Do třetice všeho dobrého! I třetí domácí zápas v jarní části Gambrinus ligy proměnili hradečtí fotbalisté ve vítězství. Za hrdinu byl Pavel Dvořák, střelec klíčové branky a také Jiří Lindr, jenž si za nerozhodného stavu připsal dva výborné zákroky.

“Votroci“ se radují nejenom z výhry nad Baníkem, ale po porážce Brna na Bohemians, také z takřka jisté záchrany. Sedm kol před koncem mají totiž na předposlední místo náskok již devíti bodů!

Hradec doma kraluje. Na svém stadionu prohrál jen jednou z dvanácti zápasů (šest výher, pět remíz).

Oproti předchozímu utkání na Slavii (0:0) učinil hradecký trenér Václav Kotal jedinou změnu v sestavě. Místo Mišinského se do základu stěhoval Hochmeister. Stejně se zachoval i baníkovský Marko, který po bezbrankové plichtě s Libercem poslal na hřiště Šmejkala.

V první půli servírovala obě mužstva chutné menu. Domácí se hned od prvních minut pustili do ofenzivy. Po třech minutách Pilařův centr spadl na břevno, o chvíli později stejnému hráči chyběl jen kousek, aby ve skluzu dosáhl na povedenou střílenou přihrávku Fischera.

Jenže po dvaceti minutách zčistajasna slavili hosté vedoucí branku. Trestný kop rozehrál Lukeš, do vzduchu se zavěsil matador Bolf a hlavičkou bezpečně poslal míč za Lindra.

Z Hradcem složitá situace nezacloumala. Dvořáka skolil těsně před vápnem Neves a Kasálek levačkou zamířil neomylně k tyči.

Neves mohl svůj prohřešek odčinit, to by ale nesměl v dobré pozici zakončit mimo. V 35. minutě bylo na Všesportovním stadionu „veselo“. Po zákroku na Klapku ukázal sudí Bílek na penaltový puntík, jenže k velké nevoli domácí publika penaltu po konzultaci s pomezním rozhodčím odvolal!

V druhé půli jako první zahrozil Šmejkal, jehož pokus jen s velkou námahou vytěsnil Lindr.

Baník byl nebezpečnější, na což doplatil Chleboun, který po ostrém zákroku viděl žlutou kartu. V letošním ročníku Gambrinus ligy už čtvrtou a tak si v příštím utkání, které „votroci“ hrají v Ústí nad Labem, nuceně odpočine.

V 71. minutě vymodeloval technickou střelu z rohu vápna Fantiš a nebýt parádního zákroku Lindra, hosté by se podruhé v zápase radovali z vedení. A ze zaslouženého. V druhé půli Markova družina diktovala tempo hry. Před Lindrem bylo mnohokrát pořádně horko.

Jenže přišla 79. minuta a velká chvíle dvojice Kasálek – Dvořák. Autor prvního hradeckého gólu poslal z pravé strany nebezpečený pas do malého vápna, na který si naběhl nejlepší střelec „votroků“ a svým šestým gólem v sezoně rozjásal vyprodané ochozy.

Hradec Králové - Ostrava 2:1

Branky: 24. Kasálek, 79. Dvořák – 21. Bolf. Rozhodčí: Bílek – Chytil, Čecháček. ŽK: Chleboun – Greguš, Bolf, Lukeš. Diváci: 7000 (vyprodáno). Poločas: 1:1.

Hradec: Lindr – Pávek, Chleboun, Kasálek – Fischer, Hochmeister, Klapka (90. Wozniak), Poděbradský – Rezek (55. Černý), Dvořák, Pilař (82. Mišinský). Trenér: Kotal.

Ostrava: Daněk – Řezník, Bolf, Neves, Šmejkal – Lukeš (82. Kraut), Greguš (69. Hušbauer), Fantiš, Marek, Frejlach (82. Ferenčík)– Varadi. Trenér: Marko.