Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alfou a omegou boj o záchranu

Rychnovsko – O víkendu konečně odstartuje s dvoutýdenním  zpožděním  jarní část fotbalové krajské I. A třídy. Zima se stále nevzdává své vlády a nepříznivé klimatické podmínky opět poznamenaly  program. Z důvodu nezpůsobilého terénu se neuskuteční okresní derby Ohnišov –  Kostelec nad Orlicí.

7.4.2013
SDÍLEJ:

PRVNÍ JARNÍ okresní derby měl dnes vidět Ohnišov, ale duel s Kostelcem nad Orlicí byl z důvodu nezpůsobilého terénu odložen. V podzimním střetnutí vyhráli Kostelečtí 2:0.Foto: Jan Dušek

Po podzimní části je z kvarteta týmů z Rychnovska v první polovině tabulky pouze sedmá Dobruška, která získala devatenáct bodů. Tým z města F. L. Věka však nemá nijak výrazný odstup od týmů ze spodní poloviny tabulky. Patnáct bodů mají shodně na kontě devátý Kostelec nad Orlicí a desáté Přepychy. Nejhůře ze čtveřice týmů z našeho okresu je dvanáctý Ohnišov, který získal třináct bodů. To vše jasně napovídá, že boj o záchranu bude alfou a omegou snažení týmů ze spodních pater tabulky. Cíl mají všechny  stejný – vyhnout se záchranářským bojům.  

SK PŘEPYCHY

Miroslav Pavel, trenér

Jak jste spokojen se zimní přípravou?
Začátek zimní přípravy vyšel výborně. Asi čtyři tréninky byla docházka na velmi dobré úrovni. Pak se vše vrátilo zpět do starých kolejí. Když se začalo trochu více trénovat, protože jsme navázali na náročnou přípravu před deseti lety, tak výmluvy hráčů byly neuvěřitelné. Práci beru, to je bez diskusí, ale ostatní výmluvy už ne. Nemůže se přece stát, že výběhu se zúčastní  šest hráčů a za hodinu do tělocvičny přijde dalších devět. Vypočítavost hráčů nezná mezí. Na druhou stranu musím pochválit ty poctivé, kteří chodili pravidelně. Přátelské zápasy jsme odehráli převážně v silně kombinovaných sestavách, takže to téměř žádný účel nesplnilo. Účast na posledních trénincích se zlepšila a tak doufám, že budeme jakžtakž připraveni. Škoda, že se nám zatím nepodařilo dotáhnout hostování Josefa Vašaty z Lípy nad Orlicí .
Cíl vašeho týmu pro jarní sezonu?
Cíl je jasný – udržení I. A třídy. První tři kola ukážou jak na to jsme a co se dá očekávat. Určitě chceme zlepšit hru doma a navázat na staré časy. Tím bychom si mohli udobřit fanoušky.

SOUPISKA
Brankáři: Pavel Chudý (1992), Tomáš Kučera (1977).   Obránci: Vladimír Jelen (1987), Lukáš  Žid (1988), Jaroslav Jelen (1988), Roman   Kubec (1984),   Radek Kollár (1973), Lukáš Čtvrtečka (1986), Tomáš Gois (1087). Záložníci: Milan Rejchrt (1970), Tomáš Rejzek (1984), Radim Chválek (1985), Roman Kovaříček (1987), Petr Horák (1992), Tomáš Mucha (1992). Útočníci:  David Prát (1993), Jiří Chválek (1983), Zdeněk Schod (1984),  Jan Zilvar (1986).

REALIZAČNÍ TÝM
Trenér: Miroslav Pavel.  Asistent: Pavel Růžička. Vedoucí mužstva: Petr Lukeš. Sekretář: Jiří Jelen.

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: zatím nikdo.
Odchody: Hašek (Domašín) – ukončení hostování, Krunčík (Česká Skalice) – hostování do 30. 6. 2013.

