Situace je kritická, ne-li katastrofální. Na záchranu sezony už je možná pozdě. Fotbalisté mistrovské Plzně poprvé od roku 2009 padli s Baníkem. Porážka 1:2 může mít devastující dopad. Místo toho, aby obhájci titulu využili remízy pražských „S“ v derby a stáhli náskok na vedoucí duo, jejich ztráta se prohloubila.

Západočeši ztrácí z třetího místa osm bodů na vedoucí Spartu a šest bodů na Slavii. „Teď už nekoukáme na to, co se děje před námi, ale jen na svůj výkon,“ prohodil kouč Michal Bílek.

Horst Siegl
Titul? Nikdo Spartě nevěřil. Byla by škoda, kdyby to teď nedotáhla, říká Siegl

„Myslím, že jsme odehráli jedno z těch lepších utkání, ale prostě produktivita v celé jarní části dobrá není. V těch šancích, které si vytváříme, musíme být lepší a přesnější, protože pak nás to stojí výsledky. Je to pro nás hodně kruté.“

Ostré rekace se po dalším nepovedeném zápasu daly čekat. Do hráčů se pustili vlastní fanoušci, kteří už svůj tým v boji o titul odepsali. „Tímhle tempem se za chvíli budeme strachovat i o pohárové příčky…,“ nadhodil na klubovém Facebooku Michal Rieger. „Rupnout na Baníku je svým způsobem umění… No, boj o třetí flek ještě bude těžkej…,“ přidal se Filip Vracovský.

Schytal to i trenér Bílek, kterému fanoušci vyčítají, že dokola staví stejnou sestavu, i přesto, že se výsledky nedostavují. „Byl jsem proti odvolání trenéra, ale dnes říkám Bílek ven dokud je čas a Chorýho ať si vezme s sebou, když je jeho oblíbenec,“ zlobil se Petr Šesták.

Viktoriánům se nelíbí, že Bílek stále upřednostňuje Tomáše Chorého před minule dvougólovým Matějem Vydrou. Ofenzivní čahoun je sice s 11 brankami nejlepším střelcem týmu, ale podle fanoušků aktuálně bez formy. „Stále nechápu Chorého v základu,“ divil se dalších z fanouškům Plzně.

Někteří fanoušci se hráčů zastali

Našli se ale i příznivci, kteří se postavili za hráče. „Nechte toho, kolik týmu si dekou prošlo a projde znova… A i větší kalibry. Věrní, když se nedaří,“ vzkázal hejtrům na sociálních sítích Milan Hauzr.

Trápení mistra nezůstalo bez odezvy ani mezi fanoušky soupeře. „To nevadí. Děláte lize radost,“ rýpnul si sparťanský fanda na twitteru.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Hapal po výhrách: Nic se nezměnilo, pracujeme stejně. Možná víc hlav víc ví

Právě Sparta a Plzeň si to spolu rozdají za dva týdny na Letné. Pro Viktorii to bude jedna z posledních nadějí jak záchranit sezony. „Plzeň bych ještě neodepisoval, ale o titulu se asi rozhodne mezi Spartou a Slavií,“ tuší sparťanská ikona Horst Siegl.