Hrozba ultras Celtiku Glasgow se vyplnila. Tvrdé jádro skotských fanoušků, které si říká Green Brigade (Zelená brigáda), vyvěsilo v ochozech stadionu při zápase Ligy mistrů s Atléticem Madrid - i přes zákaz klubu – palestinské vlajky. Jde o další exces téhle skupiny.

Radikální fanoušci, kteří obléhají severní roh v Celtic Parku, při každém domácím utkání roztahují při nástupu týmů poutavé choreo. Když se ale fotbalisté vynořili z tunelu tentokrát, místo toho zvedli palestinské vlajky na podporu bojů proti Izraeli. Vlajky byly vidět i v jiných částech stadionu. Očekává se, že skotští mistři obdrží pokutu od UEFA.

Fanoušci tím opět vyjádřili svůj politický názor a vzepřeli se tak vlastnímu klubu, který deklaroval, že transparenty, vlajky a symboly související s válkou mezi Izraelem a Hamásem by „neměly být vystaveny v Celtic Parku“. Celtic také Zelené brigádě zakázal venkovní výjezdy poté, co se v minulých zápasech skotské Premiership objevily v hledišti palestinské vlajky a transparenty s nápisy „Svobodná Palestina“ a „Vítězství odboji“.

Izraelec Abada má podporu klubu

Příznivce Celtiku asi moc nezajímá, že dres jejich klubu obléká i izraelský reprezentant Liel Abada. Ten je momentálně zraněný, ale za současné situace by stejně asi nehrál, i kdyby byl zdravý. Klub dvaadvacetiletému křídelníkovi vyjádřil podporu.

Palestinské vlajky při utkání Ligy mistrů Celtic Glasgow - Atlético Madrid:

| Video: Youtube

„Z toho, co se děje, je samozřejmě smutný, stejně jako my všichni. Ale jinak je v pořádku,“ vzkázal kouč Brendan Rodgers.

Izraelští fotbalisté na Abadu naléhají, aby klub kvůli hlasité podpoře fanoušků Palestině opustil. Podle kouče k tomu nejspíš nedojde. „Liel ví, že má podporu každého skutečného příznivce Celtiku. Každý člověk v klubu, všichni ho podporujeme a jsme tady s ním. Soustředí se jen na to, aby se dostal do formy. To jediné ho zajímá,“ odvětil Rodgers.

Spojení Celtiku a Palestiny přitom není nic nového. V roce 2014 fanoušci mávali vlajkami během zápasu proti islandskému Reykjavíku. O zatím nejkontroverznější se Zelená brigáda postarala se v roce 2016 při utkání předkola Ligu mistrů proti izraelskému klubu Hapoel Beer Ševa. Klub musel zaplatit pokutu v přepočtu 261 tisíc korun. Je jasné, UEFA zakročí i tentokrát.