dobrou mezihru. My jsme vycházeli ze zajištěné obrany a spoléhali na brejky. Černíkovice měly nebezpečné standardky, při nichž nás podržel Krulich. Měli jsme na tři body, protože jsme několikrát běželi sami na brankáře. Mohli jsme vést 2:0 a pak i 3:2. Nakonec jsme rádi, že jsme v závěru urvali alespoň bod. Máme nyní těžký los. Teď nás doma čeká vedoucí Dobruška a pak jedeme do Vamberka.“

Branky: 30. a 75. T. Vik, 50. Polívka – 5. a 85. Černík (první z pen.), 55. Krištof. ČK: 1:0 (5. Nosek). Poločas: 1:1. Sokol Černíkovice: Milan Vik - Bárta, Nosek, Pohl, Jůdl - Hanuš, Tomáš Vik, Polívka, Trejtnar - Čepelka, Hovorka (46. Ehl). Spartak Opočno: Krulich – Petr – Jelen, Baláček, Polák (55. Lukášek) – Škrabal (80. Schejbal), Musil, Černík, Bielik – L. Jelen, Krištof.

Dobruška – Stárkov 0:0

Vedoucí tým sice v pátém utkání v řadě neinkasoval, ale po remíze senzačně ztratil první jarní body s posledním mužstvem. Domácí fotbalisté si vytvořili řadu gólových šancí, ale branka Stárkova pro ně byla jako zakletá. Fotbalového boha patrně urazili neproměněnou penaltou ve 34. minutě. Mimo tři tyče poslal míč ze značky pokutového kopu kapitán Doubek, jehož předtím v šestnáctce faulovala obrana Stárkova. Po přestávce si favorit vytvořil místy drtivý tlak, ale přinesl mu pouze nastřelenou tyč z kopačky tísněného obránce Stárkova. V samotném závěru obě strany oslabili vyloučení Zrzavý a Šulitka.

Milan Mikušík, trenér Dobrušky: „Do přestávky jsme nehráli dobře. Namísto kombinace po zemi jsme se do zahuštěné obrany soupeře tlačili vysokými míči, což nám kromě penalty příliš šancí nepřineslo. Po přestávce jsme se viditelně zlepšili, ale nedařilo se v koncovce. Kdybychom hráli do půlnoci, gól bychom asi stejně nedali.“

Rozhodčí: Kolman. ŽK: 3:4. ČK: 1:1 (84. Zrzavý – 91. Šulitka). TJ Dobruška: Malý – Horák – Jarkovský, T. Zilvar (60. Forejtek), Dubský – Dou〜bek, Zrzavý, Alt, Šotola – Hašek (68. Dostál), A. Zilvar.

Častolovice – Babí 1:0

Častolovičtí chtěli po pěti prohrách v řadě konečně bodovat a dočkali se. Hned v úvodu hráče Babí zatlačili k jejich vápnu. Tlak už v 8. min. přinesl zasloužené ovoce. Do vedení poslal domácí Lux po pěkné akci Přikryla a Petra Mráze. Častolovice i nadále předváděly pohlednou hru a po půlhodině hry nastřelili tyč po trestném kopu Pavla Mráze. Ve druhém poločase přidali na aktivitě hosté. Usilovali o vyrovnání, ale pozorně hrající obrana domácích je do vážnější šance nepustila. Za zmínku stojí pouze trestný kop hostí ze 72. min., který ze šibenice bravurním zákrokem vytáhl brankář Jiří Jedlička. Tři body zůstaly zaslouženě na straně domácích. Věřme, že tento výsledek hráče Častolovic povzbudí, a začnou dohánět bodovou ztrátu z prvních pěti odehraných kol.

Branka: 8. Lux. Poločas: 1:0. AFK Častolovice: Jedlička - Slanina, Přikryl, Mašanský, Plocek – Petr Mráz, Beneš, Suchý, Slavík – Pavel Mráz, Lux. (mz)

Č. Meziříčí – Nové Město 1:1

Lépe vstoupili do utkání hosté. V 9. min. Kozák minul míč a hosté trefili spojnici tyčí. Za tři minuty mohl domácí poslat do vedení Hrubý, ale z malého vápna přestřelil. Skóre se měnilo až krátce po půlhodině hry, kdy Slánský šikovně obhodil brankáře - 1:0. Druhou gólovou situaci zápasu přinesla 60. minuta. Po vyrovnávajícím gólu Nového Města se domácí lavička a diváci hodně zlobili. „Asistent sudího signalizoval faul na Kupku, ale hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře a hosté toho využili. Situace nás rozhodila a upustili jsme od kombinace. Navíc hosté pak začali zdržovat hru a vyvedli nás z tempa. Bohužel jsme ztratili body s nejslabším mužstvem, které se u nás představilo. Měli jsme však využít šance na 2:0. Ještě jsme mohli rozhodnout tři minuty před koncem, ale Petr Tomášek střelou z jedenácti metrů jen olízl břevno. Škoda, chtěli jsme vyhrát už kvůli výborným fanouškům,“ litoval domácí bodové ztráty Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí.

Branky: 34. Slánský – 60. Nožka. Poločas: 1:0. FC České Meziříčí: Frinta – Marzin Slezák – Kupka, Krejčí, Kozák – Hovorka, J. Tomášek, Kyška, P. Tomášek - Václav Slánský (70. Miroslav Slezák), Hrubý.

1. Dobruška 16 1 3 52:11 49
2. Černíkovice 12 5 3 60:26 41
3. Č. Meziříčí 10 3 7 28:26 33
4. Vamberk 9 4 7 39:35 31
5. Ohnišov 9 3 8 33:37 30
6. Babí 8 4 8 34:30 28
7. Loko Hradec 7 5 8 39:52 26
8. Dohalice 7 4 9 28:32 25