Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Častolovice slaví postup po sedmadvaceti letech

Rychnovsko – Osm fotbalových týmů z našeho regionu bojovalo v uplynulé sezoně v krajské I. B třídě – skupina B. Až závěrečné kolo rozhodlo o tom, kdo doprovodí mistrovskou Třebeš do I. A třídy. I přes prohru v Doudlebách se z postupu z druhého místa radovali fotbalisté Častolovic, když jejich největší konkurent – tým TJ Sokol Deštné – jen remizoval na hradecké Lokomotivě a skončil třetí. Páté skončily Černíkovice a sedmé Opočno. Zbývající kvarteto týmů z Rychnovska se umístilo v druhé polovině tabulky a budou hrát tuto soutěž i v příštím ročníku. Po skončení sezony jsme zástupcům mužstev z našeho okresu položili čtyři anketní otázky.

9.7.2013
SDÍLEJ:

SOUBOJ O DRUHÉ MÍSTO. Fotbalisté Častolovic v utkání čtyřiadvacátého kola zvítězili v Deštném v Orlických horách 3:2 a v dalším průběhu sezony udrželi druhé postupové místo.Foto: Vojtěch Podstavek

1. Splnila uplynulá sezona vaše představy? Převládá spokojenost či naopak zklamání?
2. Nejlepší a nejhorší zápas, který jste během sezony sehráli?
3. Kdo z vašeho týmu patřil k oporám a základním stavebním prvkům sestavy?
4. Jak hodnotíte celkovou úroveň soutěže? Myslíte si, že reorganizace bude přínosem? 

AFK Častolovice

MIROSLAV PŘIKRYL,
sekretář
1.    Uplynulá sezona předčila naše očekávání. Postup do I. A třídy je po 27 letech velkým úspěchem.
2.    Velmi dobrá utkání jsme odehráli doma s Třebší a venku v Černíkovicích a v Deštném. Nejhorším utkáním pro nás byl zápas v Hradci Králové na Lokomotivě, kde se nám těžce zranil jeden z nejlepších obránců soutěže David Marek.
3.    Nemá smysl někoho vyzdvihovat. Mužstvo pracovalo celou sezonu velmi dobře.
4.    Uplynulá sezona byla přibližně na stejné úrovni jako ta předešlá. Jestli bude reorganizace přínosem, se ukáže postupem času.

TJ Sokol Deštné v Orlických horách

PAVEL KRUPKA,
trenér
1. Sezonu musíme v hodnocení rozdělit na dvě části. S umístěním musíme být spokojeni, protože třetí místo je úspěch. Na druhou stranu vím,  že pokud by byl tým aspoň z části během sezony pohromadě, což se nepodařilo, tak jsme letos soutěž vyhráli.
2. Asi nejlepší utkání jsme odehráli doma s Třebší  a nejhorší též doma s Častolovice.
3. Oporou byl určitě Kamil Kaplan, a to nejen výkony, ale i svým přístupem a celkovým vystupováním. Chválím však  všechny ty, co pravidelně chodili, protože hráli taky kvalitně.
4. Tuto reorganizaci ani její smysl nedokážu pochopit. Hrát přeci se stejným soupeřem čtyřikrát za sezonu není atraktivní, ale spíš nudné. Když už změnu, tak dvě B. třídy po šestnácti týmech, což by se dalo pochopit, ale to je můj názor.