IDEÁLNÍ SESTAVA
Chudý – Vl. Jelen, Kollár, Kubec, Gois – Čtvrtečka, Rejchrt, Žid, R. Chválek – J. Chválek, Z. Schod.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY
Přepychy: – Nové Město nad Metují 2:3, – Rychnov nad Kněžnou 0:6, – Broumov 1:4, – Opočno 3:0.

TJ START ZD OHNIŠOV

Jiří Klemenc, trenér

Jak jste spokojen se zimní přípravou?
Zimní příprava proběhla jako obvykle. Práce, nemoc,  lenost  hráčů… Takže žádná sláva.

Cíl vašeho týmu pro jarní sezonu?
Cíl mám pořád stejný – hrát fotbal, který má hlavu a patu. Je to však stále těžší a těžší, ale pokusíme se pro to udělat maximum.

SOUPISKA
Brankáři: Jan Ryšavý (1989), Jaroslav Pecka (1991). Obránci: Jakub Kubíček (1990), Petr Hronovský (1980), Jan Králíček (1986), Libor Nejman (1972), Jakub Poláček (1992). Záložníci: Tadeáš Fiedler (1980) Patrik Kratěna (1984), Lukáš Macháček (1984), Petr Mytiska (1992),  Jan  Kupka (1989), Lukáš Nožka (1986), Václav Bálek (1979).  Útočníci: Jiří Dobýval (1991), David  Brzek (1981), Simon Krpata (1988).

REALIZAČNÍ TÝM
Trenér: Jiří Klemenc. Asistent: Jaroslav Macháček. Předseda a sekretář: Josef Kárník.

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: Václav Bálek (Deštné) – hostování. O dalších posilách se jedná.
Odchody: Jan Fetter, Stanislav David – ukončili činnost, Khun (Náchod) – ukončení hostování.

IDEÁLNÍ SESTAVA
Pecka – Poláček, Králíček, Bálek, Hronovský – Kratěna, Macháček, Mityska, Fidler – Dobýval, Brzek.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY
Ohnišov: – Náchod dorost 3:7, –  Provodov 3:6, – Mezilesí 3:3.

TJ DOBRUŠKA

Bohuslav Jakoubek, trenér

Jak jste spokojen se zimní přípravou?
U zimní přípravy bych si dokázal představit lepší účast. Dá se ale říct, že zimní příprava proběhla dobře včetně soustředění v Rokytnici v Orlických horách. Někteří hráči přistoupili k přípravě velice příkladně, někteří hůře. Do značné míry je účast na trénincích ovlivněna odjezdy vysokoškoláků přes týden. Ideální sestava bude ta, která bude sestavena s hráč , kteří budou mít nejlepší momentální formu.

Cíl vašeho týmu pro jarní sezonu?
Udržení středu tabulky, případně posunutí o nějaký stupínek výš v tabulce.  A stále platí předsevzetí, že chceme hrát fotbal, aby bavil nás i diváky.
SOUPISKA
Brankáři: Martin Malý (1988), Jiří Matějů (1984). Obránci: Roman Doubek (1979), Jiří Effenberk (1986), Pavel Effenberk (1989), Pavel Krahulec (1991), Filip Šotola (1989), Lukáš Petr (1985). Záložníci: Jakub Mikušík (1989), Michal Dostál (1986), Jan Zrzavý (1978), Jiří Kováč (1992), Milan Jirásek (1988), Daniel Eimann (1992). Útočníci: Marcel Hájek (1977), Aleš Hašek (1984), Vítězslav Malý (1989).

REALIZAČNÍ TÝM
Trenér: Bohuslav Jakoubek. Asistent: Roman Čížek. Vedoucí mužstva: Zdeněk Zounar ml. Lékař: Zdeněk Zilvar. Masér: Miroslav Šabata. Sekretář: Miroslav Sixta.

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: Aleš Hašek (Domašín) – hostování.
Odchody: Erik Týfa (FC Hradec) – ukončení hostování, Milan Šrámek (Nové Město n. M.) – prodloužení hostování, Adam Zilvar – pobyt v zahraničí.

