V Olšině divizní dohrávka s FK Pardubice BZápas 20. kola fotbalové divize C SK Týniště nad Orlicí (16. místo, 19 bodů) – FK Pardubice B (15. místo, 20 bodů) se hraje na hřišti v Olšině v úterý 28. dubna od 17.30 hodin. Rozhodčí Mrkáček, na podzim 1:3.

Tým z Olšiny prochází hlubokou výsledkovou krizí a partii ovládli hosté z Podkrkonoší. V 18. minutě šli do vedení zásluhou Vaníčka, který z úhlu propálil brankáře Baťhu. V 63. minutě M. Ujec obloučkem pod břevno zavěsil podruhé. Porážka 0:2 je už pátou v řadě a týmu z Olšiny se tak naděje na záchranu pomalu vzdaluje. Jedním z nejlepších hráčů domácích byl záložník MARTIN ŠTAJER (na snímku), který přijal pozvání k rozhovoru.

Týniště prohrálo už popáté za sebou, to musí být pro váš tým hodně frustrující pocit, že?
Frustrující je to pro nás určitě. Nicméně když pět zápasů po sobě nejsme schopní vstřelit gól, tak nemůžeme vyhrát. Především naše hra dopředu je velmi špatná, nedůrazná.

Hra týmu je sterilní, jako byste úplně zapomněli dávat branky. V čem vidíte hlavní příčiny?
Obecně se nám na jaře vůbec nedaří, vázne hlavně přechod do útoku. Nějaké náznaky šancí tam sice z naší strany jsou, ale akce zkrátka nedokážeme dotáhnout do konce.

Přitom v minulých zápasech si mužstvo přece jen šance vytvořilo, třeba v Českém Brodě stála dvakrát v cestě branková konstrukce…
To je pravda, často nám schází kousíček potřebného štěstí, abychom míč dotlačili do sítě.

Vy osobně jste měl dnes ke gólu hodně blízko. Za stavu 0:1 ve 48. minutě po pěkné akci vaše křížná rána minula levou tyč Vízkovy svatyně pouze o centimetry…
Jirka Vydarený to natáhl na sebe, já nabíhal ze strany za obranu, dal mi to tam pěkně, mířil jsem na zadní tyč. Chyběl opravdu kousíček. Je to velká škoda, mohli jsme tak další průběh zápasu ještě zdramatizovat.

Touto prohrou jste si ještě více zkomplikovali boj o záchranu.
Věřit pořád musíme, i když nyní to už bude hodně těžké. Naše bodová ztráta na nesestupové příčky se ještě víc zvětšila. Je důležité, abychom konečně začali střílet góly. Nic rozhodně nevzdáváme a o udržení budeme bojovat dál.

V úterní dohrávce čeká Týniště další důležitý zápas s rezervou Pardubic. Půjde o souboj dvou posledních týmů tabulky. Kudy by podle vás mohla vést cesta k tolik kýženým bodům?
Musíme v každém případě podat zlepšený výkon. Být mnohem aktivnější než dosud, vytvořit si nějaké šance a ty také proměnit.⋌(hl)