TJ Sokol Černíkovice

MILOŠ ZEMAN,
trenér
1. Sezonu hodnotím kladně i přes to, že jsme měli na víc. Černíkovice disponují kvalitním kádrem, ale v některých utkáních rozhodla nezkušenost, která  nás občas  připravila o důležité body. Oproti podzimu nám navíc na jaře chyběly dvě zkušené opory – Filip Stieber (ukončení hostování z RK) a Bohuš Nosek (zranění). Myslím, že kdyby v jarní části pokračovali, tak jsme určitě na bedně. Myslím si, že někdy o výsledky jít tak úplně nemusí. Důležitá je parta a pohoda v týmu, kterou jsme my určitě měli. Odráželo se to na tréninkové účasti a akcích, spojené s fotbalem. Trochu mě mrzí, že to vše opouštím. Ale rozhodl jsem se tak už v zimě, kvůli pracovnímu vytížení a rodině. Všem hráčům i realizačnímu týmu chci za tuto pěknou trenérskou štaci poděkovat a popřát jim hodně úspěchů do dalších let.
2. Nejhorší utkání v Polici (2:1) a doma s Dobruškou B (2:0). Nejlepší zápas jsme odehráli doma s Předměřicemi (9:2), když jsme po domluvě našeho předsedy odčinili předchozí vysokou prohru v Provodově. Dobrý zápas jsme odehráli na jaře na hřišti první Třebše (1:1), ale tam nás o tři body a radost z výhry připravila sporná penalta z 92. minuty.
3. Nejlepším hráčem týmu označím Marka Hroudu, protože měl vyrovnané výkony a dokázal, že je to stále pan fotbalista. Jinak základním stavebním kamenem byl brankář David Holoubek, který předváděl fantastické zákroky a v mnoha utkáních nás hodně podržel. Z obránců bych vyzdvihl Petra Vítečka, ze záložníků Jakuba Noska a v útoku Tomáše Vika. Černíkovice mají kvalitní kádr a hráči, které jsem nejmenoval, jsou nedílnou součástí úspěšné sezony. I oni odváděli dobré výkony a patří jim dík!
4. Úroveň byla dobrá a každý týden bylo vždy nějaké výsledkové překvapení. O reorganizaci jsem se vyjádřil v zimě a to tak, že se mi ten systém nezdá, ale vše ukáže realita. Třeba se budu plést a po roce to budou všichni chválit včetně mě, jako diváka.

TJ Lokomotiva Borohrádek

ANTONÍN ČERMÁK,
vedoucí mužstva
1.    Nesplnila. Mysleli jsme, že budeme hrát ve středu tabulky a budeme postupně zabudovávat mladé hráče do základní sestavy. Obojí se z různých důvodů nepodařilo. S herní stránkou jsme spokojeni, ale výsledky tomu neodpovídaly. Za daných okolností to bylo naše maximum.
2.    Jedná se o zápasy s Třebší. Na hřišti soupeře jsme totálně vyhořeli a naopak doma jsme sehráli vynikající zápas a byli blízko výhře nad lídrem.
3.    Již několik sezon hrajeme s malými změnami v sestavě. Hráči odvádějí standardní výkony, jednou se více daří  jednomu, podruhé jinému. Za zmínku stojí zápasové nasazení a bojovnost Martina Moravce, ze kterého by si měli ostatní vzít příklad, a ne jen  kecat.
4.    Úroveň se podle mě nezměnila, ale přibylo více adeptů na postup, a tím byla soutěž až do posledních kol zajímavá.   Co přinese reorganizace se teprve ukáže. Sehrajeme více sousedských derby a pro diváky to bude jistě zajímavé.

TJ Spartak Opočno

JAN JÁNSKÝ,
trenér
1. Náš prvořadý úkol na začátku jarní sezony byl, co nejdříve se pohybovat v tabulce na místě, které nám zaručuje setrvání v I. B třídě pro nadcházející sezonu. To se nám po několika zápasech podařilo a mohli jsme dohrávat v klidu. Odehráli jsme několik velmi dobrých zápasů a jen škoda utkání, ve kterých jsme nevyužili dalších vyložených šancí. Naše umístění v tabulce mohlo být ještě lepší, ale i tak jsme s jarní částí sezony spokojeni. Chtěl bych tímto všem hráčům poděkovat.
2. Nejlepší zápas naši hráči předvedli s Černíkovicemi. Obě mužstva hrála rychlý a kvalitní fotbal, který se musel divákovi líbit. Naopak nejhorší výkon jsme předvedli, v té době s posledním Borohrádkem.
3. V každém zápase jsme se mohli spolehnout na gólmana Krulicha, který nás v mnoha klíčových situací podržel. Druhým tahounem mužstva byl univerzální hráč Reichl.
4. Myslím, že tato reorganizace nebude přínosem ke zlepšení úrovně soutěže. Mužstva, kterým nepůjde o postup, se tak  budou snažit na podzim o první čtyřku a jaro v klidu odehrát. 

