Velká nejistota panuje na spodku tabulky, sestupovou tajenku vyřeší až poslední kolo, ale závisí i na výsledcích Převýšova v divizi.

Č. Meziříčí - Albrechtice 0:1

Rostislav Kchop, trenér Albrechtic: „Náročné utkání za velkého horka jsme zvládli. Meziříčí, které je stále ještě ohroženo sestupem, si nemohlo dovolit zápas vypustit. My jsme museli uhrát tři body, abychom ještě měli nějakou šanci na udržení. Tomuto odpovídala i hra obou mužstev. Utkání rozhodně nebylo krásné na pohled, ale účel světí prostředky. V první půli bylo k vidění spousta nepřesností, za zmínku stojí pouze gól - Malijovský s přehledem přihrává Strnadovi, ten naznačí střelu, obchází obránce a podél gólmana střílí gól. Ve druhém poločasu jsme se spíše soustředili na defenzivu, domácí naopak zabrali a po dlouhé minuty měli územní převahu. Bohužel pro ně si vypracovali pouze jednu gólovku, kterou se štěstím vytěsnil Klofanda na tyč a do zámezí. V závěru jsme mohli z brejku zvýšit vedení, Duha však neproměnil. Všichni kluci zaslouží pochvalu za to jak makali a bojovali. V brance jsme se mohli spolehnout na Klofandu, který i přes zranění z prvního poločasu, utkání s přehledem dochytal.“

Sestava Českého Meziříčí: Frynta – Kupka, Kozák, Šichan, Tetřev (46. Slezák M.) – Jančura, Tomášek J., Havel R., Tomášek P. – Havel L. (Slezák), Slánský.

Sestava Albrechtic: Klofanda - Kajn, Kotýza, Zeman J., Velíšek L. - Kamš, David, Jaroš, Čepelka - Strnad (89. Živec), Malijovský (60. Duha)
Branka: 28. Strnad

Opočno – Černíkovice 3:1

Bohuslav Jakoubek, trenér Opočna: „V první půli jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, avšak s proměňováním jsme měli problémy. Potřebujeme na jeden gól tři šance. Mohlo to být 4:0, ale i 0:2, jelikož jsme do dvou brankových příležitostí pustili i hosty. Druhý poločas jsme ve velkém parnu zvládli velice dobře takticky, dokázali jsme držet míč a měnit rytmus hry. Kromě tří vstřelených gólů jsme si vytvořili ještě další příležitosti. Tu největší, kdy Praus vybojoval na naší půlce míč a šel ještě se dvěma spoluhráči sám na brankáře hostí Holoubka, právě výše jmenovaný gólman zlikvidoval. Přestože i Černíkovice měly ve druhé půli jednu tutovku, výsledek dle mého názoru spravedlivě vyjádřil poměr sil a brankových příležitostí na hřišti.“

Martin Kameník, trenér Černíkovic: „Naše hra byla založena na poctivém bránění a rychlých protiútocích. Do nich jsme se dostali celkem pětkrát, ale proměnili jsme pouze jeden. Vítězství domácích je zasloužené.“

Sestava Opočna: Krulich – Petr, Tláskal (83. Musil J.), Praus, Polák – Fryml, Musil P., Rejchl, Přibyl – Jelen L., Krištof.

Sestava Černíkovic: Holoubek D. – Dušek, Bárta, Holoubek J., Trejtnar – Polívka, Černý, Pohl, Forman (60. Jarkovský L.) – Hanuš, Jarkovský R. (55. Víteček).

Branky: Jelen L. 2, Rejchl. Rozhodčí: Jindráček. Poločas: 0:0. ŽK: 3:2. Diváků: 40.

Častolovice – Loko Hradec 1:2

Šokující úvod mělo klíčové utkání o udržení I. B třídy v Častolovicích. Ve 2. min hosté otevírají skóre z trestného kopu 0:1. Vyrovnání přišlo ve 14. min., kdy Slanina vysunul Pavla Mráze, ten se elegantně zbavil dvou obránců a naservíroval na malé vápno Koubovi, který nezaváhal 1:1. Ve 36. min. se dostal do vyložené šance Pavel Mráz po přihrávce Přikryla, avšak gólman zázračně vyrazil na roh. Vzápětí nepochopitelně chyboval brankář Kohoutek a hosté se ujímají vedení 1:2. Ve 39. min. naopak Kohoutek vyrazil povedenou střelu na roh. V 60. min. pronikl do pokutového území Přikryl, míč se odrazil k Pavlu Mrázovi, avšak jeho lob skončil nad brankou. V 77. min. se dostal do hlavičkového zakončení Slanina, ale míč skončil na břevně. Hosté dvakrát zahrozili brejkovými situacemi, ale bez brankového zakončení.

Miloš Zeman, trenér Častolovic: „ Klíčové utkání jsme nezvládli a jsme jednou nohou v okresním přeboru. Troufnu si říci, že jsme byli lepším týmem na hřišti, ale to bohužel nestačilo. Soupeři jsme umožnili dvakrát skórovat po našich vlastních chybách a my jsme dali branku jenom jednu. Další naše brankové příležitosti jsme už nedokázali proměnit. Čeká nás poslední utkání v Dohalicích a já si přeji, aby se toto utkání odehrálo fair play. V případě, že se udrží Převýšov v divizi , tak právě toto utkání rozhodne o druhém sestupujícím z krajské I. B. třídy skupiny B.“

Sestava Častolovic: Kohoutek - Horák - Slanina, Beneš, Marek - Mráz Petr (70. Kalousek), Polák, Mráz Pavel, Pinkas (75. Pinkas) - Přikryl M., Kouba.
Branka: Kouba. Poločas: 1:2.

Ohnišov – Vamberk 3:2

Jiří Klemenc, trenér Ohnišova: „I v kombinované sestavě jsme měli od počátku mírnou převahu, kterou jsme zužitkovali dvěma góly Kárníka. Ve druhé půli se hosté pokusili o zvrat, snížili na 2:1, ale Hofman jej nepřipustil. Soupeř pak již jen korigoval na 3:2. Chtěl bych pochválit nekompletní mužstvo za bojovný výkon.“

Jan Čermák, trenér Vamberka: „I když jsme byli po celý zápas lepším týmem, domácí nám udělili lekci z proměňování šancí. To je naše největší bolest v této sezoně. Chválím všechny tři rozhodčí za předvedený výkon.“

Sestava Ohnišova: Mědílek – Hronovský, Týfa, Nejman, Vejprava – Krpata, Macháček (45. Hofman), Bálek, Zrzavý – Kárník, Suchánek (45. Martínek).

Sestava Vamberk: Vídeňský – Svoboda (80. Jedlinský), Dostál, Mudruňka, Pavelka – Homola (65. Šponar), Kuhn, Flekr, Malý (46. Páral) – Potužník, Horák.

Branky: Kárník 2, Hofman – Flekr, Pavelka. Poločas: 2:0. ŽK: 2:2. Diváků: 50. ⋌ (han