Častolovice se skalpem lídra

Rychnovsko - Krajská I. B třída: Opočno v derby s Českým Meziříčím ztratilo body i vyloučeného Reichla.

24.4.2013

ČISTÉ KONTO udržel v derby v Opočně brankář Českého Meziříčí David Frynta a jako kapitán dovedl svůj tým k vítězství. Foto: Deník/Leoš Dragúň

Událostí víkendového kola fotbalové krajské I. B třídy bylo vítězství Častolovic nad lídrem z Třebše. Okresní derby v Opočně ovládli hosté z Českého Meziříčí. Z vítězství se radovali rovněž fotbalisté Dobrušky B, Černíkovic a Borohrádku. Utkání Deštné – Doudleby bylo odloženo na středu 8. května od 17 hodin.

Opočno – Č. Meziříčí 0:2
Fakta – branky: 32. Slánský, 82. Krajňák. Rozhodčí: Fryš. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (90+4. Reichl). Diváci: 200. Poločas: 0:1. Opočno: Krulich – Hradecký, Petr, Reichl, Školník – O. Polák, Jelen, T. Přibyl, Škrabal, (65. Lukášek) – Pfeifer, O. Přibyl. České Meziříčí: Frynta – Kubíček, Kozák, Tetřev, Kupka – Krajňák, Hlavsa, Tomášek, Slánský (88. Havel Tomáš), Ježek – Rezek (71. Schejbal).

Jan Jánský, trenér TJ Spartak Opočno: „Začátek zápasu byl vyrovnaný, postupem času jsme získávali více ze hry a vypracovali i několik vyložených šancí, ale ve 32. minutě soupeř potrestal naší chybu vedoucí brankou. Druhý poločas se většinou hrál pod naší taktovkou, soupeř chvílemi jen odkopával míče co nejdál od vlastní branky. V 80. minutě nám soupeř dal po trestném kopu druhý gól. My jsme v samém závěru z pokutového kopu zahrávaného Krulichem nastřelili pouze tyč a v nastaveném čase jsme dohrávali v deseti, když po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch Reichl. Nic na plat, že jsme byli po většinu zápasu lepším týmem, fotbal se hraje na góly a v tom byl soupeř efektivnější."

David Horký, vedoucí mužstva FC České Meziříčí: „Oproti předchozím zápasům, kdy jsme inkasovali příliš mnoho gólů, a vzhledem k tomu že jsme hráli venku, jsme postavili sestavu trochu více defenzivněji. Výborně jsme ve středu hřiště sbírali balóny a Opočno se dostávalo do vápna jenom díky centrům ze stran. Naštěstí jsme všechny souboje dokázali uskákat a sami jsme hrozili z brejků. První proměnil z malého vápna Slánský, ke kterému propadl centr od Krajňáka. Druhý gól padl po standardce, kdy si na centr Ježka naskočil Krajňák a hlavičkou vymetl šibenici. Na konci jsme měli i štěstí, kdy po ruce Ježka trefil domácí brankář Krulich z penalty tyč. Děkujeme všem hráčům za perfektní taktický, zodpovědný a bojovný výkon. Děkujeme i fanouškům, kteří nám vytvořili domácí prostředí a byli naším dvanáctým hráčem."

Častolovice – Třebeš 2:1
Fakta – branky: 10. Sehnal, 15. Kuhn – 9. Vlkanova. Rozhodčí: Vích: Diváci: 100. Poločas: 2:1. Častolovice: Junek – Lux, M. Přikryl, Kuhn, Marek – Cvejn, Mráz Pavel, T. Přikryl, Brandejs – Sehnal, Pinkas (90. Koblása).

Jan Plašil, trenér AFK Častolovice: „První poločas se odehrál ve vyrovnaném duchu. Obě mužstva hrála slušný fotbal. My jsme hrozili z brejkových situací, hosté byli lepší kombinačně. Třebeš se po naší hrubé chybě dostala do vedení, ale nám se vzápětí podařilo z penalty vyrovnat. Po čtvrthodině hry nás do vedení poslal Khun. Ve druhém poločase nás hosté přitlačili k pokutovému území, my jsme podnikali rychlé brejky. Vytvořili jsme si čtyři vyložené šance, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. Vzhledem k množství šancí je naše vítězství zasloužené."

Dobruška B – Provodov 3:0
Fakta – branky: 75. V. Malý, 88. Jirásek, 89. D. Eimann. Rozhodčí: Šlezinger. ŽK: 4:2. ČK: 0:2 (22. Bensch, 63. Zelený). Diváci: 70. Poločas. 0:0. Dobruška B: Veverka – Michl, Horák, Jarkovský, Slánský – M. Eimann (63. Kováč), Štětina, Zrzavý (73. Jirásek), D. Eimann – Svatoň (56. J. Macek), V. Malý.

Milan Jirásek, trenér TJ Dobruška B: „Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří nám dělali značné problémy svým pohybem. Hru jsme vyrovnali po červené kartě, kterou obdržel Bensch po faulu zezadu na unikajícího V. Malého. Po vyloučení Zeleného jsme se v posledních deseti minutách konečně dokázali prosadit."

Černíkovice – Police B 5:0
Fakta – branky: Vik 3, Stodůlka, Kopecký. Rozhodčí: Kánská. Poločas: 4:0. Černíkovice: Holoubek – Víteček, Hrouda, Bárta, Handa – J. Hanuš, Stodůlka, Nosek (65. Kopecký), Mňuk – D. Hanuš (60. Dulínek), Vik (70. Kučera).

Miloš Zeman, trenér TJ Sokol Černíkovice: „První poločas to byla naše jednoznačná záležitost a festival neproměněných šancí. Kdybychom vstřelili sedm branek, tak by se nikdo nemohl divit. Do druhého poločasu jsme vstoupili laxně a náš výkon spadl do průměru. I přesto jsme si vytvořili další tři vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Poslední branka padla až v 90. minutě po střele z vápna. Na toto utkání musíme rychle zapomenout, protože soupeř k nám přijel úplně odevzdaný. Teď nás čeká těžký týden, a to ve středu pohár s Týništěm a v sobotu duel s první Třebší."

Borohrádek – Malšovice 2:0
Fakta – branky: 24. J. Matějus, 74. Placák. Rozhodčí: Mucha. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Borohrádek: Nývlt – Merkl, P. Matějus, Liška, T. Sazima – Moravec, Horák (62. Voříšek), A. Čermák, J. Matějus – J. Čermák (70. R. Sazima, 88. Brendl).

Antonín Čermák, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Borohrádek: „Věděli jsme, že nás čeká náročné utkání s týmem, který je na předních příčkách. Hosté od začátku působili fotbalovějším dojmem, my jsme pozorně bránili a podnikali rychlé brejky. První šanci nám zlikvidoval brankář hostí v 18 minutě, ale o sedm minut později poslal krásný míč za obranu Pavel Matějus a jeho bratr Honza svou druhou šanci proměnil – 1:0. Druhou část zahájili hosté náporem, ale šanci si vytvořili jen jednu. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala, naše šance zmařil výborně chytající brankář hostů. V 80. minutě byl však bezmocný proti střele Placáka do šibenice. Výsledek je pro nás velice důležitý. Chválím celý tým za zodpovědný přístup."

24.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.