TJ Velešov Doudleby nad Orlicí

VÁCLAV PRACHAŘ,
jednatel
1. Uplynulá sezona byla pro naše mužstvo jako na houpačce. Podzimní část jsme ukončili na 8. místě i když jsme ještě tři kola před koncem byli na 5. místě. Vůbec se nám nevydařil začátek jara, kdy jsme 6 zápasů v řadě těsně prohráli a dostali jsme se na konec tabulky. Potom následovalo pět vítězství ze sedmi utkání a tím vzestup na konečné 9. místo, s čímž jsme po nevydařeném jaru nakonec spokojeni.
2. Nejlepší zápasy za sezonu byly na podzim v Borohrádku, kde jsme zvítězili 4:0 a našim střelcům se konečně dařilo. V jarní části to byl nejprve střelecky úspěšný zápas na domácím hřišti s Policí B, kdy jsme dali 8 gólů. Nejúspěšnější  utkání bylo na ukončení soutěže s vedoucími Častolovicemi, ve kterém jsme uhájili těsné vítězství 1:0. Naopak nejhorší zápasy byly oba s dalším aspirantem postupu Třebší, ve kterých jsme utržili debakly. Na podzim se hrálo za stálého sněžení, kdy na konci zápasu bylo na hřišti téměř 5 cm sněhu. Tomu se lépe přizpůsobili mladí hráči Třebše a zápas skončil výsledkem 1:6. Na jaře jsme k odvetnému zápasu zajížděli oslabeni o několik stabilních hráčů sestavy. Ze začátku jsme promarnili tři vyložené šance. Potom nám domácí během čtvrthodiny dali čtyři góly a po přestávce upravili na konečných 7:1.
3. K oporám našeho mužstva patřili Tomáš Kotyza, Jan Krmaš a Matěj Kráčmer, kteří podávali stabilní výkony.
4. Hodnotit celkovou úroveň soutěže je velmi těžké. Výkony jednotlivých mužstev byly rozdílné a záleželo na momentálním stavu hráčů, ovlivněné zdravotním stavem, vyloučením a podobně.  Od nového uspořádání soutěže si mnoho neslibujeme. Bude hodně záležet na podzimní části, aby se mužstvu podařilo umístit do 4. místa. K tomu je potřeba, aby všichni hráči byli v této části zdrávi, protože na jaře už nic dohnat nemůžou. Naopak  mužstva z první čtyřky, která nebudou mít zájem o postup, budou jen dohrávat a mohou své nejlepší hráče uvolnit na hostování. Dalším negativem je,  že za celý ročník budeme hrát s třemi mužstvy celkem 4 zápasy. Jedná se o novinku, proto se necháme překvapit, co to přinese.

FC České Meziříčí

DAVID HORKÝ,
vedoucí mužstva
1. Převládá spokojenost. Cíl po podzimu, tedy záchrana, byl matematicky splněn dva zápasy před koncem. Bohužel v druhé části sezony se kvůli těžbě záchranářských bodů dostatečně nedostávalo na všechny hráče z kádru. To se změní od nové sezony, kdy tito hráči společně s dorostenci vytvoří jakousi juniorku pod hlavičkou nově založeného béčka. Spokojeni musíme být i se vstřelením 33 branek, o které se podělilo 13 hráčů.
2. Nejhorší zápas jsme sehráli v Předměřicích, kde bylo všechno špatně, a na jaře doma s béčkem Dobrušky. To jsme si prohráli sami nedisciplinovaností a neproměňováním šancí. Perfektně jsme zahráli v Černíkovicích, odkud jsme si odvezli tři body díky perfektně zvládnuté taktice a bojovnosti. Nejlepší zážitky si ale odneseme z domácího zápasu s Provodovem, v něm bylo všechno krásné i kruté, co fotbal obnáší. Nejlepší soupeři, které jsme během sezony potkali, byly Třebeš v Hradci a na jaře doma Častolovice.
3. Byla to osa mužstva složená ze starých psů, jak je pojmenoval trenér.
4. Potvrdilo se, že v této soutěži může každý porazit každého. Jestli bude reorganizace přínosem se necháme překvapit, ale určitě přinese oživení soutěže a nové soupeře.

