Victor Osimhen nasázel v loňské sezoně 31 gólů. Právě nigerijskému útočníkovi vděčí Neapol za zisk mistrovského titulu po 33 letech. Jak je ale vidět, úřadující mistr si ale svého klenotu zrovna neváží. Teď hrozí, že se mezi klubem a hráčem rozhoří soudní spor.

Důvod? Čtyřiadvacetiletého střelce naštvaly příspěvky na sociálních sítích, které Neapol zveřejnila na svých oficiálních klubových kanálech. Osimhena vytočilo hlavně video na platformě TikTok, na kterém se útočník dožaduje penalty a následně z ní netrefí branku.

Mělo jít o vtipné video, jenže talentovaný Afričan pro to neměl pochopení. Prostřednictvím svého agenta vzkázal, že zvažuje žalobu na klub.

„To, co se stalo na oficiálním profilu Neapole, je nepřijatelné. Nejdříve vydají zesměšňující video a pak ho smažou. Victora to vážně poškodilo. V posledních týdnech prožívá velmi těžké období a tohle mu dost ublížilo. Vyhrazujeme si právo podniknout právní kroky, abychom Victora ochránili,“ zveřejnil v prohlášení hráčův agent Roberto Calenda.

Victor Osimhen sází góly v dresu Neapole:

| Video: Youtube

Osimhen platí za největší africký talent současnosti. V létě se o něj zajímaly evropské velkokluby včetně Manchesteru United a on by se evidentě přestupu nebránil. Nigerijec totiž s klubem odmítl podepsat novou smlouvu, ta současná mu vyprší v létě 2025. V klubu tak začalo panovat napětí.

Ani vztahy s novým trenérem nemá Osimhen ideální. Když byl v Bologni vystřídán, zlobil se cestou ze hřiště nadával. Osimhen se potom za své chování omluvil Rudimu Garciovi, ale zdá se, že to napjaté vzaty příliš neurovnalo.