Dvaadvacetiletý rodák z Českého Krumlova společně s Mario Gumbreštem ovládl v barvách FC Zlín čtvrtý ročník e:LIGY, nejprestižnější turnaj v Česku.

„Zápasy nebyly jednoduché, protože jsme narazili na kompletní tuzemskou špičku. I když soupeři byli dobře připravení, v klidu jsme je porazili,“ říká Dunka s přezdívkou Matějs.

Společně s parťákem kromě vstupenky do kvalifikace mezinárodního turnaje – do EA SPORTS FIFA 23 Global Series Play-Ins získal také zajímavou finanční prémii.

„S přítelkyní jsme za to vybavili byt,“ přiznává s úsměvem.

Svoji výkonnost potvrdil i na mistrovství republiky v kompetitivním hraní konzolové hry EA SPORTS™ FIFA 23, stal se národním šampionem.

„Jsou to největší úspěchy mé dosavadní kariéry, stavím je na stejnou úroveň,“ uvedl.

Až doteď Dunka hájil barvy týmu Entropiq, kde coby investor a mentor působí bývalý reprezentant a vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem Vladimír Šmicer, momentálně je volným hráčem. „Čekám na nějaké nabídky, jak se situace vyvine. Doufám, ale, že v e:Lize budu hrát znovu za Zlín,“ přeje si.

K ševcům sice žádné extra vztah nemá, žlutý dres mu ale přinesl štěstí. Jako rodák z Českého Krumlova navštěvuje spíše domácí zápasy divizního Slavoje, duely nejvyšší soutěže sleduje spíše v televizi, přes internet.

Jinak hlavně „paří“ na počítači, hraje FIFA. Trénink mu zabere osm až deset hodin denně. „Hrát jsem začal už v dětství, na špici se držím poslední čtyři, pět roků,“ upozorňuje.

Nyní už vyhlíží nové vydání populární sportovní hry. Další verze zase přinese jistá vylepšení, menší úpravy, takže bude mít co pilovat, zkoušet. „Už se těším, až si ji zahraji,“ vyznává se.

Nic jiného než FIFA nehraje. Cíle pro nadcházející měsíce jsou jasné. Dvaadvacetiletý Jihočech chce obhájit trofej v E:LIZE i na mistrovství republiky, hlavní motivací je dostat se do Evropy. „A ukázat, že i my Češi umíme hrát,“ dodává s úsměvem.