Podzimní část krajské fotbalové I. B třídy (skupina B) vyvrcholila o víkendu zápasy závěrečného třináctého kola.

Dvě okresní derby ovládly domácí týmy. Doudleby nastřílely Opočnu sedm gólů a Vamberk odjel z Albrechtic se čtyřgólovým přídělem. Radost zavládla v Častolovicích, kde se domácí fotbalisté v duelu s Malšovicemi dočkali první letošní výhry. Lípa nestačila na lídra z Velkého Poříčí, podobně se vedlo hráčům Českého Meziříčí na hřišti druhé České Skalice. Solnice v souboji se třetími Třebechovicemi doplatila na mizernou koncovku. Zpravit chuť si svěřenci kouče Martina Kadavého mohou v sobotní dohrávce s Malšovicemi (13.30), která udělá definitivní tečku za podzimní sezonou krajské I. B třídy.

Doudleby - Opočno 7:1

Fakta – branky: 4. a 76. Kopsa, 17. a 48. J. Šrámek, 51. Matěj Mazura, 68. Šponar, 81. Marek Mazura – 60. O. Přibyl. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (46. Fadl). Diváci: 50. Poločas: 2:0. Doudleby n. O.: Gärtner – Krmaš – Hostinský (80. Pastva), Marek Mazura, Chudý – Michal Mazura (75. Kudláček), Faltys (51. Šponar), Kopsa, Hudousek – Matěj Mazura (70. D. Cit), J. Šrámek (62. Píro). Opočno: Effenberk (62. Krulich) – Čtvrtečka, Lukášek, T. Přibyl (51. Franc Tomáš), Smola – Pfeifer (68. Serbousek), Musil, Hrabar, Fadl – O. Přibyl (67. Nguyen Khac Tiep), Franc (80. Pultar).

Marek Mazura, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „V prvním poločase nervózní výkon se dvěma góly. Po přestávce využití početní převahy a vylepšení počtu vstřelených branek. Důležité vítězství, které těší dvojnásobně.“

Tomáš Přibyl, asistent trenéra TJ Spartak Opočno: „Zasloužené vítězství domácího mužstva."

Albrechtice - Vamberk 4:0

Fakta – branky: 39. a 60. O. Velíšek, 80. Duha, 88. Hořínek. Rozhodčí: Nožka. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Albrechtice n. O.: Králík – O. Velíšek (71. Hladík), Barták, Jaroš, Pavlas (26. Sychra) – Zeman, Sršeň, Sehnal, Forejtek – Duha (83. Chvojan), Hořínek. Vamberk: M. Cit – J. Kotýza, Jedlička, Hájek, Richter – O. Kotyza (81. Handl), Ptáček, Müller, Brož (46. Luňáček) – Šrom, Vidlička.

Jiří Koblmüller, sekretář SK Albrechtice nad Orlicí: „Přesvědčivé vítězství domácích s dobrým výkonem rozhodčích. Děkuji hráčům za bojovný výkon.“

Jan Souček, předseda FO TJ Baník Vamberk: „Zasloužené vítězství domácích!“

Častolovice - Malšovice 4:0

Fakta – branky: 55. a 60. T. Přikryl, 49. V. Bartoš, 75. J. Brandejs. Rozhodčí: Styblík. ŽK: 0:1. Diváci 30. Poločas: 0:0. Častolovice: Jedlička – Lux, Lorenc, Kuhn, Slavík – Prchlík, T. Přikryl (89. Izák), J. Bartoš (72. Karásek), J. Brandejs – V. Baroš (82. Dostál), M. Přikryl.

Miroslav Přikryl, asistent trenéra AFK Častolovice: „Konečně první výhra v sezoně. Na neuvěřitelně těžkém terénu jsme proměnili své šance stoprocentně, kvalitní hosté nikoliv. Utkání s přehledem odřídila trojice rozhodčích.“

Lípa - Velké Poříčí 2:5

Fakta – branky: 16. Kafka, 28. Sikora – 13. a 84. Dobýval, 39. a 64. Pařízek, 73. Kuneš. Rozhodčí: Frič. ŽK: 0:1. Diváci: 35. Poločas. 2:2. Lípa n. O.: Janeček – R. Mondík, D. Mondík, Palán, Provazník, Tulka, Brzokoupil, Kozel, Grim – Sikora, Kafka.

Libor Beran, vedoucí mužstva TJ Sokol Lípa nad Orlicí: „Na těžkém terénu byli hosté technicky vyspělejším týmem a po zásluze si odvážejí vítězství.“

Solnice - Třebechovice 0:2

Fakta – branky: 30. Želízko, 89. Soukup. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Solnice: Švorc – Gajda, Hartman, Poláček, T. Rýznar – Hovorka, F. Kadavý, R. Schod, J. Kubec (61. Tomeš) – T. Kubec (65. Nosek), Hanuš (76. Z. Schod).

Martin Kadavý, trenér SK Solnice: „Kvalitní utkání, hosté maximálně produktivní, my jaloví. Šancí na pět zápasů, gól ani jeden. Poctivě odjezděný zápas, ale fotbal se hraje na branky. Velké zklamání, gratulace hostům a pro nás výzva – hledáme střelce!“

Č. Skalice - Č. Meziříčí 6:1

Fakta – branky: 35. (pen) a 54. Valeš, 38. Panenka, 52. Sedláček, 57. Hánl, 89. Berger – 81. Lukáš Baše. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Č. Meziříčí: David Frynta – David Baše, Slánský (38. Petr Tomášek), Čiháček, Jančura – Jakub Tomášek, Rezek, Jan Tomášek, Ježek – Lukáš Baše, Fiala (70. Šlor).

David Horký, vedoucí mužstva FC České Meziříčí: „Na perfektně připraveném hřišti jsme domácím byli vyrovnaným soupeřem do penalty, v důsledku které jsme navíc ztratili stopera Václava Slánského, když mu po úderu protihráče nateklo levé oko. Než jsme stihli vystřídat, tak při hře v deseti jsme dostali na 2:0. Poté už si s námi domácí dělali co chtěli.“