Několik sezon útočník Michal Čada (1978) a obránce Jan Plašil (1980) oblékali společně třetiligový dres Letohradu. Dnes nastoupí proti sobě v prestižním okresním derby fotbalového krajského přeboru, v němž Dobruška přivítá Týniště.

Tvořivý ofenzivní hráč posílil kádr nováčka, jenž je štikou krajského přeboru. Zkušený zadák je oporou exdivizního mužstva, které zatím výsledkově tápe.

Jak se těšíte na derby?
MICHAL ČADA: Samozřejmě moc. Minulé derby s Doudlebami se nám příliš nepovedlo. Věřím, že nyní si vše vynahradíme a utkání zvládneme lépe.
JAN PLAŠIL: Bude to určitě daleko vyhecovanější zápas než ostatní.

V minulém kole jste shodně odehráli dramatické zápasy. Dobruška zachraňovala remízu s Doudlebami, oslabené Týniště v deseti v duelu s hradeckou Olympií na bod nedosáhlo…

MČ: Remízu musíme brát jako vítězství. Fakt, že jsme dokázali srovnat třígólový náskok soupeře, by nás mohl nakopnout.
JP: Zápas s Olympií byl stejný jako dva tři předcházející. Ztrácíme zbytečně body po individuálních chybách jednotlivých hráčů. Vždy je to někdo jiný…

Přebor má za sebou šest kol. Je samozřejmě brzy na nějaké závěry. Co říkáté vývoji soutěže? Překvapilo vás něco?
MČ: Asi umístění Týniště. Myslel jsem si, že bude v klidném středu tabulky. Převýšov splňuje očekávání. Samozřejmě mě těší, kde jsme my.
JP: Jednoznačným zklamáním je postavení našeho mužstva a zisk pouhých čtyř bodů. Podle předpokladů je v čele Převýšov, který usiluje o návrat do divize. Umístění Dobrušky není pro mě překvapením. V kádru nováčka je řada zkušených a kvalitních hráčů jako Hájek, Doubek, Čada, Zrzavý, Mikušík či Hašek.

Dobruška ještě neprohrála, Týniště naopak čeká na první vítězství…

MČ: Říká se, že derby nemá favorita. Na dosavadní výsledky nesmíme brát zřetel. Chceme prodloužit naši úspěšnou sérii.
JP: Tuto statistiku může změnit už tento zápas. Góly dáváme doma i venku. Musíme se hlavně vyvarovat zbytečných chyb.

Jak byste se navzájem charakterizovali jako hráči?
MČ: Honza je kvalitní předstoper nebo stoper. Má výbornou hlavičku a rozehrávku. Je to férový kluk, v partě nezkazil žádnou srandu.
JP: Michal je povahově výborný kluk. Na hřišti rychlý, nebezpečný, vyloženě gólový hráč. Dřív hrál v útoku, dnes v záloze, ale to pro něho není problém. Má zkušenosti, je v nejlepších fotbalových letech.

Tipnete si výsledek derby?
MČ: Nerad tipuji. Doufám, že vyhrajeme 2:0.
JP: Vyhrajeme 2:1.