IDEÁLNÍ SESTAVA
M. Malý – P. Effenberk, Doubek, J. Effenberk, Šotola – M. Dostál, P. Krahulec, Mikušík, Jirásek – Hájek, Hašek.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY
Dobruška: – Týniště 2:7, – Nové Město 3:5, – B. Třemešná 1:2. – Č. Skalice 1:1, – H. Jelení 7:1, – Opočno 4:0.

FC KOSTELEC NAD ORLICÍ

Stanislav Mára, trenér

Jak jste spokojen se zimní přípravou?
Zimní příprava začala 18. ledna a probíhala v domácích podmínkách. Trénovali jsme třikrát týdně, z toho  jednou v tělocvičně. S přístupem i účastí na trénincích jsme vcelku spokojeni, chvíli trvalo než se někteří probrali ze zimního spánku. Se směnováním a školou musejí počítat všichni trenéři, takže tento problém se nevyhnul ani nám.
Cíl vašeho týmu pro jarní sezonu?
Tabulka je velmi vyrovnaná, takže dva  tři neúspěchy v řadě vás okamžitě katapultují  pro boj o záchranu. Tomuto se chceme vyhnout. Nebudeme si dávat nějaké přehnané cíle, ale klukům věříme, kvalitu jistě mají a pak již jen záleží, zda ji dokážou prodat na hřišti.
SOUPISKA
Brankáři: Lukáš Lohniský (1987), Marek Vavřinec (1986). Obránci: Lukáš Bolehovský (1983), Antonín Řehák (1983), Tomáš Kozel (1994), Dominik Málek (1990), Marek Mitana (1991), Radek Scholze (1979), Korecki David (1988)  Záložníci: Jan Mlynář (1985), Petr Klapal (1988),  Lukáš Šrámek (1983),  Petr Mašek (1987), Lukáš Plocek (1995). Útočníci: Jakub Šrámek (1991), Tomáš Tichý (1985), Jiří Cvejn (1993), Milan Bulavcsjak (1989), Tomáš Žežule (1993).

REALIZAČNÍ TÝM
Trenéři: Pavel Poledno, Stanislav Mára. Vedoucí mužstva: Jan Šrámek. Masér: Miroslav Broulík. Sekretář: Stanislav Mára.

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: Radek Scholze (Doudleby n. O.) – prodloužené hostování, David Korecki (Rychnov n. K.) –  hostování.
Odchody: Tomáš Matoušek, Roman Svatoš (Doudleby n. O.) – hostování.

IDEÁLNÍ SESTAVA
Lohniský – Řehák – Kozel, Korecki, Scholze – L. Šrámek, Klapal, Plocek, Tichý – Mlynář, J. Šrámek.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY
Kostelec n. O.: – Solnice  2:2, – Častolovice  3:3, – Černíkovice  5:0, – Česká Skalice 3:5, – Černíkovice 3:2.

Autor: Leoš Dragúň

7.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Týnišťské hráčky přivezly dvě výhry z palubovek soupeřek

Ilustrační snímek.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Dobruška ovládla i druhé derby s Krčínem, vítězný obrat přišel až po změně stran

Dobruška - Prvoligové národní házenkářky Dobrušky se již podruhé v podzimní části střetly se sousedním rivalem z Krčína a stejně jako v prvním duelu vyhrály, i když se hodně nadřely.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Královéhradecko, Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Chrudim dvakrát udeřila v oslabení

Východní Čechy - Krajská hokejová liga: Jičín je stále bez ztráty, na bydžovském ledě rozhodl zápas ve třetí třetině.

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

Královéhradecko, Náchod - Ve čtvrtek krátce před 14. hodinou došlo v Náchodě na Pražské, nedaleko mlýna, k tragické nehodě. Jednaosmdesátiletá žena, která se snažila přejít silnici v rekonstrukci, skončila pod koly kamionu. Vážným zraněním na místě podlehla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení