Jejich snahu řídil především střelec Jan Pázler. V přípravě nasázel sedm branek, v prvním kole proti Táborsku se netrefil, ale v pátek si spravil chuť.

„Věřím mu,“ říkal několikrát kouč Karel Havlíček.

Tentokrát to byla oprávněná víra. Pázler nejprve v 51. minutě vyrovnal, když se trefil ranou pod břevno. Hned o minutu později měl prsty ve druhém úspěchu hostů. Jeho pokus ještě gólman vyrazil. Spoluhráč Petr Schwarz však už neměl těžkou práci. Pro záložníka to byl druhý zásah ve druhém utkání sezony.

Dotřetice Pázler zaúřadoval v 74. minutě, kdy pokořil domácího brankáře střelou z přímého kopu. Při ní se mu podařilo procedit míč skrz domácí zeď.

Další zápas čeká Votroky v pondělí 14. srpna. V derby vyzvou Pardubice.

Znojmo - Hradec Králové 1:3

Fakta – branka: 21. Javůrek – 51.a 74. Pázler, 52. Schwarz. Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Vlasjuk. ŽK: Urbančok, Javůrek, Lacko, Malár – M. Černý, Pázler, Zorvan. Diváci: 1510. Poločas: 1:0.
1. SC Znojmo: Veselý – Helísek, Malár, Svozil, Cihlář – Lacko – Teplý, Njire, Urbančok (61. Hladík), Javůrek (81. Štrombach) – Šamánek.
FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý (82. Mudra), Bederka, Plašil, Shejbal – Jirsák, Schwarz – Martan, Zorvan, Vlkanova (84. Súkenník) – Pázler (76. Žondra).