Vyhlášený dříč a zodpovědný bojovník. S takovou pověstí byste od Vladimíra Coufala rozhodně nečekali, že bude patřit do tria hříšníků, jež se na podzim před zásadním kvalifikačním duelem potulovalo po noční Olomouci. Však se také později patřičně kál.

Spolu s Janem Kuchtou a Jakubem Brabcem byl Coufal vyloučen z týmu, otázka případného návratu veselé trojky zůstala otevřená. Trenér Ivan Hašek, který u reprezentace vystřídal zklamaného Jaroslava Šilhavého, teď za krajním bekem West Ham United zajel do Londýna a promluvil si s ním.

Ivan Hašek je novým trenérem fotbalové reprezentace
Názory i sliby. Hašek o kauze Belmondo, arabském fotbale či analytice

„Byl se tady na nás podívat na utkání s Brentfordem. Po utkání jsme si sedli. Musím říct, že to bylo moc příjemné povídání, pan Hašek je velký sympaťák,“ řekl Coufal v rozhovoru pro Canal+ Sport. „Všechno je v pohodě, těším se na společné zážitky a zápasy. Doufám, že se nám podaří udělat dobrý výsledek na EURO, ale hlavním cílem bude, abychom se po dlouhé době kvalifikovali na mistrovství světa,“ dodal jednatřicetiletý fotbalista.

Z jeho slov je zřejmé, že otázka comebacku do nároďáku je rozřešena. Pokud jde o kauzu Belmondo, všechno si s Haškem vyříkali. „Je to uzavřené,“ řekl Coufal.

Návrh West Hamu je neakceptovatelný

Bývalý hráč Slavie a Liberce se vyjádřil rovněž k problémům, které provázejí jednání o jeho setrvání ve West Hamu. Londýnský klub letos uplatnil opci a prodloužil s ním smlouvu, ovšem pro Coufala nejde o ideální řešení.

Obránce West Hamu Vladimír Coufal zranil Lisandra Martineze z Manchesteru United
Nadávky, zloba a nenávist. Coufal se stal terčem vulgárních urážek a výhrůžek

„Byli jsme s klubem domluveni, že se opce uplatňovat nebude a místo toho se podepíše nová smlouva. Nakonec ji klub ale uplatnil. Teď se bavíme o nové smlouvě, dostal jsem nějaký návrh, který je ale za mě a naši stranu neakceptovatelný,“ prozradil Coufal s tím, že rozhodně netouží West Ham opouštět, pokud to bude jen trochu možné.

„Jak já, tak moje rodina jsme v Londýně spokojení. Zvykl jsem si na klub, přesun s dětmi by nebyl nejjednodušší. Niky tady hraje fotbal, má tady svou školu. Natálka už teď taky. Jak jsem říkal, mojí prioritou je zůstat v klubu, ale uvidíme, jak se to podaří vyřešit s tou smlouvou,“ dodal reprezentant s víc než stovkou startů za Kladiváře.