Bezesporu velmi vítanou akvizicí je angažování stopera s bohatými ligovými zkušenosti, ale i se zkušenostmi ze zahraničí. Ústecký dres totiž oblékne Jakub Chleboun (33). Hráč, jenž dlouho hájil barvy Hradce Králové, se vrátil z Kazachstánu.

V klubu se tak potká se svým bratrem Patrikem, který v Ústí působí třetím rokem. „Jsem velmi rád, že tady u nás je, že nám pomůže zkvalitnit naši defenzivu. Věřím tomu, že tady zůstane i déle, že by nám mohl vyztužit obranu na tři čtyři roky,“ vyjádřil se Vladimír Chudý s touhou udržet zkušeného stopera v černobílém dresu co nejdéle to půjde.

„Měl jsem to trochu složitější. V listopadu jsem se vrátil z Kazachstánu. V Hradci jsem měl ještě do léta platnou smlouvu, ale klub mi řekl, že se mnou nepočítá do jarních bojů,“ nastínil Jakub Chleboun první nepříjemné momenty po svém návratu.

Situaci musel řešit. Potřeboval se někde připravovat. „Jsem moc rád, že mi vedení včetně trenéra umožnili trénovat tady v Ústí,“ uvedl stoper, jenž naposledy působil v Karagandě.

I když se připravoval společně s třetiligovým týmem, nebylo nikde řečeno, že zůstane. Hledal si angažmá. Preferoval zahraničí, což mu nevyšlo. „Klub byl obeznámen, že když nenajdu angažmá v zahraničí, číslem jedna pro mě bude Ústí, protože mi tady umožnili trénovat. Jsem moc rád, že tu budu hrát,“ odtajnil Jakub Chleboun.

Ústí získalo zajímavou posilu. Dirigenta obrany. Pilíř. Prakticky okamžitě člena základní jedenáctky. O tom nemůže být pochyb. „Očekávám, že se posuneme do horní poloviny, což by byl pro Ústí v prvním ročníku velký úspěch,“ nastínil Chleboun cíle, kam se chce v jarní části s novými spoluhráči dostat.

„Některé kluky jsem znal, s ostatními jsem se seznamoval během přípravy. Je tady výborná parta. Na to jsem měl vždycky štěstí ve své kariéře. Tým táhne za jeden provaz, což může být velká devíza v jarních bojích. Mužstvo má vnitřní sílu, základ toho, proč uhrálo tolik bodů. Myslím, že jsem zapadl dobře a budu se snažit to na hřišti dokázat,“ dodal na adresu nových spoluhráčů Jakub Chleboun.

Zcela jistě na něho bude upřena pozornost. Je ostříleným harcovníkem. Na něj bude Ústí v jarní části hodně spoléhat. „Pro trenéra je vždy výhoda mít takového hráče, který si něčím prošel. Myslím, že i pro hráče v kabině je to povzbuzení a vnímají, že mají vedle sebe autoritu. Je to vidět i na hřišti. Tým má řád, Kuba bude naším, lídrem,“ netajil se říci trenér Vladimír Chudý, co pro mužstvo příchod Jakuba Chlebouna znamená.