Los dvaadvacátého kola nejvyšší krajské fotbalové soutěže přisoudil zástupcům našeho okresu soupeře z Hradecka - Třebeš a Slavii.

Z měření sil vyšli bodově naprázdno fotbalisté Rychnova, kteří prohráli v Orlické Kotlině 1:3. Na vedoucí gól „sešívaných“ ještě dokázal v závěru prvního poločasu odpovědět Bastos Oliveira Flavio Daniel. Po změně stran stříleli jen domácí a hosté navíc dohrávali bez vyloučeného autora jediného gólu, který v 88. minutě obdržel červenou kartu za úmyslné kopnutí soupeře zepředu v nepřerušené hře.

Kostelečtí na perfektním zdelovském trávníku marně dobývali branku Třebše. Bezbrankové utkání musel rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém kralovali oba gólmani. V loterii byli nakonec šťastnější domácí hráči.

V příštím kole na okresní duo čekají soupeři ze dna tabulky. Rychnovští přivítají poslední Nové Město nad Metují a Kostelec cestuje na hřiště předposledních Lázní Bělohrad.

Slavia Hradec - Rychnov n. K. 3:1

Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Dnes mne opět nic nepřekvapilo - vyhráli jsme na šance, domácí byli produktivnější, vytvořili jsme hrubky při standardních situacích a soupeři darovali možnost zakončit. Chyběly nám síly, které tým nechal na Majálesu. Ono hrát zápas v 10.15 po Majálesu vyžaduje disciplínu, sebekázeň, určení si osobních fotbalových priorit a týmového ducha. Je škoda, když se zahodí super výkon proti Kostelci a týdenní tréninková práce. Uvidíme, zda se probudíme v dalším záchranářském duelu proti Novému Městu.“

Kostelec n. O. - Třebeš 0:0, pen. 4:3

Miroslav Umlauf, člen výboru FK Kostelec nad Orlicí: „Na perfektně připraveném zdelovském hřišti jsme v prvním poločase na míči dominovali, dostali se i do několika zajímavých příležitostí, ale přetavit v branku se nám ani jednu nepodařilo. Druhá půle z naší strany už tak dobrá nebyla, ztratili jsme klid a byť jsme se i přesto několikrát dostali před branku soupeře, až na jednu vážnější situaci z toho nic nebylo. Nutno uznat, že jsme mohli i inkasovat. Penaltám kralovali brankáři a štěstí se nakonec přiklonilo na naší stranu.“

Jičín - Jaroměř
Krajský přebor: Jaroměři koncovka body dala, Náchodu vzala