TJ Dobruška B

MILAN JIRÁSEK,
trenér
1. Dá se říct, že sezona naše představy splnila. Chtěli jsme dávat šanci mladým hráčům a chtěli jsme se pokud možno zachránit. Někteří mladí neměli před sezonou jistotu základní sestavy  v B-mužstvu a sezonu zakončili základní sestavou v áčku, kde se  jim celkem úspěšně podařilo nahradit zraněné stabilní opory. V tomto směru panuje spokojenost. Zklamáním je pro mě přístup některých hráčů, kteří si neváží možnosti zahrát si B třídu a nejsou ochotni pro to obětovat něco navíc.
2. Na podzim se nám povedl zápas s Borohrádkem (9:3),na jaře s Policí B (7:0) a Předměřicemi (4:0). Vzhledem k sestavě, ve které jsme nastoupili si však nejvíc cením podzimní výhry na hřišti ambiciózního Provodova (3:1). Mezi nejhorší zápasy patřila naše podzimní domácí prohra s Českým Meziříčím (0:3),  jarní propadák v Častolovicích (1:6) a zejména pak naše „vystoupení" v Opočně (0:4).
3. Během sezony si asi každý hráč vybral slabší chvilku, která se nevyhnula ani oporám. Kádr máme široký a sestavou hodně mícháme. Hráči se točí kolem základní osy složené ze zkušených hráčů: brankář Veverka, stoper Horák, záložníci Zrzavý a Štětina. Na našem herním projevu je hodně znát i přítomnost nebo nepřítomnost útočníka Malého.
4. Máme za sebou premiérovou sezonu a tak nám chybí srovnání. Hrát se dá s každým a prohrát se dá také s každým soupeřem. Ve většině mužstev nastupuje několik hráčů se zkušeností z vyšších soutěží. Pro naše mladé hráče to je určitě dobrá zkušenost a dobrá soutěž. Reorganizace? Těžká odpověď. Neznám rozdělení do skupin. Nějaké derby zápasy budou. Ty by, ale byly stejně. Vzhledem k naší poloze si myslím, že nás čekají i zápasy s mužstvy z Náchodska a Hradecka. Víc zápasů, víc termínů, víc kilometrů, víc problémů. A jestli k nám opět budou jezdit delegáti z Kopidlna nebo z Chlumce a rozhodčí z Trutnova a Jičína, tak asi moc neušetříme…

Tabulky

CELKOVÁ
1. Třebeš  ⋌15  7   4  75:29   52
2. Častolovice  ⋌13  8  5  57:29  47
3. Deštné  ⋌13  7  6  52:33  46
4. Provodov  ⋌14  2  10  65:49  44
5. Černíkovice  ⋌13  4  9  54:46  43
6. Loko Hradec  ⋌11  7  8  41:37  40
7. Opočno  ⋌11  4  11  58:47  37
8. Malšovice  ⋌9  6  11  38:44  33
9. Doudleby ⋌10  2  14  47:54  32
10. Č. Meziříčí  ⋌8  8  10  33:42  32
11. Dobruška B  ⋌9  2  15  54:60  29
12. Předměřice  ⋌8  3  15  39:67  27
13. Borohrádek  ⋌6  7  13  40:67  25
14. Police B  ⋌6  5  15  35:84  23

DOMA
1. Provodov  ⋌10  1  2  43:17   31
2. Třebeš  ⋌8  5  0  40:10  29
3. Opočno  ⋌9  1  3  36:17  28
4. Častolovice  ⋌7  6  0  35:10  27
5. LokoHradec ⋌ 8   3  2  22:9    27
6. Černíkovice  ⋌8  1  4  37:20  25
7. Doudleby  ⋌8  0  5  30:22  24
8. Deštné  ⋌7  2  4  33:21  23
9. Malšovice  ⋌6  3  4  22:17  21
10. Předměřice  ⋌7  0  6  28:29  21
11. Dobruška B  ⋌6  1  6  37:25  19
12. Č. Meziříčí  ⋌5  3  5  16:19  18
13. Borohrádek  ⋌4  5  4  21:20  17
14. Police B  ⋌4  5  4  27:25  17

VENKU
1. Třebeš  ⋌7  2  4   35:19   23
2. Deštné  ⋌6  5  2  19:12  23
3. Častolovice  ⋌6  2  5  22:19  20
4. Černíkovice  ⋌5  3  5  17:26  18
5. Č. Meziříčí  ⋌3  5  5  17:23  14
6. Provodov  ⋌4  1  8  22:32  13
7. Loko Hradec ⋌3  4  6  19:28  13
8. Malšovice ⋌ 3  3  7  16:27  12
9. Dobruška B  ⋌3  1  9  17:35  10
10. Opočno ⋌ 2  3  8  22:30    9
11. Doudleby ⋌2  2  9  17:32    8
12. Borohrádek  ⋌2  2  9  19:47    8
13. Předměřice  ⋌1  3  9  11:38    6
14. Police B  ⋌2  0  11     8:59    6  

Autor: Leoš Dragúň

9.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení